1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz płuca lewego.D38
nasturcja

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 32482

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-30, 20:02   Temat: Guz płuca lewego.D38
Tak bardzo wierzyłam... Nie wiem co powiedzieć... Współczuję.
  Temat: Guz płuca lewego.D38
nasturcja

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 32482

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-24, 18:51   Temat: Guz płuca lewego.D38
Uff... Dobrze, że te wymioty to reakcja polekowa, super,że opanowane, super, że jest apetyt i super, że USG w normie. To informacje, które bardzo cieszą.
Na resztę musimy poczekać do jutra, oby też były podnoszące na duchu.
Kciuki trzymamy, buziaki ślemy :)
  Temat: Guz płuca lewego.D38
nasturcja

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 32482

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-23, 19:59   Temat: Guz płuca lewego.D38
martito,
pisałaś,że zmagasz się z wymiotami u Mamy. Tak mi się pomyślało dziś, że w takim przypadku należy:

a) przede wszystkim skonsultować się z lekarzem i poprosić o stosowny, możliwy do stosowania w chorobie środek blokujący wymioty. W aptekach są dostępne bez recepty leki przeciwwymiotne, ale nie ryzykowałabym tych " z polecenia", bo nie wiadomo w jakie wchodzą interakcje.
Swoja drogą myślę, że już tę konsultację przeprowadziłaś, piszę to więc " na wszelki wypadek";

b) spróbować przejść czasowo na dietę dla niemowląt - Gerbery i Bobovita lub Hipp. Smakowo nie powala, choć są takie kompozycje, które dają się zjeść bez skrzywienia,że totalnie bez smaku. Istotne chyba jest to, że część z tych specjałów ma konsystencję musu ( np obiadki), więc jest szansa,że być może organizm je " łyknie". Wartości odżywcze będą w jakiś sposób, choćby w minimalnym stopniu zachowane. Nutridrinki są na pewno lepsze, ale skoro Mama ich nie chce pić, to trzeba coś innego wydumać.

c) nawadniaj Mamę jak się da, przy wymiotach łatwo o odwodnienie, co na pewno wiesz.No i trzeba uzupełniać elektrolity.

Nie wiem jaka jest przyczyna tych wymiotów, ale one same w sobie są dla organizmu niebezpieczne - dla każdego organizmu nawet zdrowego.
Napisz proszę, czy udało się je opanować.

Uściski dla Ciebie i Mamy
  Temat: Guz płuca lewego.D38
nasturcja

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 32482

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-22, 02:03   Temat: Guz płuca lewego.D38
Martito
nie wiem co napisać, zabrakło mi słów. Miałam nadzieję, że to jednak tylko półpasiec , zgodnie z rozpoznaniem lekarza rodzinnego. Przytulam... Czekamy na wynik USG i konsultacji. Tak mi smutno...
  Temat: Guz płuca lewego.D38
nasturcja

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 32482

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-01, 12:36   Temat: Guz płuca lewego.D38
Ach te nasze "niezależne i nieugięte" Mamy... Przydałoby się jak mawiała moja Babcia " nawinąć na kolano i wlać 25". Dlaczego akurat 25?

A tak serio: Mam nadzieję, że owa bulwa na kręgosłupie Mamy jest niezależna od schorzenia płucnego.
Nie wiem, nie mam wiedzy medycznej, czysto gdybam, ale może to ona odpowiada za dolegliwości bólowe Mamy w dolnych partiach pleców? Niemniej całego serca życzę Tobie i Twojej Mamie aby "gula" dała się jak najszybciej opanować.

Pozdrawiam Cię cieplutko, trzymaj się!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group