1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz płuca lewego u mamy - prośba o jakiekolwiek dane
sloneczko11

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 29458

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-03, 10:55   Temat: Witam
Oj,ja też sie zaniepokoiłam :-(

Sledziłam Twoj wątek ,bo miałam podobną postać guza i złośliwośc.

Minęły 2 lata od operacji.W kwietniu miałam Rtg i kontrolną bronchoskopie,wszystko ok.

Tomografia ostatnia była w listopadzie,nic się nie działo.

Wiem,że wszystko może sie zdażyc,ale sytuacja Twojej Mamy mnie strasznie zdołowala.

Trzymam kciuki i życzę zdrowia.
  Temat: Guz płuca lewego u mamy - prośba o jakiekolwiek dane
sloneczko11

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 29458

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-05-28, 08:50   Temat: Guz płuca lewego u mamy - prośba o jakiekolwiek dane
Rana moze bolec,bo zrobiły sie zrosty.
  Temat: Guz płuca lewego u mamy - prośba o jakiekolwiek dane
sloneczko11

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 29458

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-05-27, 23:11   Temat: Guz płuca lewego u mamy - prośba o jakiekolwiek dane
To dobrze,że choć kulki dali ,bo ja dmuchałam w słomke, włozona do butelki z wodą :)
  Temat: Guz płuca lewego u mamy - prośba o jakiekolwiek dane
sloneczko11

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 29458

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-05-27, 22:41   Temat: Guz płuca lewego u mamy - prośba o jakiekolwiek dane
No rozbawiła mnie ta teoretyczna wypowiedz.

Jaka rehabilitacja,jaka opieka 30 dniowa chirurga,to chyba żart :) Na drugi dzień po operacji przyszła rehabilitantka, położyla kartkę z rysunkami cwiczeń i kazala mi machac 100!!! razy ręką do tyłu za glowę.
Jako sumienna pacjentka wykonalam to ćwiczenie i "wyłam "z bolu.
Musiałam dostać zastrzyk z silnym lekiem perzeciwbolowym ,bo myślalam,że umrę z bólu.
Okazało sie,że te 100razy należy wykonać w ciągu całego dnia :)

Ale tak na poważnie ,ja nie odczuwałam takiego ból w miejscu po operacji,bardziej po piersią tam ponoć przeciete były nerwy.
Minąl juz rok od mojej operacji,mam bardziej wrażliwe te miejsca ,ale bolu nie odczuwam,oprocz kregoslupa po całym dniu szczegolnie wieczorem.

Pozdrawiam i zycze Mamie zdrowka.
  Temat: Guz płuca lewego u mamy - prośba o jakiekolwiek dane
sloneczko11

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 29458

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-05-12, 22:38   Temat: witaj
Postanowiłam odezwać się,bo widzę,że Twoja mama ma podobny typ i złosliwosc raka jak ja.

W kwietniu minął rok od operacji z tym,że ja, miałam guz w szczycie prawego płuca.

Adecarcinoma G1.Nie miałam chemii,tylko kontrolne badania w szpitalu.

Najpierw 3 miesiące po operacji,potem 8 miesiecy ,a teraz za rok.U nas robia tylko kontrolną bronchoskopie,nie ma badania TK.

U mnie do tej pory wszystko w porządku,z tym ,że wyprosiłam u pulmonologa badanie TK i bede je miala w czerwcu.

Po operacji dosc szybko doszlam do siebie,jezdze rowerem, spaceruje, a dzis bylam na 6 km spacerze z kijkami.
Przytyłam przez rok 4 kg,jestem sprawna ,nie odczuwam żadnych dolegliwosci bolowych w miejscu operacji.Moze tylko bardziej boli mnie kregoslup,nie wiem czy to po operacji czy wiek tez ma znaczenie.Jestem w wieku Twojej Mamy.

Mama dojdzie do siebie ,mamy to szczeście,że guz byl operacyjny ,że byla najmniejsza zlośliwosc i brak przerzutow do węzlow.

Pozdrawiam Mame i życze duzo wytrwalosci, cierpliwosci a wszystko będzie dobrze.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group