1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 21
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
marzena66

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80911

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-09-23, 22:53   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Pauliśka93 napisał/a:
W ostatnim MR i PET czyściutko.


Super :uhm!: , dużo zdrówka
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
marzena66

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80911

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-09-19, 20:36   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Pauliśka93,
Na wszystko przyjdzie czas, jesteś po operacji, po chemii, to intensywne leczenie teraz potrzeba czasu żybyś nabrała sił, wagi, mowa też potrzebuje czasu.

Trzymaj się dzielna dziewczyno.
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
marzena66

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80911

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-09-04, 16:52   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Pauliśka93 napisał/a:
Czuję się i wyglądam fatalnie. Mam rurkę tacheostomijną, sondę, pełno drenów

Paulinko wiem, że to nie komfortowa sytuacja ale za chwilę będą Ci wyciągali kolejno te wszystkie "ustrojstwa". Teraz cierpisz, śpisz dużo bo pewnie dostajesz leki ale to dobrze przynajmniej nie cierpisz i mniej myślisz.

Paulinko za chwilę będzie lepiej na pewno, jesteś już po najgorszym, po operacji, teraz musisz dojść do siebie i najważniejsze dla Ciebie to żeby wszystko dokładnie wycięli a Ty się przemęczysz, dla zdrowia i życia jesteśmy przecież w stanie pocierpieć, prawda?

Dasz radę, jesteś silna i dzielna dziewczyna.

Przytulam mocno i wracaj dziewczyno do zdrowia :/pociesza:/
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
marzena66

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80911

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-08-11, 18:54   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Pauliśka93 napisał/a:
Boję się bardzo, ale nie ma już odwrotu.

Paulinko, no nie ma odwrotu i nie uciekaj bo to tylko dla Twojego dobra, żeby pozbyć się wstrętnego "dziada" i żebyś wreszcie zaznała spokoju i pocieszyła się zdrowiem, tego Ci z całego serca życzę.

Nie ma co ukrywać ciężka Cię czeka operacja i to normalne, że się boisz ale staraj się chociaż myśleć pozytywnie, że dzięki tej operacji będziesz zdrowa.

My tu wszyscy jesteśmy z Tobą, będziemy mocno trzymać kciuki, żeby wszystko się udało i z niecierpliwością będziemy czekać na informacje, muszą być dobre, liczymy na wprawne ręce lekarza i Twoją ogromną siłę.

Mocno Cie przytulam dzielna dziewczyno :tull:
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
marzena66

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80911

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-08-06, 22:26   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Pauliśka93 napisał/a:
Wyniki MR i PET niby dobre.

Paulinko jak dobre to nie "niby" tylko należy się cieszyć, że dobre.
Pauliśka93 napisał/a:
Staram się o tym nie myśleć, ale nerwy to mnie po prostu zżerają...

Raczej to normalne i nie ma się co temu dziwić, przeszłaś strasznie trudną drogę, strach wciąż Ci towarzyszy więc i nerwy są mocno nadszarpnięte.

Leśny, bardzo dobrze Ci doradza, wspomóż się leczeniem antydepresantami, na jakiś czas żeby Twoja psychika trochę się uspokoiła i odpoczęła.

Trzymaj się dziewczyno.
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
marzena66

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80911

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-06-14, 20:07   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Pauliśka93 napisał/a:
Ale dałam radę, od wczoraj w domku

Brawo TY. Nieustająco trzymamy mocno kciuki za Ciebie Paulinko, dzielna z Ciebie dziewczyna.
:tull:
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
marzena66

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80911

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-05-29, 17:26   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Pauliśka93,
Jesteśmy z Tobą cały czas :tull:
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
marzena66

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80911

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-05-25, 20:57   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Pauliśka93,
A dlaczego operacja nie może się odbyć na koszt NFZ?
Pierw coś wspominałaś, że nie może być operacji tylko chemia a po niej ewentualnie operacja, skąd taka zmiana?

pozdrawiam
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
marzena66

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80911

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-05-18, 19:17   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Pauliśka93,

Strasznie mi przykro. Co lekarze zdecydowali dalej?

:tull:
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
marzena66

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80911

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-05-17, 22:16   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Pauliśka93,
Strasznie mi przykro ale miejmy nadzieję, że owa "zła" zmiana została wycięta w całości.

Trzymaj się dziewczyno i czekamy na informacje.
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
marzena66

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80911

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-05-13, 18:12   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Pauliśka93 napisał/a:
Pani doktor powiedziała, że wyglądało to brzydko..

Tak jak napisałam wynik MR nie wyglądał optymistycznie, napisałam to uczciwie bo przecież tu piszemy prawdę i nie powinno się pisać będzie dobrze skoro tego nie wiemy. Pani/pan doktor robiąc operację/wycinając na pewno jest w stanie określić czy jest lepiej czy gorzej, bo nie jedną zmianę wycinał i widział ale mimo wszystko Paulinko trzeba poczekać na wyniki i wtedy dopiero wszystko się okaże.
Trzeba mieć również trochę realistycznego spojrzenia, że zmiana została szybko zauważona, że została wycięta, miejmy nadzieję, że w całości i że jesteś na dobrej drodze, że wszystko skończy się pomyślnie.
Wiem, że teraz na pewno jesteś podłamana ale to wszystko już się stało i teraz trzeba myśleć i działać jak iść w kierunku wyzdrowienia.

Trzymaj się, jesteśmy z Tobą i mam nadzieję, że dziś mniej boli :tull:
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
marzena66

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80911

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-05-12, 17:26   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Pauliśka93 napisał/a:
Morfina troszkę mnie rozwesela. Boli, boli, boli...

Rozweseliła ale ból powinien minąć. Kuruj się teraz i dochodź szybko do siebie.

Cały czas trzymamy kciuki, żeby wyniki okazały się dobre.
:tull:
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
marzena66

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80911

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-05-12, 10:27   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Pauliśka93,

Trzymamy mocno kciuki, musi się wszystko udać.
Iza-55, ma 100 % racji jeszcze nikt Tobie nie postawił diagnozy, to, że wynik badań obrazowych wygląda mniej ciekawie nie znaczy, że po wycięciu i zbadaniu histopatologicznym będzie tak samo niedobrze. Tylko przebadanie materiału da Ci pewność czy jest powód do zmartwień czy tylko było to niepotrzebne straszenie.

U nas (męża)tak właśnie było więc głowa do góry, wycinaj to co brzmi groźnie a martwić, bądź nie będziemy się później.

Do boju Paulinko, jesteśmy z Tobą.
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
marzena66

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80911

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-05-09, 11:16   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Pauliśka93,

Niestety nie powiem Ci nic pocieszającego Paulinko rzeczywiście obraz migdałka jest mocno niepokojący i jeszcze do tego powoduje jakiś naciek, strasznie mi przykro.

Jest coś to fakt ale jesteś młodą osobą, już przeszłaś tyle w swoim młodym życiu co absolutnie nie powinno się wydarzyć to teraz nauczona już doświadczeniem musisz kolejny raz wyciągnąć oręż i ruszyć do walki, innego wyjścia nie ma i nie możesz się załamywać. Zobacz nasz Gazda jaki dzielny chłopak pokonał swojego potwora i Ty też musisz zebrać siły, zebrać się w sobie i walczyć.

Na pewno taka informacja dobiła Cię i rozwaliła psychicznie ale sama już wiesz, że z rakiem nie ma żartów i potrafi wrócić po latach.
Nie pocieszę Cię bo żadne słowa nie są w stanie tego zrobić, w Twojej głowie teraz kłębi się mnóstwo negatywnego myślenia i raczej mniej do Ciebie dociera niż więcej i pocieszenia nic tu nie zdziałają. Podejdź do sprawy zadaniowo, muszę wyciąć, zbadają i znowu wyleczą, nie dołuj się tylko motywuj do działania.

Całym sercem przytulam Cię i myślami jestem z Tobą, niech rodzina wspiera Cię na każdym kroku, z Nimi będzie Ci łatwiej przejść tą drogę a my również jesteśmy z Tobą.
  Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
marzena66

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 80911

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-05-08, 20:56   Temat: Rak nosogardła - problem z zębami po radioterapii
Pauliśka93 napisał/a:
Zmiana wykazuje cechy ograniczenia dyfuzji więc jest złośliwa.

Nie stawiaj sobie na razie diagnozy. Oczywiście może tak być jak napisałaś ale póki nie wytną i nie zbadają nie potęguj w sobie lęku. Może wstaw lub przepisz cały wynik bo tak to Ty się strasznie stresujesz a my możemy odnieść się tylko do Twoich słów a nie konkretnych wyników.
Pauliśka93 napisał/a:
Badałam się regularnie, dbalam o siebie. Dlaczego to akurat teraz?

Nigdy nie jest odpowiedni moment na chorowanie, można dbać o siebie, chuchać, dmuchać a jak ma nas coś dopaść to i tak dopadnie.
Paulinko wstaw proszę cały wynik, na pewno dużo podpowie Ci Gazda , ma w tym temacie duże doświadczenie.

Załamać się nie możesz, póki piłka w grze trzeba walczyć.
pozdrawiam
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group