1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi
urania

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 18988

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-08-22, 20:56   Temat: Rak piersi
Diamentowa Krowa napisał/a:
Intryguje mnie jeszcze kwestia tego Ki67. Przeczytałam gdzieś, że ten indeks różnicuje raki luminalne A od B


Jeśli masz na myśli Luminalny B (HER 2 - ujemny) to faktycznie tak jest. Indeks proliferacyjny Ki 67 dla w/w podtypów odpowiednio wynosi :
Luminalny A - poniżej 14%
Luminalny B (HER 2 - ujemny) – 14% i powyżej

Diamentowa Krowa napisał/a:
Domyślam się, że właśnie ze względu na ten właśnie wysoki indeks M dostanie mocną chemię. Dobrze się domyślam?


Zalecany sposób leczenia systemowe dla podtypu Luminalny B (HER 2 - ujemny) to chemioterapia (antracykliny i taksany) + hormonoterapia, z tym że mogą mieć miejsce modyfikacje np. ze względu na stan chorego, stan zaawansowania klinicznego, inne.


Diamentowa Krowa napisał/a:

No ale czy 30 % to już wysoki? BARDZO WYSOKI? Trudno mi znaleźć na ten temat informacje.



Spotkałam się z nst. podziałem:
≤15% - niski
16-30 % - pośredni
większy od 30 % - wysoki
  Temat: Rak piersi
urania

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 18988

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-08-21, 21:50   Temat: Rak piersi
Minus przy PS (odsetek wybarwionych jąder komórkowych) i IS (siłę wybarwienia) odczytuję , że ocena barwienia immunopatologicznego receptorów steroidowych wg Allreda nie została przedstawiona. Takiego wymogu nie ma.

Bardzo ciekawa publikacja http://www.termedia.pl/Pa...,14035,1,0.html , trzeba się zalogować ale z tym nie powinno być problemu.
  Temat: Rak piersi
urania

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 18988

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-07-13, 19:34   Temat: Re: MAMY WYNIK HISTOPATO
Diamentowa Krowa napisał/a:


Słuchajcie, a receptory hormonalne i to słynne HER, które się pojawia wszędzie na forum, to powinni w warszawskim COI zbadać z automatu, czy mamy się domagać?




Określenie HER 2, ER, PR to rutynowe elementy patomorfologicznego badania w raku naciekającym. Wyniki hist. – pat. zawsze odbierałam w 2 etapach, w późniejszym oznaczenie receptorów jw. jako, że opracowanie ich wymagało więcej czasu.

Doświadczeń z COI w Warszawie nie mam.
  Temat: Rak piersi
urania

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 18988

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-28, 19:48   Temat: Re: Pierwszy tydzień z rakiem
Diamentowa Krowa napisał/a:
muszę o tym porozmawiać z kimś, kto ma podobne doświadczenia.


Moje doświadczenia w obszarach wskazanych w Twoim poście:

1a.rak piersi lewej –choć na zdjęciu mammograficznym widoczna zmiana radiolog opisuje wynik z mammografii bez uwag. Na USG zmiana widoczna, jej wielkość podana przez radiologa jest zbliżona do podanej przez patologa w pooperacyjnym badaniu hist.-pat.

1b.rak piersi prawej – na zdjęciu mammograficznym zmiana nie jest widoczna. USG - sytuacja analogiczna do poprzedniej.

Reasumując: Mammografia i USG nie muszą pokazywać tego samego, często uzupełniają się, a czasami jest tak jak w moim przypadku kiedy jedno z badań okazuje się bezużytecznym.

2.W moim przypadku było to ok. ½ roku kiedy zmiana uwidoczniła się w USG, w mammografii do końca była niewidoczna.

3.Ja bym myślała o zmianie wielkości ok. 3 cm

4.Rtg płuc, morfologia, jonogram, APTT,grupa krwi to badania które wykonywałam przed operacją i wyłącznie z powodu operacji.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group