1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 27
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: dziwny przypadek
nube

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 30019

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-10-28, 21:38   Temat: dziwny przypadek
Cześć powracam :)

Pytanie do zorientowanych ;)

Coś mi wyrosło na wysokości kości biodrowej na brzuchu, jakieś 15 cm od pępka.
Coś ma wielkość ziarnka grochu i widać jak się naciągnie skórę. Nie wiem jak długo to mam.

Czy tam znajdują się węzły chłonne ?
Analizuje różne rysunki i nie potrafię się określić.

Możliwe że "coś" pojawiło się po uderzeniu rakietą w okolice kości bo kojarzę taki fakt niedawno.

Dziękuje za podpowiedzi :)
  Temat: dziwny przypadek
nube

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 30019

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-11-29, 21:24   Temat: dziwny przypadek
Witajcie :)

Wracam lekko zdezorienowana i z prośbą o radę.

Od ok 7 tygodni dręczy mnie suchy kaszel - wzięłam już 3 antybiotyki i inne wspomagacze. Bez efektów.
W między czasie miałam robione TK i wynik bez zmian. Dosłownie bo zauważyłam że został skopiowany z poprzedniego badania. Ale daleka jestem od teorii spiskowych i trzymam się tego że jest dobry.

Co w takim razie może być przyczyną? Jakie jeszcze badanie wykonać żeby coś namierzyć?
  Temat: dziwny przypadek
nube

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 30019

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-08-16, 17:02   Temat: dziwny przypadek
Dzięki za pamięć :)

Akurat dzisiaj przedłużono mi gwarancję o kolejne 3 miesiące. TK bez zmian czyli jest dobrze.
Morfologia poszła do góry i nie mam anemii chyba pierwszy raz w życiu, a przynajmniej od kilkunastu lat.
Może wcześniej nie czułam że jestem chora, ale teraz czuje, że jestem zdrowa co jest dla mnie pewnym odkryciem:D

Jedynie kości pobolewają, ale ponoć mogą.

W końcu mogę pozdrowić i nie zarazić.
Pozdrawiam:)
  Temat: dziwny przypadek
nube

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 30019

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-07-04, 16:41   Temat: dziwny przypadek
Doradźcie mi proszę co myśleć o mojej morfologii. Zrobiłam ją kontrolnie ponieważ pobolewają mnie kości. Jestem 10 miesięcy po zakończonej chemioterapii i 7 po radio.
Leuk - 2,2 tys
Eryt- 3,5
Hemoglob- 10,3
Limfocyty- 0,6 tys
Neutrofile 1,1 tys
RDW-CV-15,2 %
Granulocyty kwasochłonne - 7 %

USG węzłów i brzucha ok.
  Temat: dziwny przypadek
nube

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 30019

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-04-20, 19:20   Temat: dziwny przypadek
MisiekW,
sprawiłeś mi przyjemność tym komentarzem, bo był moment, że powątpiewałeś ;)
  Temat: dziwny przypadek
nube

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 30019

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-04-19, 15:56   Temat: dziwny przypadek
hop hop,

właśnie dzierżę wyniki pierwszego kontrolnego peta po leczeniu. Jest dobrze.
Jest dobrze?

  Temat: dziwny przypadek
nube

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 30019

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-02-09, 19:12   Temat: dziwny przypadek
nadczynność potwierdzona, endokrynolog w drodze, tk zrobiona.
nic nie drgnęło, co do milimetra jak poprzednio, radioterapia nie wypaliła nic ???
a ponieważ guz (7x5 cm) uwiera rozważa się wycinkę...hmm.
  Temat: dziwny przypadek
nube

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 30019

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-02-03, 18:53   Temat: dziwny przypadek
całą chemię było idealnie, zepsuło się po radio. Jak bez kontrastu znaczy się można jeść ;)
  Temat: dziwny przypadek
nube

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 30019

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-02-03, 18:46   Temat: dziwny przypadek
nic nie zażywam, lekko mnie to zaskoczyło. zrobiłam jak kazali, przed tk tsh.
  Temat: dziwny przypadek
nube

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 30019

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-02-03, 18:01   Temat: dziwny przypadek
Ludzie mili,

powiedzcie czy zrobią mi tk jeśli tsh = 0,04?
  Temat: dziwny przypadek
nube

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 30019

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-01-28, 21:18   Temat: dziwny przypadek
Dzięki MisiekW, że czuwasz :)

A jak się ma to do zaleceń, które mowią, że nie ma potrzeby?
A to nie działa tak że jak na TK guz zmalał to radio podziałało ?Może zmaleć i świecić w pet?
  Temat: dziwny przypadek
nube

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 30019

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-01-27, 18:22   Temat: dziwny przypadek
Witajcie,

Dzisiaj dostałam info o najbliższych badaniach. Będzie to pierwsza kontrola po zakończeniu radioterapii i zlecono wykonianie tylko TK.
Czy to normalne i wystarczające? Widzę, że większość miała wykonanego PETa i też na to liczyłam :/
  Temat: dziwny przypadek
nube

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 30019

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-01-05, 16:11   Temat: dziwny przypadek
Moi Drodzy,

Ktoś coś wie na temat związku chemio lub radio terapii z łamliwością zębów?
Nie wiem kiedy wypadło mi na oko pół zęba, nie wiem czy była tam plomba. Teraz jest wielka dziura. Nigdy mi się coś takiego nie przytrafiło. Czy leczenie ZZ może mieć na to jakiś wpływ???
  Temat: dziwny przypadek
nube

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 30019

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-12-04, 19:04   Temat: dziwny przypadek
Trebor mamy nadzieję, że nie zobaczysz sowich oczu;)
  Temat: dziwny przypadek
nube

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 30019

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-12-03, 16:53   Temat: dziwny przypadek
MisiekW co byś radził w takiej sytuacji? Cierpliwe wyczekiwanie?
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group