1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
romka

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 47395

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-04-05, 19:29   Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
JMD,kochana tak mi przykro,ale dobrze wiesz,ze tam jest im lepiej.
Przytulam ::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
romka

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 47395

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-04-04, 21:43   Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
JMD,kochana czeka Cie bardzo ciezki czas.
Trzymaj sie jakos i dużo sił Ci życzę.
Kurcze czytam te wszystkie wpisy na forum i tak mi przykro,ze tych co tu spotkałam prawie wszystkich ,którzy pojawili sie tu w tym czasie co ja spotyka to samo.
  Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
romka

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 47395

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-03-10, 14:05   Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
JMD napisał/a:

jak rozmawiałam z lekarze w weekend -powiedziała - mama jest coraz słabsza - nie mają z nią kontaktu - nie zawsze odpowiada - dużo śpi i przysypia. Tak już będzie , w końcu się nie obudzi - to takie czekanie na śmierć. Nikt nie powie kiedy to nastąpi.


JMD-może i lepiej ze tak a nie inaczej,ze mama nie jest swiadoma co tak naprawdę sie dzieje.
Jestem w podobnej sytuacji i uwierz mi kochana,ze jak u nas bedzie nadchodziło to co zreszta i tak nieuniknione to bardzo bym chciała żeby własnie to tak wygladało jak u was.
Wiadomo,ze bedzie to czekanie na ......,ale czekanie na odejscie bez bólu, bez swiadomosci.
JMD-trzymaj się jakoś,siły przede wszystkim ci życzę .
  Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
romka

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 47395

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-03-09, 13:45   Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
niki napisał/a:
To co myslą inni , ktorzy nie byli nigdy w takiej sytuacji to ich sprawa.



JMD,własnie miej to co inni myslą i mówią glęboko w d....e,
Tacy ludzie nigdy nas nie zrozumieją .
Jak mi ktoś się pyta jak mąż ? odpowiadam króciutko,że nie jest gorzej i tylko tyle.
Zrozumiałam,ze nie ma sensu nic więcej mówić,bo po co?


JMD-sama dobrze wiesz.ze robisz wszystko co możesz.Jesteś wspaniałą córką ,mama jest z ciebie bardzo dumna .
Dużo sił życze i pozdrawiam .
  Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
romka

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 47395

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-03-06, 13:52   Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
Super JMD,babcia bedzie szczesliwa na widok wnusi.
Zycze ci kochana takich spotkan rodzinnych jak najwięcej.
U nas troszkę gorzej,ale szukam znów wyjscia z tej sytuacji,chociaż na jakis czas. Ale tak to juz jest w tej chorobie raz lepiej raz gorzej .
Pozdrawiam
  Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
romka

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 47395

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-03-05, 11:49   Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
JMD, również się cieszę ze u mamci lepiej .
Życzę Wam zeby było jeszcze dobrze tak jak jest u nas .
Obrzęk mózgu jest opanowany ,zoboczysz kochana ,że mama dojdzie do siebie.
  Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
romka

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 47395

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-02-24, 20:31   Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
Mąz Pabi dexa..bierze już od pierwszej operacji gdy histopad wyszedł,ze to Oponiak już wtedy gdy bylismy na prywatnej wizycie u onkologa z metypretu zmienił na pabi i powiedział,ze sa one po to by nie dopuscic do zmian w mózgu, przepisał 1x2 i 1x1 teraz jest to dawka 2 i 2 Gdy mąż mi tak osłabł i rozmawiałam z onkologiem to lekarz powiedział,ze powstał obrzek mózgu i zwiększył dawkę 2 i 3 a jezeli zacznie znów cos sie dziac to kazał znów zwiększyc .. Skutki uboczne sterydów sa takie,ze jest coraz słabszy w nogach ,ale trudno cos za cos ,zdarza sie ,ze zapomina ale pani radiolog zapewniała mnie,ze to sa pózne skutki po teleradioterapi.
JMD,porozmawiaj z onkologiem,nam to pomaga może u Was tez się sprawdzi.Jestem przekonana ze dzieki tym sterydom mąż funkcjonuje normalnie.
Maanitol też jest dobrym sterydem, ja mam go na pózniejszy czas jak pabi przestanie już działac.
  Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
romka

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 47395

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-02-24, 13:54   Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
JMD,dziwi mnie to,ze twoja mama miała operacje głowy i odstawiono sterydy.
Mi lekarz mowił ,ze sterydów nie wolno odstawic ,ponieważ one zapobiegają obrzękowi mózgu i bez sterydów mąż nie bedzie normalnie funkcjonował .Jest to zło konieczne,ale musi je przyjmowac .jedynie mielismy próbować zmniejszac dawki,ale to nie pomagało.
Dopytaj sie onkologa.z tego co ja wiem to u Tqojej mamy powinny byc stosowane,ale niech sie wypowie może ktos inny na ten temat.
  Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
romka

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 47395

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-02-23, 12:05   Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
JMD.jakis czas temu mąz podobnie zachowywał sie tak jak piszeszmze teraz zachowuje sie Twoja mama,też tracilismy z nim kontakt,naprawdę ja myslałam że to już koniec ,z dnia na dzien tak po prostu zero kontaktu.Podałam mu Maanitol 20 pr. i naprawde w oczach dochodził do siebie.Po konsultacji z lekarzem została zwiększona dawka sterydów i jak narazie jest wszystko OK.
Zadzwon do lekarza prowadzącego,może u twojej mamy powstał obrzęk mózgu i dla tego tak reaguje i jest podsypiająca.Mysle ze większa dawka sterydów by jej pomogła.
  Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
romka

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 47395

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-01-24, 20:57   Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
JMD,na pytania o których piszesz raczej nikt nie zna odpowiedzi.
Ja tez boje się co przyniesie mi kolejny dzien a może godzina czy dwie.Ja staram się nie myslec co bedzie,staram się zyc dniem dzisiejszym i cieszyc sie z tej chwili ,ponieważ nic innego mi nie pozostało.
Tobie zyczę siły i wiary.
  Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
romka

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 47395

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-12-28, 21:36   Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
JMD napisał/a:
ciągle boli ją głowa, ma słabszy apetyt i męczą ją nudności i wymioty. .

poproście lekarza o ustawienie keków,bo ma nie boleć.
JMD, |przytula|
  Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
romka

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 47395

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-08-09, 19:18   Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
Mąż we wtorek zakończył 5 dniową radioterapie mózgu ,jest troszkę lepiej niż było,ale ze wzorkiem wydaje mi sie że gorzej ,powieka bardziej opada i maż mówi ze oko go boli.
Trzymam kciuki za was.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group