1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi
shegreta

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 14899

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-03-08, 12:52   Temat: Rak piersi
Proszę o wyjaśnienie wyniku PET:

W lewej piersi, w kwadrancie zewnętrznym górnym wyodrębnia się obszar 19x10 zwiększonego metabolizmu 18 F-FDG, SUV Ibm 2,0.

Idę do onkologa, oczywiście, ale terminy są takie.......
  Temat: Rak piersi
shegreta

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 14899

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-10-04, 09:10   Temat: Rak piersi
Dziękuję serdecznie za odpowiedź
  Temat: Rak piersi
shegreta

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 14899

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-10-03, 13:08   Temat: Rak piersi
Bardzo proszę o interpretację:

Carcinoma ductale invasivum M-8500/3
W znikomym materiale diagnostycznym nieco artyficjalnie zmienionym utkanie raka może odpowiadać rozpoznaniu Carcinoma ductale invasivum G2
Receptory ER/++ (do 50%, do 8 pkt) i PgR/+/ (do 10%, do 3 pkt)
Ki-67 (+) w 24% komórek nowotworowych.
Her -2/neu/-/

I proszę mi pomóc zrozumieć, co to znaczy, że: był guz 28mm a teraz jest mowa o zaburzonej architekturze.

Żałuję, że lekarze nie chcą słyszeć o operacji oszczędzającej.... miałam nadzieję, bo skoro guza nie ma...

Czy można z jakimś prawdopodobieństwem stwierdzić, że gdyby przyszła wznowa to trudniej się ją leczy bo wtedy to już choroba idzie na "całego"?

Nie chcę budować w sobie strachu tylko chciałabym wiedzieć.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc :littlehs:
  Temat: Rak piersi
shegreta

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 14899

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-09-14, 16:19   Temat: Rak piersi
Tak, teraz już wiem :-D
  Temat: Rak piersi
shegreta

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 14899

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-09-14, 14:26   Temat: Kwalifikacja do operacji
W tym tygodniu miałam mieć wyznaczony termin operacji. Z pewnego powodu tak się nie stało. Wychodząc z gabinetu usłyszałam, jak chirurg mówi do lekarza z mojego oddziału: "na dodatek pacjentka nie ma tatuażu". O co chodzi????

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2013-09-14, 15:12 ]
1 pkt ostrzeżenia i post po raz kolejny wędruje do właściwego wątku.
Odpowiedź merytoryczną na to pytanie już powyżej otrzymałaś.


[ Dodano: 2013-09-14, 15:36 ]
Widzę, że jestem ociemniała na forum.... Nie wiedziałam, że post jest przeniesiony, uznałam, że nie wysłałam poprzedniego i napisałam jeszcze raz - jak sie okazuje, w niewłaściwym miejscu.

Postaram się być ostrożniejsza, choć teraz naprawdę nie wiem, co gdzie można pisać...

[ Dodano: 2013-09-14, 15:42 ]
No i właśnie o te zaniedbania mi chodzi :( Nie będę pisać, gdzie się leczę, ale wybrałam wiodący ośrodek w kraju licząc, że będę dobrze prowadzona. Okazuje się, że rozbijam się o bałagan w dokumentacji (sic!) przez który nie zostaje wyznaczony termin zabiegu a teraz jeszcze uświadamiasz mi gabo taką oczywistą oczywistość.

Zaniedbania to rzecz, której najmniej spodziewałam się po lekarzach w tym miejscu.

Jestem rozżalona i rozwala mnie ta bezsilność......
  Temat: Rak piersi
shegreta

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 14899

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-09-13, 22:41   Temat: Co znaczy takie określenie?
Jestem w trakcie chemii, czeka mnie operacja (nowotwór złośliwy piersi). W tym tygodniu miałam konsultację chirurgiczną, na której miałam się dowiedzieć, kiedy będzie zabieg. Z pewnego powodu nie wyznaczono terminu a teraz jeszcze przypomniałam sobie, że ten chirurg powiedział do drugiego lekarza (o mnie) cytuję: dodatkowo jeszcze pacjentka nie ma tatuażu.

Powiedzcie, proszę, o jaki tatuaż chodzi?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-09-13, 22:57 ]
Ponownie - skoro pytanie dotyczy Ciebie, a masz już swój wątek na Forum, w nim należy je umieścić.
Wątki scalone.


  Temat: Rak piersi
shegreta

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 14899

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-30, 06:14   Temat: Chemioterapia
Witam!
Wkrótce zaczynam chemioterapię. Proszę o informację, jak przygotować organizm przed i wspomagać po - tzn. dieta? soki?
Czytałam gdzieś o lekach przeciwwymiotnych - czy to zleca lekarz? Czy muszę sama pamiętać, by poprosić?

[ Dodano: 2013-05-30, 06:29 ]
a - jeszcze jedno - czy to prawda, że przed chemią nie wolno przyjmować żadnych ziół? Piję herbatę z pokrzywy m.in. z uwagi na niski poziom hemoglobiny - czy powinnam ją odstawić?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-05-30, 10:25 ]
Masz już swój wątek - w nim umieszczaj wszelkie informacje dot. Ciebie, Twojej choroby, leczenia.
Wątki scalone.


  Temat: Rak piersi
shegreta

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 14899

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-13, 11:56   Temat: Rak piersi
Dziękuję za odpowiedź.

Jestem z Dolnego Śląska. Mam już USG i mammografię, jestem po biopsji, czekam na wynik. Rozważam leczenie w Dolnośląskim Centrum Onkologicznym we Wrocławiu, ale życie mnie nauczyło, aby w trudnych przypadkach skonsultować się przynajmniej u 2 różnych lekarzy. Dlatego też pomyślałam o Centrum w Gliwicach.
Ponieważ mam wpisane Birads 5 + w dole pachowym węzły patologicznie zmienione to zastanawiam się, czy nie powinnam od razu trafić do szpitala - jak zresztą zdecyduje lekarz. Nie mam kompletnie pojęcia, jaki jest czas oczekiwania. O Wrocławiu czytam wiele dobrego, o Gliwicach też + nowoczesny sprzęt... ale nie chcę czekać.... :(

Poza tym bardzo się boję.... chciałabym wybrać dla siebie jak najlepiej a temat do tej pory był mi obcy...

[ Dodano: 2013-05-13, 11:58 ]
no i w ogóle nie wiem kompletnie, co robić.... jak się poruszać, kogo szukać, aby dobrze znaleźć...
  Temat: Rak piersi
shegreta

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 14899

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-11, 10:01   Temat: Rak piersi
Nie wiem, czy moje pytanie wpisuje się w konwencję forum.
Jestem nowa na forum i nowa w sensie choroby.

Muszę podjąć szybką decyzję dot. wyboru lekarza (guz piersi).
Pomyślałam z różnych opinii o Centrum Onkologii w Gliwicach, choć to bardzo daleko od mojego miejsca zamieszkania.
Chodzi mi o to, że chcę pójść na wizytę do lekarza pracującego tam, który poprowadzi mnie "od ręki" i dobrze.
Czy możecie mi kogoś polecić?

Jeśli moje pytanie jest nie na miejscu, to proszę administratora o usunięcie jej.
Pozdrawiam wszystkich ciepło.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group