1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiany w piersi
urania

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 27007

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-03-13, 12:02   Temat: Zmiany w piersi
Jestem pod bardzo dużym wrażeniem tego co przeczytałam w niniejszym wątku na temat biopsji mammotomicznej.

Wyjaśniam dlaczego.
Miałam wykonaną biopsję mammotomiczną dwukrotnie: pierwszy raz w celu wykluczenia bądź potwierdzenia wznowy raka piersi lewej, drugi raz w celu pobrania materiału do badania hist. – pat. ze zmiany podejrzanej w piersi prawej BIRADS 4.

Zatrzymam się na tej drugiej.
Badanie hist.-pat potwierdziło raka. To pozwoliło na wykonanie procedury węzła wartowniczego i oszczędzającej operacji usunięcia raka piersi tzw. BCT. Nikt mi nie sugerował amputacji piersi z powodu biopsji mammotomicznej. Na temat możliwości rozsiewu raka rozmawiałam z onkologiem, chirurgiem onkolog. - nie potwierdzali moich obaw.
Zwracam uwagę, że w moim przypadku nie doszło do usunięcia guza za pomocą mammotomu, była to biopsja mająca na celu pobranie ze zmiany materiału do badania.

W tym miejscu uważam za konieczne wskazanie zaleceń Polskiej Unii Onkologii dotyczących postępowania w przypadku zmian w piersi wymagających dodatkowych badań , patrz Rak piersi. Badania Przesiewowe http://www.onkologia.zalecenia.med.pl/
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group