1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
ultra

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 47395

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-04-07, 15:25   Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
moje najszczersze kondolencje ::rose::
  Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
ultra

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 47395

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-03-04, 19:44   Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
JMD, ale rozmawiałas przez tel. i to też wazne. nie zadręczaj się dziewczyno, do oszalejesz!
  Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
ultra

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 47395

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-03-03, 21:39   Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
JMD,
Jestem z TOba w TWojej decyzji, wiem przez co przechodzisz.
Mama teraz ma opiekę fachową całodobowo i Ty masz ten komfort, ze jeżeli coś sie zacznie dziać i trzeba będzie szybko działać, to nigdzie indziej nie udałoby sie szybciej pomoc, jak właśnie tam w szpitalu.
Trzymaj sie, trudny czas przed TOba, życzę siły.

[ Dodano: 2014-03-03, 21:44 ]
Nie zawsze uda sie byc przy kimś kto odchodzi i nie zawsze ten kto odchodzi, chce aby bliscy byli przy nim. Myśle, ze tak sie właśnie dzieje, ze ten kto nie chce umierać przy bliskich, wybiera taki moment kiedy ich nie ma.
Moja mama odeszła w samotności na łóżku szpitLnym. W nocy, kiedy nie było przy Niej nikogo. I ja wierze, ze chciała mi oszczędzić takich wspomnień jej konającej.
  Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
ultra

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 47395

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-03-03, 16:41   Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
JMD, trzymaj się.
jak czytam Twoje wpisy, to wszystko do mnie wraca, czy mama jest świadoma?
wie co się dzieje? zgadza się na hospicjum?
  Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
ultra

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 47395

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-02-24, 19:03   Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
oj przepraszam, faktycznie . moja mama brała pabi dexamethason.

[ Dodano: 2014-02-24, 19:06 ]
Niki, ale mi własnie onkolg z hospicjum domowego [ z centrum onkologii z warszawy] tak właśnie mówiła, żeby dawki dexamethazonu minimalizowac ze względu na ich skutki uboczne. moja mama miała międzybłoniaka opłucnej, wiec może akurat w tym przypadku jest to uzasadnione, nie wiem, nie znam się, podaję tylko nasz przykład.
  Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
ultra

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 47395

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-02-24, 14:47   Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
JMD, moja mama równiez brała psychotropy, po nich zachowania były jak u Twojej mamy, też je odstawiłam ze strachu [również widziała kogoś kiedy w pokoju byłam z Nią tylko ja, mnie to paraliżowało, bo ja straszny schizol jestem, dochodziło do tego,że w nocy bałam się zejść na dół do jej pokoju, bo się baąłm, ze będzie martwa i męża ciągałam ze sobą po nocy].
potem tego odstawienia bardzo żałowałam, do dziś żałuję, bo nie miała ciągłości w braniu i takie przerwy to nic dobrego. po konsultacji psychoatrycznej w CO W wARSZAWIE, dostała sertralinę czy jakos tak i też miała "jazdy" po niej.
generalnie, potem już jak była na oddziale paliatywnym rówanież dostawała psychotropy, ale one już nie działały.
natomiast sterydy zawsze "pomagały" kiedy nie miała apetytu. nasza onkolog bardzo racjonalnie je dawkowała, ze względu na skutki uoiczne, natomiast w CO lekarze zawsze zalecali duże dawki minimum 3razy po 4,5tabl.
tłumacząc to tym, że tu wazniejsze jest samopoczucie pacjenta, jego apetyt niż skutki uboczne.
  Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
ultra

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 47395

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-02-20, 20:32   Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
Mi pielęgniarka z hd kazAla smarować/masować te miejsca oliwka wymieszana ze spirytusem. Ale jak odleżyna zrobiła sie wysiękowa to juz tylko plaster comfeel kleily w szpitalu.
Na sucha skore (taka rybka łuska wręcz ) kupiłam mamie w sklepie medycznym balsam Seni Care 2. A początkowo odleZyny sudocremem smarowałam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group