1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy istnieją jeszcze jakieś opcje leczenia?
missy

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1252

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2023-03-25, 13:08   Temat: Czy istnieją jeszcze jakieś opcje leczenia?
Witaj na forum ginger,

Bardzo mi przykro, że mierzycie się z tą groźną chorobą. Niestety rak przewodów żółciowych jest jednym z tym podstępnych raków, które przez długi czas są „niewidoczne” a jak już zostaną namierzone to najczęściej jest to stadium zaawansowane.

Obecnie oprócz chemioterapii paliatywnej nie ma innych metod leczenia. Przejrzałam aktualne programy lekowe NFZ ( czyli takie specjalne ścieżki leczenia dla konkretnych nowotworów), ale dla tego akurat raka nie ma takiego programu.
Są natomiast pewne opcje badań klinicznych, ale trudno mi coś konkretnego doradzić - nie wiem z której części Polski jesteście i do którego ośrodka klinicznego mielibyście łatwy dostęp. Dodatkowo do badania klinicznego trzeba się zakwalifikować czyli po prostu spełniać określone warunki. I następnie być w stanie regularnie poddawać się badaniom zaplanowanym w harmonogramie.

Znalazlam jedno badanie z użyciem immunoterapii:
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT05007106?cond=Bile+Duct+Cancer&cntry=PL&draw=2&rank=8

W Polsce prowadzi je :

Cytat:
Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Sklodowskiej-Curie - P-Oddzial Badan Wczesnych Faz ( Site 1101 Recruiting
Warszawa, Mazowieckie, Poland, 02-781
Contact: Study Coordinator +48 22 546 33 81

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne-Early Clinical Trials Unit ( Site 1103) Recruiting
Gdańsk, Pomorskie, Poland, 80-952
Contact: Study Coordinator +48 695 802 353

Szpital Wojewódzki im. Mikoaja Kopernika w Koszalinie-Oddzial Dzienny Chemioterapii ( Site 1104) Recruiting
Koszalin, Zachodniopomorskie, Poland, 75-581
Contact: Study Coordinator 48502204953


Możesz też wejść na stronę centrum onkologii w Waszej okolicy, odnaleźć zakładkę badania kliniczne i w ten sposób poszukać czegoś aktualnego.
W zasadzie to taką opcję terapeutyczną powinien/mógłby zaproponować Tacie jego onkolog prowadzący jeżeli widziałby taką szansę. Ale czasem można i warto samodzielnie czegoś poszukać i wtedy porozmawiać z lekarzem o konkretnej opcji.

Co do drugiej opinii to myślę, że zawsze warto - choćby po to, aby upewnić się, że aktualne leczenie jest optymalne. A może uda Ci się przedyskutować inne opcje.

Pozdrawiam najserdeczniej, missy.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group