1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guzek płuca prawego
sir_tomek

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 26935

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-09-01, 18:24   Temat: Guzek płuca prawego
Wynik TK odebrany, opis brzmi:

"Badanie KT klatki piersiowej wykonano po podaniu środka kontrastowego. W kontrolnym badaniu KT obraz guzka opisywanego poprzednio (11.05.2010r) na pograniczu segmentu 3 i płata środkowego prawego płuca nie uległ zmianie. Innych zmian w płucach nie wykazano. Obraz narządów śródpiersia w granicach normy. Nie wykazano obecności powiększonych węzłów chłonnych śródpiersia i wnęk. W sąsiedztwie śledziony widoczne są dwie miękkotkankowe struktury średnicy 0,8 i 0,5 cm odpowiadające najprawdopodobniej śledzionom dodatkowym."

No to teraz kontrola pewnie za rok :)
  Temat: Guzek płuca prawego
sir_tomek

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 26935

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-08-16, 19:47   Temat: Guzek płuca prawego
samopoczucie dobre, jak narazie nie narzekam :) oczekuję z niecierpliwością na wyniki TK, ale mam nadzieję, że nic się nie zmieniło od ostatniego badania.
  Temat: Guzek płuca prawego
sir_tomek

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 26935

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-08-12, 20:51   Temat: Guzek płuca prawego
Dziś miałem kontrolne TK, wyniki za jakieś 2-3 tygodnie.
  Temat: Guzek płuca prawego
sir_tomek

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 26935

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-06-24, 18:58   Temat: Guzek płuca prawego
Jestem po wizycie u pulmonologa. Ogólnie to nie dowiedziałem się nic nowego (najprawdopodobniej jest to guzek pozapalny). Dostałem skierowanie na kontrolne TK pod koniec sierpnia. Pani doktor powiedziała, że później TK będzie za rok i ogólnie obserwacja zmiany przez 2 lata. Chciałbym się zapytać czy to prawidłowe postępowanie, tzn kontrolowanie zmiany poprzez tomografię, a nie RTG? :)
  Temat: Guzek płuca prawego
sir_tomek

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 26935

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-06-19, 23:12   Temat: Guzek płuca prawego
Więc można wykluczyć ból, który miałby powodować ten guzek? Bo innego guza tym bardziej guza Pancoasta nie mam. A do jakiego specjalisty mógłbym się udać, jeżeli za jakiś czas nie przejdą te bóle?
  Temat: Guzek płuca prawego
sir_tomek

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 26935

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-06-19, 10:03   Temat: Guzek płuca prawego
Huhu, prawie miesiąc już nic tu nie pisałem... Za kilka dni wybieram się do pulmunologa, zobaczymy, co powie :roll: Chciałem się przy okazji zapytać czy taki guzek może powodować ból? Jest to ból w okolicy prawej łopatki (ciężko dokładnie zlokalizować miejsce), pojawia się podczas półpełnego i pełnego wydechu, gdy przekrzywie lekko ciało w prawą stronę. Ból pojawia się również podczas mocniejszego kaszlu. Dodam, że już miewałem podobne bóle wcześniej tzn. do 2 miesięcy wstecz, ale nie były tak odczuwalne. Dopiero od 3 dni sprawia mi to pewien dyskomfort. I mam jeszcze jedno pytanko, czy na podstawie opisu badania tk można stwierdzić czy guzek znajduje się w przodzie czy tyle płuca? Dodam także, że w niewielkim stopniu mam skrzywiony kręgosłup. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam :)
  Temat: Guzek płuca prawego
sir_tomek

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 26935

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-05-25, 10:34   Temat: Guzek płuca prawego
Odebrałem wynik TK, oto opis: "Na pograniczu segmentu 3 i płata środkowego prawego płuca widoczny jest pojedynczy, niespecyficzny guzek wielkości 0,4 cm. Innych zmian w płucach nie wykazano. Obraz narządów śródpiersia w granicach normy. Nie wskazano obecności powiększonych węzłów chłonnych śródpiersia i wnęk. W sąsiedztwie śledziony widoczne są dwie miękkotkanowe struktury średnicy 0,8 i 0,5 cm odpowiadające najprawdopodobniej śledzinom dodatkowym."

Chciałbym się dowiedzieć czy potrzebna jest dalsza diagnostyka czy np. kontrolne RTG za jakiś czas?
  Temat: Guzek płuca prawego
sir_tomek

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 26935

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-05-10, 15:42   Temat: Guzek płuca prawego
Tak, brak choroby nowotworowej w wywiadzie. Kaszel męczy, ale to przewlekła infekcja gardła - od stycznia cały czas czerwone gardło (byłem u laryngologa). Więc żadnych obiawów nie mam.
  Temat: Guzek płuca prawego
sir_tomek

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 26935

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-05-10, 15:01   Temat: Guzek płuca prawego
Hmm... byłem u polmonologa, ale nic szczególnego się nie dowiedziałem, tylko dostałem skierowanie na TK. Zrobiono mi równiez spirometrię, która dała prawidłowy wynik. Pani pulmonolog powiedziała, że raczej nie ma się czego obawiać, ale nie na pewno. Konsultowałem się również z panią radiolog, która opisywała mi to zdjęcie. Powiedziała, że to nic poważnego, że to jest zwapnienie, bo na takowe wygląda. Ehh, już nie wiem, co mam myśleć.
  Temat: Guzek płuca prawego
sir_tomek

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 26935

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-05-10, 13:35   Temat: Guzek płuca prawego
Witam,

Jakiś czas temu byłem na RTG klatki piersowiej, z powodu jak się później okazało infekcji górnych dróch oddechowych i męczącego łaskotania w gardle powodującego odruch kaszlu. Opis do zdjęcia wygląda następująco: "W nadprzeponowych partiach prawego pola płucnego -w rzucie przedniego odcinka VIII żebra widoczna zacienienie o śr ok. 5 mm- zwapniały zespół pierwotny?-wsk porównanie zdjęć wcześniejszych, ew konsultacja pulmonologiczna, dalsza diagnostyka- TK. Poza tym w polach płucnych zmian nie wykazano. Sylwetka serca i naczyń dużych w normie." Dodam, że mam 20 lat, nigdy nie paliłem i jest to moje pierwsze prześwietlenie płuc. Czy to jest coś poważnego? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group