1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 16
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
sylwiim

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 21334

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-01-05, 13:44   Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
Witam
01.01.2011 zmarł mój kochany Tatuś!!!
boli........
nie chcę o tym pisać ale zostawiam nr do siebie, jeśli ktokolwiek będzie miał jakiekolwiek pytania odnośnie raka...raka trzustki...śmierci ...proszę dzwoń.
601387550
pzdr
sylwia
  Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
sylwiim

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 21334

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-12-10, 11:37   Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
Dawno mnie tu nie było..................
chyba źle znoszę myślenie o znienawidzonej chorobie mojego taty....
tyle się wydarzyło...wbrew pozorom dużo dobrego dzięki Wam
Mój tata jeżdzi do Bydgoszczy, tam dostaje chemie (pewnie bardziej działa na niego psychicznie ale to dobrze) i usycha ...kurczy się...jest go co raz mniej...mniej cieleśnie...mniej duchowo ale walczy...jak dużo ma siły w sobie...boże skąd on jej bierze?!
dumna jestem z niego choć już nie mogę patrzeć na jego nie naturalną twarz ...
tęsknie za moim tatusiem...za tym który miał nieco więcej ciała i śmiał się do łez.
Nie powinnam narzekać ale to takie ciężkie patrzeć na osobę, którą się kocha jak usycha i nic nie można zrobić by jej zatrzymać.............
Wierzę jednak, że Bóg wysłucha mnie i jeśli naprawdę będzie go potrzebował to pozwoli mu odejść po cichutku..bezboleśnie......... chyba, że pozwoli na cud......................
pozdrawiam wszystkich cieplutko
  Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
sylwiim

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 21334

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-09-07, 09:40   Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
tak właśnie jest...cisza przy tej chorobie nie jest dobra.
Te kilka ostatnich dni pokazuje jak podstępna jest ta choroba.
Tak naprawdę czekam na wieści z Bydgoszczy bo tam jest tata z bratem i mamą,ja niestety!!!musiałam zostać z dziećmi co powoduje, że cisza doprowadza mnie do szaleństwa...
ojciec od środy prawie nie jadł, troszkę pił, strasznie zrobił się słaby, ospały...gdzieś już czytałam o takich objawach........................
No i najważniejszy dla niego poniedziałek(czytaj wczoraj)chemia w Bydgoszczy...wiedzieliśmy, że z tą chemią to marna szansa(choć jeszcze nie wykluczona)ale nie mogliśmy zabrać jemu nadzei i tej przeogromnej chęci życia, więc jest w upragnionej Bydgoszczy.
W między czasie byliśmy na pogotowiu, gdzie otrzymał serię kroplówek (nawet wyprosiliśmy do domu, żeby mu podawać)a tam lekarze (naprawdę życzliwi)podziwiali to, iż mój tato jeszcze żyje...pocieszające?nie wiem...
teraz czekam na telefon, bo za chwilę mój brat będzie rozmawiał z lekarzem...
czuje jednak, że tego czasu z moim tatusiem zostało mi mało i z tym nie mogę dać sobie rady...
  Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
sylwiim

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 21334

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-09-02, 18:00   Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
Czy ktoś wie co się może dziać?!!!
ojciec od dwóch dni nie może jeść(: ma nudności i słabnie...
czy to może być spowodowane lekami?
przy plastrach są wypisane takie skutki uboczne ale obawiam się, że może to być spowodowane czymś innym?
tylko czym?co się dzieje?
  Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
sylwiim

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 21334

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-08-31, 22:24   Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
Olciuś
dzięki...
za wiarę i nadzieję mimo, że............
  Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
sylwiim

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 21334

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-08-30, 20:40   Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
cześć
sylam? mam pytanie jak długo żył Twój tata od wykrycia przerzutów do wątroby?
czy bardzo cierpiał?czy dało się pozbyć bólu?
bo mój tata strasznie cierpi z powodu bólu pleców, leki kiepsko działają.teraz czeka jak na zbawienie...na chemie za tydzień...
jakie to wszystko trudne
  Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
sylwiim

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 21334

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-08-24, 13:22   Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
Hej
mam pytanie czy ktokolwiek z Was miał podobny przypadek choroby jak mój tata?
wiem, że wszystko może się zdarzyć i każdy jest inny ale te czekanie ...bez moc...co się dzieje w organizmie jak są przerzuty do wątroby?
dlaczego bolą go plecy?dlaczego robi mu się niedobrze?
wiem, że rak to rak i niszczy...ale ja chciałabym wiedzieć co się dzieje?czego można się spodziewać?co będzie bolało?
i najgorsze pytanie pod słońcem...
ile pozostało mu czasu?!!!ile można z tym żyć?!!!
  Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
sylwiim

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 21334

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-08-17, 23:48   Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
No właśnie o to chodzi droga Oluś...przecież tak ważne jest samopoczucie psychiczne pacjenta szczególnie tego, który jest chory na śmiertelną chorobę.Szlak mnie trafia i to nie chodzi wyłącznie o mojego tatę...wysiaduje pod pokojami lekarzy i słucham opowieści właśnie chorych ludzi a traktowanych jak worki ziemniaków...jestem z zawodu pielęgniarką, nie pracuje w zawodzie bo rzeczywistość mnie zabiła...zabiły mnie pielęgniarki, lekarze(oczywiście zdarzały się wyjątki!)uczyli mnie rutyny i oziębłości do pacjenta...wtedy zrozumiałam, że jako jednostka wrażliwa nie przetrwam...teraz wiem, że był to błąd mogłam pokazać, iż bycie człowiekiem dla drugiego jest podstawą w pomocy choremu...
Oluś tak sobie myślę, że jak umiera ktoś tak bliski jak ojciec to umiera część nas...tak to postrzegam.Dla mnie brak mojego taty jest tak niewyobrażalne, że boję się co będzie jak jego zabraknie.Mam wrażenie, iż moje serce po prostu pęknie...a przecież tak się nie stanie...inni będę się śmiać, ptaki będą śpiewać a ja...a ja tak bardzo kocham, że zacznę wierzyć w raj...i że tam się spotkamy.................................
Trzymaj się cieplutko
  Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
sylwiim

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 21334

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-08-15, 12:29   Temat: wizyta u lekarza
Więc dzięki Waszym radą
ojciec był w Bydgoszczy w Centrum Onkologii...jak to się stało, iż tam aż trzech różnych lekarzy znalazło czas aby z nim(dokładnie mówiąc z bratem, bo to on radził się lekarzy)porozmawiać...
i co...?
potwierdza się moja teoria, iż człowiek na raka jest człowiekiem skreślonym...
lekarz z Bydgoszczy bez ogródek powiedział, że operacja rzekomych przerzutów(operacja wykonana w Poznaniu) nie była poprowadzona tak jak powinna i że między innymi brakowało dokładnego, pooperacyjnego usg wątroby!Moje pytanie brzmi:
a czy inni lekarze po drodze nie zauważyli?nie chcieli?oszczędzali?czy tez nie wiedzieli, iż należałoby dokonać badań by sprawdzić co z wątrobą?
Myślę sobie, że to jest troszkę tak:
"rak trzustki"-no cóż umiera pan X nie ma sensu cokolwiek robić, bo i tak nic nie pomoże
Szkoda tylko, że tak dziwna oszczędność odbiera dni, miesiące czy też lata na radowaniem się życiem.
Mój tata ma na imię Roman...kocha swoje dwie wnuczki, na które czekał(a było to nie możliwe-wg lekarzy.To tak na marginesie odnośnie CUDÓW)ponad 10 lat, lubi łowić ryby, uwielbia lody czekoladowe i przepada za moją mamą...każdy chory ma swoją historię i dobija mnie fakt, że ostatni chwile ich życia to poczucie odrzucenia przez ludzi, którzy mają ich ratować bądż też przedłużyć im życie...
6 WRZEŚNIA mój tata będzie miał chemie w Bydgoszczy...za co dziękuję ale najbardziej za to, że tamtejsi lekarze przeanalizowali przypadek mojego tatusia a nie skreślili go na wstępie.Mój tato przyjechał podbudowany i uśmiechnięty a to dla mnie i mojej rodziny jest w tej chwili najważniejsze-jego szczęście i radość zdawałoby się z drobiazgów
  Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
sylwiim

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 21334

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-08-13, 13:00   Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
Troszkę się nie zgodzę z tym co napisałeś...są rzeczy mało wytłumaczalne bądź wcale...
każdy z nas umrze więc dlaczego nie próbować ratunku w medycynie niekonwencjonalnej?Prawda jest taka, że czasem psychika potrafi zdziałać więcej niż medycyna konwencjonalna.Skoro wierzymy w Boga...a go nie widać...
może gdyby zbadać wszystkie cudowne preparaty i stwierdzić,ze fizycznie nic nie zmienia to pozostaje jeszcze ważna strefa jaka jest nasza psychika i nastawienie się do walki a myślę, ze o to w takich przypadkach chodzi.
  Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
sylwiim

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 21334

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-08-12, 09:38   Temat: ?
Dobra nie łudzę się, że to nie przerzuty...choć w tamtym roku markery też były podwyższone.Chcę wiedzieć czy można ojca operować, jeśli nie to dlaczego nie?!
co będzie się działo jeśli będzie dostawał wyłącznie chemie-co będzie się działo z przerzutami, jak długo można żyć z przerzutami na wątrobie, czy będzie go bolało...co mogę zrobić by mu pomagać?!
pestki moreli?błoto rosyjskie?pakt z diabłem?jestem na to gotowa
  Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
sylwiim

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 21334

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-08-10, 15:56   Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
ostatni wypis-z badań
CZY TO WYSTARCZY?

SKRÓT PRZEBIEGU CHOROBY:

1)12.2008-ROZPONANIE RAK GŁOWY TRZUSTKI NACIEKAJĄCY.BRODAWKA vATERA.ŻÓŁTACZKA MECH.
LECZENIE:
ERCP,KT; 02.01.2009 pancreatoduodenectomia spospbem whipple as.mod.Clagetta RO
choleocystomia

2) 23.01.2009-Ropień wątroby
leczenie:drenaż i nacięcie ropnia pod KT

3)I CHEMIA-18.02.2009
LECZENIE:gcb 1700 mg ostatnia chemia 3.05.2009(III C p.mono GCB)
pani doktor zarządziła przerwę, bo były dobre wyniki

4)17.09.2009 TK Spiralna brzucha bez kontrastu i z kontrastem
wnioski:Obraz KT przerzutów do wątroby.Niska gęstość guzków nadnerczy przemawia za ich łagodnym charakterem

29.09.2009 MR wątroby z kontrastem
wnioski:Meta do wątrob.Gruczolaki nadnerczy

po konsultacjach z trzema różnymi onkologami i onkologami-chirurgami w związku z przerzutami do wątroby operacja:
5)12.11.2009-LAPAROTOMIA,WYCIĘCIE PRAWEGO NADNERCZA Z GUZEM.
przerzutów nie stwierdzono!!!wycięto jedynie nadnercze z guzem.

6)10.12.2009-szpital ropień wątroby,
leczenie:drenaż przezskórny ropnia,drenaż jmy opłucnowej prawej
7)28.04-01.06.2010
szpital ropień żółciopochodny wątroby,zwężenie zespolenia przewodowo-jelitowego;
leczenie:drenaż ropnia,laparatomia,wycięcie zwężonego zespolenia przewodowo-jelitowego.wykonanie zespolenia przewodowo-jelitowego
wyniki hist.pat.-ok!


8)ostatnie to co załączyłam, KT-nie wykazało zmian

od tej operacji ostatniej, czyli od czerwca zaczęły boleć tatę plecy ale lekarze stwierdzili,że to od leżenia ...ból trwa do dziś.Zrobiliśmy badania moczu (mam podobne bóle gdyż mam problemy z nerkami)i wyszły wyniki jak wyżej(I post),Urolog stwierdził piasek w nerkach i tzreci antybiotyk nie pomaga.Onkolog-chirurg nie zalądając w wyniki powiedział, jedynie jeśli boli to proszę brać leki p/bólowe nie tłumacząc co to i od czego-byłam przy tej rozmowie.Kazał równiez powtórzyć badanie-Rezonans magnetyczny
Na co pani od chemii powiedziała mi, iż nie widzi wskazań po miesiącu robić ponownych badań i nie ma czasu na przyjęcie mojego taty, no łaskwie poleciłą mi Garbary w Poznaniu dodając, że i tak pewnie nie przyjmą go...to było wczoraj
Mamy przyjść z tydzień zapytać czy nas przyjmie...
jak tu się nie załamać
  Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
sylwiim

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 21334

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-08-10, 14:59   Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
jasne, że mogę tylko powiedz proszę czy wystarczy z ostatniego wypisu?
  Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
sylwiim

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 21334

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-08-10, 14:41   Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
w tamtym roku do maja miał chemie i przerwę bo wszystko było ok.od grudnia walczył aby zrobiono coś z ropniem-stąd operacja w czerwcu i to wszystko.
  Temat: Szukam lekarza, który podejmie się leczenia!meta do wątroby
sylwiim

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 21334

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-08-10, 13:59   Temat: cześć
jesteśmy z Piły...błądzę po omacku i nie wiem gdzie mam się udać.Nie pozwolę na to by mój tato słyszał, że lekarz nie ma dla niego czasu...ale jest jeszcze ten przedziwny strach przed lekarzami.Czytałam o pani doktor z Olsztyna...tylko nie wiem czy mogę i co powiedzieć przez telefon.Takie nic nie robienie, nie mówienie to nic innego jak wyrok skazujący przez lekarzy...tylko kto im dal takie prawo:(?
serce mi pęka jak widzę wpatrzone we mnie ,pełne jeszcze nadzeii oczy mojego kochanego taty...ja tylko proszę o leczenie nie o uzdrowienie...o cud sama się modlę...nie śmiejcie się ale jak w "Zielonej mili"wyżeram świństwo z mojego taty...jestem szalona...może...32 lata, a ciągle potrzebuje rodziców.
co robić?
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group