1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 18
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: proszę o interpretacje wyników taty
slimak1982

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 14170

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-17, 16:01   Temat: proszę o interpretacje wyników taty
Tato zmarł 12.09
nie miałam wcześniej siły o tym pisać
7 tygodni chorował
6 tygodni od diagnozy
....
  Temat: proszę o interpretacje wyników taty
slimak1982

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 14170

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-06, 14:30   Temat: proszę o interpretacje wyników taty
Nie mam wyniku. Robili bronchoskopię ale nie mam. Nie wiem czemu nie wydali. Czy może nie wyszła bronchoskopia.
  Temat: proszę o interpretacje wyników taty
slimak1982

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 14170

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-06, 14:01   Temat: proszę o interpretacje wyników taty
witam ponownie. tatę wypisali 3.09 ze szpitala. napiszę co w wypisie jest, bo nie mogę załaczyć załącznika.

ROZPOZNANIE OPISOWE:
Krwioplucie R04.2
Proces rozrostowy płuca prawego D38.1
Zatorowość płucna w przebiegu choroby I26.9

Miał tata robioną TK głowy 24.08

TK OUN:
Zaniki korowe w płatach czołowych i ciemieniowych. Patologicznych zmian litych i przestrzeni płynowych w wewnątrzczaszkowych strukturach mózgowia nie wykazano. Układ komorowy szerokości prawidłowej, symetryczny, bez przemieszczeń. Kości czaszki bez zmian.

Tata jest w domu. Onkolog zobaczył tatę w szpitalu i po konsultacji zakwalifikowano do leczenia objawowe. Tata miał wtedy straszną zapaść, miał przetaczaną krew i jego stan fizyczny i psychiczny nie pozwalał na radioterapię. Bo miał mieć radioterapię.

Proszę o pomoc w interpretacji TK głowy.
Czy mam rozumieć, że choroba postępuje? Będzie gorzej? Nie chcą leczyć bo już tak źle?

Nie mam wyników bronchoskopii, bo lekarz stwierdził że to i tak nowotwór złośliwy agresywny :(

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-09-06, 14:07 ]
Nie pisz proszę z włączonym CapsLockiem (WIELKIMI LITERAMI).
Wpis wyedytowany.
  Temat: proszę o interpretacje wyników taty
slimak1982

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 14170

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-24, 12:31   Temat: proszę o interpretacje wyników taty
Musiałam napisać. Tate dziś rano przywieźliśmy do szpitala jak kazał ordynator. Jego stan jest bardzo ciężki, wyników bronchoskopii nie ma, ale onkolog powiedział, że jego stan nie pozwala na chemioterpię i radioterapię. Wczoraj powiedziano , że tata ma przyjechać właśnie na naświetlania. Dziś po konsultacji powiedziano , że stan jest ekstrelanie ciężki i mamy się przygotować na wszystko. Sugeruje złośliwego agresynwego raka płuc. Zrobili TK głowy i głowa jest czysta, robią badania by ustalić co się dzieje. Nie umiem sobie poradzić z tym...
  Temat: proszę o interpretacje wyników taty
slimak1982

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 14170

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-23, 10:18   Temat: proszę o interpretacje wyników taty
co to jets kandydoza płuc ?
  Temat: proszę o interpretacje wyników taty
slimak1982

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 14170

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-23, 09:45   Temat: proszę o interpretacje wyników taty
byłam po wyniki, wyników bronchoskopii nie otrzymałam, ale wyniki opłuczyn,które zamieszczam. ordynator powiedział, że sytuacja jest zła ale nie najgorsza. mówił aby jutro przywieść tatę na dalszą diagnostykę i leczenie. operacja nie chodzi w grę, mówił o radioterapii

[ Dodano: 2012-08-23, 09:46 ]
proszę o informację co wynika z opłuczyn



[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-08-23, 15:50 ]
Bardzo proszę usuwać dane osobowe pacjenta i lekarzy z wklejanej dokumentacji.
  Temat: proszę o interpretacje wyników taty
slimak1982

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 14170

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-20, 14:50   Temat: proszę o interpretacje wyników taty
Nie ma jeszcze wyników bronchoskopii więc nie mogę nic napisać. Jak z wynikami pójdę powiem o bólach taty i będę nalegać na rezonans magnetyczny. Tata nie ma silnych bólów pleców, bo leki niwelują.
U nas jest różnie, było spokojnie. Czekam na wyniki i na cud.
  Temat: proszę o interpretacje wyników taty
slimak1982

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 14170

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-18, 15:05   Temat: proszę o interpretacje wyników taty
tata bierze tramal, rano tabletkę osłonową, potem tramal, na wieczór osłonową i znowu tramal. tata jest spokojny, drzemkuje za dnia, w nocy sobie śpi. Jest wyciszony, otumiony, ale wiem, że to przez tabletki, bo dodatkowo przed snem dostaje na uspokojenie.

Dziś w nocy po załatwieniu potrzeby fizjologicznej położył się, próbował usnąć, zakaszlnął kilka razy i poszedł wypluć - to była duża ilość krwi ze śluzem. co to oznacza? pierwszy raz takie coś pojawiło się
  Temat: proszę o interpretacje wyników taty
slimak1982

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 14170

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-17, 08:01   Temat: proszę o interpretacje wyników taty
Tak, wyniki krwi są bardzo dobre. Tak, tata przyjmuje leki przeciwbólowe. Popołudniu napiszę jakie
  Temat: proszę o interpretacje wyników taty
slimak1982

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 14170

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-16, 20:19   Temat: proszę o interpretacje wyników taty
Czekamy na wyniki, ktore mają być w przyszłym tygodniu. Tata leży, wstaje jedynie do wc,bóle w okolicy kręgosłupa ustały, jedynie ma lekkie w prawym boku,ale ma tabletki i nie jest zle. Martwie się tym, ze całe dnie śpi, mało rozmawia z nami :( mało co je, ma kroplówki "pokarmowe". Czyto normalne , to co napisałam ?? Proszę o pomoc
  Temat: proszę o interpretacje wyników taty
slimak1982

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 14170

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-13, 08:55   Temat: proszę o interpretacje wyników taty
Nie miał nigdy problemów z kręgosłupem
mama miała przerzuty na kość udową.
Czy to mogą być przerzuty na kręgosłup i jak sprawdzić czy nie ma przerzutów w kręgosłupie /kościach ?
  Temat: proszę o interpretacje wyników taty
slimak1982

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 14170

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-13, 08:20   Temat: proszę o interpretacje wyników taty
Czekamy na wyniki bronchioskopii, które będą we wtorek za tydzień. Teraz tata ma bardzo silne bóle kręgosłupa w dolnym odcinku, że pogotowie dziś było i musiał dostać zastrzyk przeciwbólowy. Oprócz braku apetytu i tych bólów nie ma innych dolegliwości. Skąd te bóle i co to może być ?
  Temat: proszę o interpretacje wyników taty
slimak1982

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 14170

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-10, 11:05   Temat: proszę o interpretacje wyników taty
Będę miała wyniki 21.08 bronchoskopii to od razu je wkleje.
mam oryginalny wypis ze szpitala chorób płuc, wkleić ?
  Temat: proszę o interpretacje wyników taty
slimak1982

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 14170

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-09, 21:49   Temat: proszę o interpretacje wyników taty
Usg jamy brzusznej:
Wątroba, trzustka, śledziona o jednorodnej echostrukturze. Brak pęcherzyka żółciowego - stan po cholecystectomii. PŻW nieposzerzony. Nerki o kształcie i połozeniu prawidłowym. Torbiele w czesci rdzeniowej i korowej nerki prawej (największa w części rdzeniowej 36.3x35 x3 mm) nerka lewa o prawidłowej strukturze korowo- rdzeniowej.

co to znaczą oznaczenia w rozpoznaniu ??
D38.1 guz płuca prawego
l26.9 przebyta zatorowość płucna

[ Dodano: 2012-08-09, 21:50 ]
czy te torbiele na nerce to moga byc przerzuty czy to nie ma związku ???
  Temat: proszę o interpretacje wyników taty
slimak1982

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 14170

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-09, 20:58   Temat: proszę o interpretacje wyników taty
tak, lekarze widzieli i nie zauwazyli nic !!!
tata musial miec rentgena bo miał operację na przepukline

[ Dodano: 2012-08-09, 20:59 ]
jakie są szanse? ile mamy czasu?
musze to wiedzieć
rok temu 18 kwietnia zmarła moja mama- rak płuc
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group