1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 13678

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-04-14, 08:54   Temat: Dysplazja szyjki macicy
Cin 3 się tak czy inaczej nie cofnie, więc zabieg jest nieunikniony, jedynie oddalony w czasie. Kolejnym faktem jest, że taka dysplazja się nie zatrzyma, więc to tylko czekanie na pogorszenie. Jaki jest tego sens? Nerwy przy każdym badaniu? Ciągłe pobieranie próbek, bo cytologia ma tylko 80% czułości i nie pokazuje wszystkich zmian?Ja miałam Cin 3 i grup cztologii 2 w 2 niezależnych laboratiorach, pobierana u różnych lekarzy, oczywiście szczoteczką. Tylko wycinki wskazywały na cin 3. Tak naprawdę na co tu czekać?nie rozumiem.....to jest odwlekanie nieuniknionego w czasie. Ponadto, jeżeli zajdziesz w ciążę i w tym czasie zmiana przejdzie w następne stadium? Wtedy konizacja jest realnym zagrożeniem dla zdrowia maleństwa.
Niestety to, że zazwyczaj zmiany cin postępują wolno nie u każdej kobiety się sprawdza. U mnie przez rok cin 1 przeszło w cin3. Miałam zabieg konizacji, którego zwolenniczką wcale nie jestem dokładnie rok temu. Obecnie jestem w 7 miesiącu ciąży i nie martwię się, czy zmiany się zmienia w raka za miesiąc czy rok.
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 13678

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-09-12, 21:56   Temat: Dysplazja szyjki macicy
ja przy cin3 brałam do lekarza mocz, morfologię, wynik badania hist.-pat. i ogólnie wszystkie wyniki od ginekologa z ostatnich lat plus usg.

[ Dodano: 2013-09-12, 21:59 ]
Aniu, widzę ze szukasz wśród podobnych tematów. jestem po takiej operacji, więc pytaj śmiało
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 13678

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-09-07, 14:27   Temat: Dysplazja szyjki macicy
Richelieu, teraz ja się podłączę z pytaniem do tego wątku
Jak to tak naprawdę jest, czy możesz polecić jakieś opracowanie dotyczące wpływu szczepienia na hpv po rozwinięciu się dysplazji, jej usunięciu i następnym szczepieniu. Ja akurat tak zrobiłam, więc być może dla Anny to też będzie dobre rozwiązanie?
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
mufaso83

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 13678

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-09-07, 10:20   Temat: Dysplazja szyjki macicy
Dziewczyna jest przerażona, więc myślę, że nie ma co się dalej zagłębiać.
Cin 3 owszem, to jest dysplazja, ale też przez piśmiennictwo medyczne nazywana rakiem przedinwazyjnym i tak się go leczy. Sama też to przeszłam. W związku z młodym wiekiem zapewne zostanie przeprowadzona konizacja szyjki macicy, czyli skrócenie jej. Jednak zakres zabiegu ustali lekarz, po to robiono łyżeczkowanie, żeby sprawdzić, czy w kanale szyjki nie ma zmian, a jeśli są, to jak głęboko. Dlatego pytanie o zakres zabiegu musisz zadać lekarzowi.
Wirusem fakt mogłaś zarazić się już bardzo dawno temu. Zapewne on jest winny zmianom na szyjce.
Po konizacji dzieci mieć można, ale mogą zaistnieć pewne trudności z zajściem w ciążę lub donoszeniem, ale jest też wiele kobiet, które takowych problemów nie miały.
Co do wycięcia i szyjki i bycia nadal nosicielem wirusa nie wypowiem się, bo też szukałam na ten temat informacji, ale wydaje mi się, że jest się nim do końca życia.
pozdrawiam i głowa do góry. Zdiagnozowano to wystarczająco szybko
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group