1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak endometrium
mral

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 17902

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-09-01, 18:18   Temat: Rak endometrium
katrylka napisał/a:
Bardzo proszę o pomoc mama jest już 6 tydzień po zabiegu i co najgorsze nie ma szans na szybkie naświetlanie.Najwczesniej początek października. Mama ma leczyć się w Szczecinie. próbowaliśmy już wizyt prywatnych u onkologów z tamtego szpitala, ale oni nie moga obiecać , że mama rozpocznie naświetlania w terminie. może ktoś wie do kogo należy się zwrócić , aby leczenie przyspieszyć, a może wiecie o innych ośrodkach gdzie kolejki są krótsze.,moglibyśmy zacząć nawet naświetlania odpłatnie, ale nie wiemy gdzie są takie możliwości!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry:


Podaję link :arrow: http://www.mz.gov.pl/wwwm...=&my=0&ma=04184

Podzwoń i popytaj. Weź pod uwagę, że w wielu przypadkach wąskim gardłem są łóżka szpitalne , a co za tym idzie decydując się na wariant ambulatoryjny tj. dojazdy na naświetlania , można uzyskać korzystne terminy (tak było w moim przypadku). Powodzenia.
  Temat: Rak endometrium
mral

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 17902

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-08-14, 22:43   Temat: Rak endometrium
zosia bluszcz napisał/a:

Ja znowu nie rozumiem dlaczego wyniki hist-patu (w dodatku w lacinskim mumbo jumbo) odbiera zainteresowany badz jego rodzina a nie lekarz prowadzacy, ktory powinien nastepnie pacjentowi w przystepny sposob objasnic wyniki i zaproponowac dalszy ciag leczenie .


Zosiu,
Odbierałam wynik hist.-pat. materiału operacyjnego bezpośrednio z oddziału chirurgii onkologicznej, na którego zlecenie badanie było wykonywane. Chirurg nie omawiał wyników , bo tak naprawdę jego rola już się skończyła w momencie wykonania operacji. Nie widziałam w tym nic niewłaściwego. Na tym etapie nikt nie wiedział gdzie będę się leczyć onkologicznie.

Oczywiście w dużych centrach, gdzie pacjent leczy się kompleksowo może jest inaczej - tego nie wiem.

Przy okazji biopsji wyniki odbierałam również osobiście , tym razem w dwóch miejscach: najpierw w zakładzie patomorfologii , a po upływie 1-2 tyg. w miejscu pobrania materiału do badań tj. na chirurgii. Taką niestety zwłokę rodzi przepływ dokumentów na drodze: zlecający - wykonujący - zlecający - pacjent.
  Temat: Rak endometrium
mral

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 17902

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2009-08-12, 18:27   Temat: Rak endometrium
Na temat leczenia raka trzonu macicy (raka endometrium) znajdziesz w opracowaniu Rekomendacje postępowania onkologicznego. Rak trzonu macicy. Warszawa 2009 do którego podaję link
http://www.onkologia.szpi...JE_RTM_2009.pdf
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group