1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
sylam5

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 21334

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-01-09, 00:22   Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
sylwiim,
Tak mi przykro, przyjmij wyrazy współczucia...
  Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
sylam5

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 21334

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-12-12, 21:42   Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
sylwiim, wiem co czujesz, tak samo to przechodziłam.
Bądź przy Tacie i wspieraj go z całych sił. To jest bardzo ważne.
pozdrawiam.
  Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
sylam5

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 21334

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-09-14, 22:47   Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
Hej. Co słychać u Was? Jak po wizycie w Bydgoszczy?
  Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
sylam5

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 21334

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-09-06, 22:39   Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
sylwiim, napisz co z Tatą? Co się dzieje? Martwi mnie to milczenie.
  Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
sylam5

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 21334

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-09-04, 22:56   Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
Wiem,że od wątroby mogą być takie objawy. Przerzuty do wątroby ograniczają jej pracę. Czy Tato jest na diecie? A może zjadł coś co zaszkodziło? Bierze jakieś tabletki wspomagające pracę wątroby?Zasięgnij szybko porady lekarza.
  Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
sylam5

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 21334

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-08-31, 08:29   Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
Tato został zdiagnozowany pod koniec listopada, pierwsza chemia była w grudniu a odszedł w maju. Tyle,że tato miał bardzo liczne przerzuty do wątroby a wiadomo każdy przypadek jest inny i może Twój Tata będzie silniejszy i chemia zatrzyma chorobę na dłuższy czas.Początkowo tato na ból( bolał przede wszystkim guz w jelicie) brał tramal ale skutki uboczne leku bardzo dawały się we znaki. Potem lekarz zapisał mu roztwór morfiny, który brał doustnie. Morfina pomagała ale kiedy tato zaczął robić się coraz słabszy myliły mu się godziny przyjmowania leku i wciąż trzeba było go pilnować żeby nie wziął podwójnej dawki, coraz więcej spał, chwilami się gubił.Zapisałam go pod opiekę paliatywną, lekarka zdecydowała o zapisaniu plastrów przeciwbólowych co było o wiele lepsze. Tato cierpiał przede wszystkim psychicznie bo do końca był świadomy. No i to wodobrzusze paskudne... Ból na szczęście zawsze dało się opanować lekami.
Co Twój Tato bierze na bół?
Twój Tato też powinien dostać leki, które pomogą, napewno zadbają o to na onkologii ale już teraz nie powinno boleć.On nie musi cierpieć.
  Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
sylam5

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 21334

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-08-30, 14:50   Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
Witaj.
Mój tato miał przerzuty do wątroby z jelita grubego. Kiedy wątroba nie może już normalnie pracować (oczyszczać organizmu) podnosi się bilirubina zatruwając cały organizm dlatego skóra robi się żółta. Nie ma już apetytu, jest osłabienie, mój tato miał też bardzo opuchnięte nogi. Kiedy bilirubina jest bardzo wysoka nie ma juz możliwości dalszego leczenia chemią. Przy ostrym zatruciu grozi encefalopatia( chyba dobrze napisałam) i stąd spętanie a nawet śpiączka.
Mojego tatusia chyba też nic nie bolało...

Przy przerzutach do wątroby w zaawansowanym stadium choroby często występuje wodobrzusze a wraz z nim różne dolegliwości.

Rozumiem wszystkie Twoje obawy ale staraj się nie myśleć o tym, wykorzystaj czas jak najlepiej. To okrutna choroba ale zawsze trzeba mieć nadzieję.

Wątrobe można wspomóc lekami takimi jak sylimarol, esentiale forte. W razie czego służę radą.
Pozdrawiam serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group