1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
niki

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13474

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-22, 00:09   Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
w akcie zgonu mojego taty było napisane tak samo
po prostu organizm tego nie wytrzymuje i wszystko sie kończy
jesli miałaby cierpieć jeszcze jakiś czas to dla niej lepiej
pomyśl w ten sposób i być może poczujesz ulgę
bol ktorego nie mozna opanować i czekanie tylko na smierć bo innego końca nie będzie patrzeć bezsilnie jak ukochana osoba cierpi
wtedy chce się tylko jednego, żeby już nastąpił koniec, wybawienie z wszechogarniającego bólu

współczuję ::rose::
  Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
niki

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13474

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-21, 23:35   Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
no tak tylko tak trzeba było zaczać od razu
szkoda że pielegniarka jak mame przekazno na neurologie od razu nie zadzwoniła
przykre to jest , moim zdaniem nie powinno tak się zdarzyć
czyli mama musiała bardzo cierpieć, skoro tata zastał ją w takim stanie
nie znam sytuacji w szpitalu ale znam neurologię ,często jest tam taki młyn, ze zwyczajnie nie ma na nic czasu a pacjenci krzyczą jedni z bolu inni nie, bo zmiany w mozgu mogą powodować takie stany
oddział niezbyt ciekawy
zdarza się że dopiero po interwencji rodziny podaje się leki ale nie wszędzie i nie wiadomo czy mam dostała wcześniej coś przeciwbólowo i juz nie działało czy nie dostala nic
nie mozna tego wiedzieć na 100%
antybiotyki już ci pisałam zależy od antybiogramu , do tego dobiera sie optymalny
dlatego nie wiemy czy zostały dobrane trafnie trzeba przyjąć że tak

chyba nie bardzo masz szanse coś wyjaśnić
ale możesz zabrać dokumentacje medyczna a raczej może to uczynić ta osoba którą mama do tego upoważniła
tyko po co ? nie wiecie kiedy zostały podane leki jakie ? czy było to zgodne z procedurami czy nie ?bo mama tego nie powie
a mogło być tak że wszystko co trzeba miała podane zanim tata dotarł
tez tego nie wiesz

przykro mi
  Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
niki

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13474

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-21, 22:57   Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
balagan napisał/a:
i Wy na niewygodne pytania nie udzielacie odpowiedzi!
To taka solidarność zawodowa.

kochana spokojnie
odpowiadamy ci tyle ile wiemy
nie jesteśmy lekarzami a ja na pewno nie mam nic wspolnego z tym zawodem , do niedawna prawie nic nie wiedziałam na ten temat


jesli masz czas poczytaj trochę, myslę ze z historii innych osób dowiesz się sporo ja sama tak się uczyłam jak tata chorował
dzięki temu wiedziałam jak i o co pytać lekarzy, co nam się nalezy, o jakie badania mam sie upominać ,wiedziałam że tata nie wyzdrowieje , wiec skupiłam się na tym żeby zył jak najdłużej i jak najmniej cierpiał
wszystko wyczytałam na tym forum w dziale o nowotworach płuc i zapewniam cie ,że warto poświęcić na to czas, bo wiedza będzie waszym sprzymierzeńcem

na razie jedno mama musi wyjść ze stanu w jakim się znajduje bo nie można jej leczyć ani chemia ani w zasadzie niczym teraz trzeba wyleczyć płuca oraz uporać sie z udarem
miała mama TK głowy robione po udarze?zapytaj o wyniki lekarzy i nie daj się zbyć
zapytaj czy zapalenie płuc reaguje na antybiotyk ? czy chociaz to się poprawia
mama jest w stanie ciężkim i to na pewno nie zwiększa jej szans na szybkie leczenie onkologiczne
myslę ze z powodu odległych przerzutów to leczenie i tak będzie paliatywne czyli takie ktore moze przedłużyć jej życie ale nie wyleczy
tylko teraz jest ważne coś innego , zeby mama wyszła na prostą,
sterydy musza być podawane zeby zmniejszyć stan zapalny wokól guzów wtedy nie odczuwa się ich tak bardzo

co dalej tego nikt nie wie
mysle ze lekarze tez
moja rada napisz sobie pytania do lekarza ktory prowadzi mamę , z kartka idz na rozmowę, wtedy dowiesz sie więcej, zadawaj pytania tak długo az uzyskasz odpowiedz , musisz wiedziec o co pytać dlatego pytania na kartce
i czytaj czytaj
jestes z tym sama ?
  Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
niki

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13474

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-21, 19:11   Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
wiesz na twoje pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi,
pytasz jak antybiotyk ? to wiedza lekarze chyba był robiony posiew i podaje sie taki na ktory organizm reaguje
u kazdego działa coś innego, nie da się do choroby schematycznie dostosować antybiotyku
trzeba miec przed soba wyniki
a ty nie podajesz nic

steryd podaje sie zawsze w nowotworach zmniejszają obrzęk i sama osteoporoza nie jest przeciwwskazaniem
tu tez nie ma wynikow jest tylko twoja informacja
a gdzie TK RTG wynik biopsji czy bronchoskopii ? co jeszcze było robione
piszesz ze jest takze w kosciach ,były naswietlania na co ?
scyntygrafia kosci była ? gdzie jest ognisko pierwotne,wyniki badan, wyniki....
nie mozna tu gdybac albo pisać na oko

chcesz szczegółowo i dokładnie
ale jak to zrobić , nie mając praktycznie nic,
kilka skąpych wiadomosci i to wszystko

przepisz albo wklej tu wyniki , badania , ktore zrobiono na jakiej podstawie wykryto nowtor słowem wszystko co dotyczy choroby,
nikt inaczej nie odpowie,bo się nie da powiedziec więcej
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group