1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
sylam5

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 54583

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-06-29, 14:49   Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
To pewnie od zastrzyku. Czasem trafi sie w żyłke i wtedy wyjdzie siniak. Ja początkowo też robiłam tacie siniaki, znikały szybko.
  Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
sylam5

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 54583

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-06-29, 13:37   Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
Zastrzyki pewnie Claxane? Zastrzyki robi się w okolicach pępka. Ja też tacie robiłam. Łapałam skórę dwoma palcami i wbijałam delikatnie igłę prostopadle. Przecierałam spirytusem salicynowym. Też strasznie bałam się na początku żeby nie zrobić mu krzywdy ale potem nabrałam już wprawy. Tata nawet nie czuł i juz zastrzyk był zrobiony.
  Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
sylam5

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 54583

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-06-12, 21:18   Temat: rak niedrobnkomórkowy - przerzuty: mózg, watroba
lopenka napisał/a:
Tato dostał instrukcje że nie może myć głowy. przyzał się że w szpitalu raz umył głowę ale zrobil to nieświadomie bo poprostu o tym nie wiedział. Nikt go nie poinformował o tym.


Moja mama była leczona w Bydgoszczy. Tam pacjent otrzymywał broszurę na temat radioterapii z której dowiedział się na czym polega leczenie, jak postępować po naświatlaniach itd. <Mam nadzieję ,że nie bedzie żadnych dolegliwości po tym myciu glowy. :) Pamiętaj tez, żeby Tatko chronił głowę przed słońcem.

Co do wypadania włosów- mojej mamusi też wypadły, jakis czas po zakończeniu radioterapii. Tylko, że moja mama miała naświetlania innymi promieniami, w większej dawce i dłużej bo pierwsza i druga radioterapia trwała 10 dni.
Może Twojemu Tacie nie wypadną włosy a nawet jeśli to najważniejsze żeby naświetlania pomogły czego bardzo Wam życzę.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group