1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22
2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.
|
|
Autor |
Wiadomość |
Temat: Guz NET-ogon trzustki |
shakisis
Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7648
|
Dział: Nowotwory przewodu pokarmowego Wysłany: 2016-11-16, 18:08 Temat: Wynik histopatologiczny |
Drodzy uczestnicy forum,
Bardzo dziękuję za wszystkie posty, odpowiedzi i wsparcie. Powoli dochodzę do siebie po trudnej operacji i pobycie w szpitalu. Po napisaniu pierwszego wątku nie mogłam się zdobyć na to, aby aktywnie uczestniczyć w forum. Jak tylko mogłam unikałam tematu choroby, operacji i wszystkiego, co działo się z tym wiązało. Trochę na zasadzie wyparcia. Tuż po operacji napisał mój mąż, ja nie byłam w stanie... Dziś moja postawa jest inna Chciałabym pomóc sobie i innym Przeszukałam morze informacji na temat guzów neuroendokrynnych i wciąż jest mi mało.
Dla zainteresowanych, moja sytuacja wygląda następująco:
Wynik histopatologiczny "mówi" o guzie neuroendokrynnym G2, Ki67: 3,1% ( )
Węzły czyste, brak guza w granicach cięcia. Wynik w załączeniu.
Co czeka mnie dalej? Dalsza diagnostyka, czy prewencyjna radioterapia?
Dużo informacji dostarczyła mi publikacja "Nowotwory neuroendokrynne trzustki - zasady postępowania (rekomendowane przez Polską Sieć Guzów Neuroendokrynnych)" oraz publikacja prof. UJ dr hab. Alicji Hublewskiej- Dydejczyk Postępowanie u chorych z endokrynną postacią raka trzustki. Stąd wiem, że dla guzów zakwalifikowanych do grupy G2, leczenie to odpowiednio: interwencja chirurgiczna, bioterapia, radioterapia, chemioterapia.
Jak będzie wyglądało leczenie przy tak niskim indeksie poliferacji? Czy będzie sprowadzało się do okresowej kontroli?
Proszę podzielcie się Państwo swoimi doświadczeniami i wiedzą.
Pozdrawiam shakisis
|
Temat: Guz NET-ogon trzustki |
shakisis
Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7648
|
Dział: Nowotwory przewodu pokarmowego Wysłany: 2016-10-14, 03:16 Temat: Guz NET-ogon trzustki |
Witam jestem już po operacji ! Guz znajdował się w w bardziej w trzonie niż w ogonie, został w całości usunięty z 1cm marginesem. Usunięto także sledzione, skontrolowano wątrobę i potwierdzono ze to naczyniak. Mam pytanie chirurg który mnie operowal powiedział że nie było żadnych nacisków w węzłach ani nigdzie, ale powiedział że 1 węzeł chłonny był powiększony i ze go też usunął. Co to znaczy? Jestem ledwo co po operacji czekam na jakieś informacje, rady o co mam pytać chirurga jak będzie u mnie na kontroli.
[ Dodano: 2016-10-14, 04:19 ]
Przepraszam wkradla się literówka nie było żadnych naciekow w węzłach chłonnych itd. |
Temat: Guz NET-ogon trzustki |
shakisis
Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7648
|
Dział: Nowotwory przewodu pokarmowego Wysłany: 2016-09-09, 13:47 Temat: Guz NET-ogon trzustki |
Szanowni Państwo,
Szukam pomocy i informacji w związku z wykryciem u mnie guza neuroendokrynnego o śr. 35 mm w ogonie trzustki.
Mam 31 lat i nie dokuczają mi większe dolegliwości. Guz został znaleziony zupełnie przypadkowo, gdyż z mężem postanowiliśmy przed planowanym zajściem w ciążę zrobić komercyjne badanie przeglądowe (whole body scan MR). Po kilku dniach od badania zadzwonił lekarz radiolog z informacją o ognisku zapalnym w trzustce i konieczności wykonania dalszych badań. Z uwagi na urlop lekarza rodzinnego ponownie skorzystałam z komercyjnej placówki i zrobiłam TK jamy brzusznej. Wynik się potwierdził, a guz okazał się większy niż w początkowo oznaczono. Zakwalifikowano mnie do badania EUS.
Podsumowując, dotychczas wykonana diagnostyka to:
1. Tk jamy brzusznej z kontrastem
2. Badanie EUS z nakłuciem gruboigłowym zmiany
3. Wynik badania histopatologicznego i cytopatologicznego
Lekarz, który wydał mi wyniki poinformował mnie, że guz jest łagodny i, że zmiana powinna zostać usunięta chirurgicznie oraz omówiona z lekarzem endokrynologiem. W tym celu lekarz wziął ode mnie nr kontaktowy i miał skontaktować mnie z chirurgiem onkologiem. Nie otrzymałam żadnych skierowań do poradni, czy szpitala. Lekarz wyjechał i nie mam z nim żadnego kontaktu już od kilku dni... niestety radość z wiadomości odebrała mi zdolność racjonalnego myślenia :( Ostatecznie przedwczoraj trafiłam na prywatne konsultacje u chirurga onkologa, który poinformował mnie, że wynik w cale nie "mówi" o tym, że guz jest łagodny i dał mi skierowanie do szpitala na oddział endokrynologiczny. Jednocześnie poinformował mnie, że bez wyników nie przyjmie mnie do szpitala onkologicznego. Powiedział również, że konieczne będzie usunięcie ogona trzustki oraz śledziony. Obecnie czekam na miejsce na oddziale endokrynologicznym. Miejsce może się zwolni ok. 30 września.
Przepraszam, za może zbyt długi wstęp, ale już wracam do sedna.
Chciałabym zwrócić się z gorącą prośbą o:
1. Interpretacje załączonego wyniku.
2. Wskazanie dalszej diagnostyki oraz metod leczenia.
3. Potwierdzenie zasadności usunięcia śledziony?
4. Informację o formalnych krokach. Czy powinnam trafić do jakiejś poradni? Czy powinnam mieć założoną kartę onkologiczną? Kto powinien ją ewentualnie wystawić?
5. Wskazówkę, czy operacja przy użycie NanoKnife'a byłaby korzystniejsza?
6. Informację, czy powinnam zrobić badanie markerów nowotworowych? Jeśli tak, to jakich? Czy powinnam je zrobić komercyjnie, czy prosić o to lekarza rodzinnego?
7. Z kim się konsultować, gdzie szukać dalszej pomocy?
Nie ukrywam, że jestem zaniepokojona tym wszystkim i dość zdezorientowana. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i cenne informacje.
Pozdrawiam serdecznie
shakisis |
|
|