1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 28
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
sylwia3

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-12, 10:39   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
macias, potrzeba bardzo dużo czasu aby na nowo sobie poukładac życie bez Taty ;( - niewiem ile tego czasu, ale napewno dużo... Daj sobie czas na żałobę, nie szczędź łez... Pozdrawiam serdecznie
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
sylwia3

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-08, 07:45   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Trzymajcie się, moje najszczersze wyrazy współczucia ;((( Wiem co teraz czujesz ..... bądź silny a Tatko niech spoczywa w pokoju [*] [*] [*] ::rose::

:/pociesza:/
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
sylwia3

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-07, 22:04   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
właśnie - ciśnienie - jak masz możliwość to zmierz tacie - bo to jest niezmienne, ciśnienie zawsze spada.....

Duzo wiary...
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
sylwia3

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-07, 19:32   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Musisz obserwować Tate, żeby niczego nie przegapić ..... Zimne kończyny czy marmurkowe ciało nie musi być oznaką końca ..... tak jak już pisalam u nas jedynie deeelikatny marmurek na nogach się pokazal, ale dłonie i stopy Mamcia miała ciepłe - jedynie broda i uszy zimne jak lód - to u każdego przychodzi zapewne inaczej ....

Ale nie zmuszajcie tatki do niczego, to go męczy napewno..... zwilżajcie usta i może odrobinkę wody, żeby nie miał sucho w ustach..... to naprawde wystarczy

Trzymaj się - jeju, dużo sił życzę i cierpliwości ....[/center]
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
sylwia3

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-07, 14:43   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Mamcia też tylko przez usta oddychała pod koniec ;(
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
sylwia3

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-07, 13:00   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Tak moim zdaniem też konieczna konsultacja z lekarzem. Nie znalam tej nazwy - opadowe, ale ok.
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
sylwia3

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-07, 12:32   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Nie wiem jak z tymi plamami opadowymi, bo nie wiem co to, ale często na nogach pojawiają się takie jakby plamy, jakby marmurkowe to ciało się robi, sinieją paznokcie (ale też niekoniecznie, moja mama miała do końca ciepłe i normalne dłonie, u nas lodowata była broda, uszy i te nogi lekko marmurkowe a rece i stopy w normie, ciepłe....niesiniejące) ...
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
sylwia3

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-07, 10:47   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Ahhhh...sama nie wiem :(

Konsultuj z lekarzem i napisz co doradził, później ...
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
sylwia3

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-07, 10:26   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
To tak troszkę jest - oni generalnie uśmierzają ból .... i taka jest ich rola ..... Ale z tym ssakiem to warto przekonsultować, ważne żeby w porę ulżyć tacie. A swoją drogą to choroba tak pędzi :( i myślę że tego procesu się nie zatrzyma można jedynie uśmierzyć cierpienia aby człowiek odchodził w godnych warunkach - mi się nie udało, ale mam nadzieję że Wam się uda.

Pozdrawiam
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
sylwia3

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-07, 08:38   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
U nas też mamci myliła się noc z dniem :( w dzień spała a w nocy "buszowała" - przy tym też miała bardzo dużo energii..

A co do kroplówki to nie wiem ;( - ale właśnie uświadomiłam sobie, czego mi nikt wcześniej nie powiedział o tych obrzękach |wht?!| , że mamie dzień przed śmiercią podłączyli kroplówkę, ale nie dożylnie tylko podskórnie ;(( I leciała baaardzo powoli - przez dobę zleciało 1/3 z 0,5 l. - więc nie wiem ;(( - ale raaany Boskie, czyżby lekarz tego niewiedział ;( - nie wiem..... Musisz przekonsultować to z lekarzem koniecznie.

Pozdrawiam
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
sylwia3

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-06, 14:25   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Jeżeli nie chce jeść to ja bym go nie zmuszała - dawaj duzo pić i polecam te nutridrinki, można je kupić w aptece....są naturalne i owocowe, maja wszystkie wartości odżywcze.

Łatwo mówić że nie zmuszaj do jedzenia - ja sama wciskałam mamci jedzenie prawie na siłę, ale lekarz powiedział że jeżeli nie chce jeść to dużo poić ..... a może zastanówcie się nad kroplówką ?? Porozmawiaj z lekarzem - on będzie wiedzial najlepiej
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
sylwia3

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-06, 13:40   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Ok, napisz później co lekarz powiedział ?? jak ocenil stan Taty...

pozdrawiam
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
sylwia3

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-06, 10:29   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Witaj, jak tatko dzisiaj?? Konsultowałeś się z lekarzem ??
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
sylwia3

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-05, 14:07   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Dokładnie tak było i u mojej mamy - z początku niemożnośc odkrztuszania, później to bulgotanie - tak jak by flegma po chorobie której nie mogła odkaszlnąć - z poczatku raz na jakiś czas, a z upływem dni - coraz częściej i częściej ;(( aż w koncu nie mogła w ogole tego odkaszlnąć i płuca się zalały - mama leżala i to chyba jeszcze gorzej, ja ja sadzałam i mówiłam aby kaszlała ale ona nie miała na to siły - wolna mowa - takie "bełkotanie" też temu towarzyszylo ;(( Przepraszam - ale Twoj Tatko ma złe objawy ;( trzymajcie się - ja nie mowię że to już.... ale że po prostu taki jest postęp tej choroby.....

pozdrawiam mocno
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
sylwia3

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-05, 10:44   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
macias, jejku - nie dobrze ;(( to jest tak jak terlewa pisze, to jest zalanie płuc - mamcia moja miała właśnie tak ..... że bulgotało i niemiała siły odkrztusić - chcieli przywieźć ssak z hospicjum, ale nie zdążyli, bo pluca się zalały ;(( koniecznie dzwońcie do lekarza, żeby nie bylo za późno ;((

Trzymaj się
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group