1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 17
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi zrazikowy
waniliowa

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 19846

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-07-26, 21:47   Temat: Rak piersi zrazikowy
dziękuję richelieu. operacja była w czerwcu 2011, sierpień-wrzesień 2011 odbywała się radioterapia, w trakcie której włączono hormonoterapię. kontrole były co 2 miesiące(badanie palpacyjne, wypisanie recepty na lek). w maju 2012 mama dostała skierowanie na mammografię, którą wykonała w lipcu, dwa tygodnie temu. żadnych innych badań nikt nawet nie proponował. na każdej wizycie wspominała o bólach kości(stawów?) i złym samopoczuciu. za tydzień dostaniemy skierowanie na usg.
mam obawy ponieważ rok temu mammografia też nic specjalnego nie wykazała, dopiero usg piersi wykazało "powiększony węzeł", który to okazał sie rakiem w ogonie spence'a :-(
  Temat: Rak piersi zrazikowy
waniliowa

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 19846

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-07-26, 21:16   Temat: Rak piersi zrazikowy
czyli wszystko wskazuje na to, że coś się dzieje ? :-(
  Temat: Rak piersi zrazikowy
waniliowa

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 19846

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-07-25, 21:19   Temat: Rak piersi zrazikowy
dopięłam swego. mammografia wykonana. pierwsza od daty operacji( czerwiec 2011)... " pierś prawa po leczeniu. doły pachowe wolne. brak jednoznacznych zmian patologicznych. kontrola za 18 miesięcy. wskazane usg piersi''. dokładnie tak brzmi wynik. i coś mi się tu nie zgadza - kontrola za 18 miesięcy czy wcześniej usg? brak "jednoznacznych" zmian = dwuznaczne są? :-)
wizyta u lekarza onkologa prowadzącego za tydzień. kości bolą nadal... nie rozumiem już o co chodzi. prosić lekarza o scyntografię? peta? przewiduję odpowiedź"to od hormonów"...
  Temat: Rak piersi zrazikowy
waniliowa

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 19846

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-06-28, 21:05   Temat: Rak piersi zrazikowy
mama obecnie stosuje apo- letro... stosowała przez ten rok ansyn, arimidex, tamoxifen...i przez ten rok nie było żadnych badań poza morfologią i poziomem wapnia. mama ma niski próg bólu, ale czy aż tak by całe dnie narzekać? mówiże pobolewa ją pod kolanami, łydki, piszczele. płytki krwi też są w normie. bóle najsilniejsze są od rana. może to jakieś zwyrodnienia w połaczeniu z hormonoterapią robią swoje...
po raz kolejny mama nie zareagowała na moją prośbę(groźbę) i nie zamierza iść na mammografię...nie zbadam się za nią :-/
  Temat: Rak piersi zrazikowy
waniliowa

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 19846

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-06-26, 20:42   Temat: Rak piersi zrazikowy
też miałaś pT1N0M0 ? też bóle zaczęły się w trakcie hormonoterapii? nie wiem co robić, mama nawet na mammo nie chce iść. ma 57 lat,ale zupełnie o siebie nie dba - pali, zero aktywności fizycznej, o jej diecie już nie wspomnę :-( prywatnie tego badania nie zrobimy :-/
możliwe jest pojawienie się odległych przerzutów pomimo wczesnej postaci raka i braku naciekania węzłów?
  Temat: Rak piersi zrazikowy
waniliowa

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 19846

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-06-26, 09:17   Temat: Rak piersi zrazikowy
witajcie,
postanowiłam wrócić do sprawy poprzez kontakt z wami i ewentualne wskazówki. operacja odbyła się rok temu. guz obecny był w ogonie spence'a. wypreparowano 11 węzłów chłonnych- wszystkie czyste. nie określono stopnia G. wynik brzmiał rak zrazikowy piersi prawej, her2 ujemny, oba receptory hormonalne - dodatnie.koncowy wynik pT1N0M0. mama miała naświetlania przez miesiąc. zdecydowano też o hormonoterapii na okres 5 lat. od tej pory rozpoczęły się bóle brzucha i kości. wykonano gastroskopię, stwierdzono tylko helicobacter pylorii. wszyscy lekarze jak jeden mąż twierdzą, że bóle kostne nasila terapia hormonalna. mama jest w fatalnym stanie psychicznym, miesiąc temu byłyśmy u doktora na wizycie kontrolnej, badanie palpacyjne bez zmian, doktor wydał skierowanie na kontrolną mammografię, na którą mama się nie zgłosiła, gdyż jak twierdzi ''to i tak na nic", pomimo mych zapewniań, że pT1N0M0 to i tak "świetny" wynik. nie wiem jak namówić mamę na badanie, wizytę u psychologa, psychiatry. ciągle coś ją boli, ale nie wygląda na chorą. w moich oczach to objawy silnej depresji. mama zapytała doktora o scyntografię i tk. uśmiechnął się tylko i powiedział - z takim wynikiem? a po co? najważniejsza jest obserwacja piersi. to prawda? doradźcie coś.
  Temat: Rak piersi zrazikowy
waniliowa

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 19846

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-05-13, 15:03   Temat: Rak piersi zrazikowy
witam wszystkich...
mama czeka na operacje ( 9 czerwca), rezonans piersi z wroclawia nic nowego nie wnosi... piers poza guzem w okolicy dolu pachowego, czysta...i do tej pory nie wiadomo czy to przerzut na wezel byl pobrany czy kawalek tkanki piersiowej...
ehhh....dluzy sie to czekanie...
tak jak na początku pisała madzia70 możliwe jest iż nowotwór nie wykracza poza tkankę piersiową... że wcale nie węzeł pobrano do badania tylko pierś...tyle...stoimy w miejscu...jest ktoś z łodzi? odezwijcie się, kobietki...
  Temat: Rak piersi zrazikowy
waniliowa

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 19846

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-04-30, 11:30   Temat: Rak piersi zrazikowy
dziękuję!!!
dodzwoniłam się do wrocławia do szpitala.w piątek mogą zrobić w ramach nfz:-)
  Temat: Rak piersi zrazikowy
waniliowa

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 19846

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-04-30, 09:02   Temat: Rak piersi zrazikowy
podbijam post...
dzwonię po centrach onkologii w sprawie rezonansu piersi. terminy bardzo odległe, poznań i warszawa odmówiły, bo nie jesteśmy ''ich'' pacjentkami, kraków termin w lipcu, podobnie lublin...
gdzie jeszcze dzwonić? doktor nie podejmuje się operacji bez wyniku tego badania.poradźcie coś...
  Temat: Rak piersi zrazikowy
waniliowa

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 19846

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-04-27, 21:00   Temat: Rak piersi zrazikowy
witam wszystkich,
badania w centrum onkologii potwierdziły raka zrazikowego u mamy. niestety ciągle nie wiadomo czy to tkanka piersiowa czy węzeł:-( rtg klatki piersiowej i usg brzucha i miednicy nie wykazują patologii:-) raczek jest hormonozależny:-)
dzisiaj byłam z mamą u chirurga, myślałam, że dostaniemy już jakiś konkretny termin zabiegu. doktor jednak prosi by wcześniej zrobić rezonans tej piersi, bo ''musi wiedzieć gdzie i co ciąć"... kazał mi umawiać się w warszawie lub katowicach (nigdzie indziej tego nie robią????????????????). :--:
minął miesiąc od rozpoznania wstępnego.a my jeszcze w polu...
  Temat: Rak piersi zrazikowy
waniliowa

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 19846

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-04-07, 17:59   Temat: Rak piersi zrazikowy
dziękuję...na pewno o tym wspomnę... jak to możliwe, że cztery markery są ujemne??????????? a histopatologia i immunohistochemia wykazały raka...
  Temat: Rak piersi zrazikowy
waniliowa

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 19846

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-04-07, 17:38   Temat: Rak piersi zrazikowy
dziękuję, richelieu:-)

odebrałam dziś wynik biopsji cienkoigłowej zmiany, którą dr wyczuła pod palcem ''nie do opisu.fragment tkanki tłuszczowej"... czyli znów wracamy do punktu zero.

weszłam do pani dr, miała już wszystkie wyniki z krwi- morfologia idealna, wapń, wskaźniki wątrobowe i nerkowe też...i co najdziwniejsze---- cztery markery nowotworowe, które zleciła- UJEMNE... :shock:

I ZNÓW PUNKT ZERO. mamy drobny naciek raka zrazikowego w węźle pachowym.mammo i usg nic o tym nie wiedzą, markery też ni.czuć coś pod palcem podobno, biopsja nic nie wnosi...doktor zdziwiona...mama narzeka na bóle pleców i nóg.wapń w normie...dr wysłała mnie z prośbą o wypożyczenie preparatów pobranych podczas zabiegu wycięcia kawałka węzła do konsultacji.pojadę jutro do szpitala po te bloczki, choć o pomyłce nie ma mowy--- dr opisujący wiele lat współpracował z ''naszą'' onkologią...

już nie wiem co o tym myśleć...a czas ucieka...
  Temat: Rak piersi zrazikowy
waniliowa

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 19846

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-04-05, 18:16   Temat: Rak piersi zrazikowy
odebrałam dziś wynik wycinka węzła, który tylko potwierdza obecność raka zrazikowego w badanym węźle.obok napisane CKAE1 (+)... TO WSZYSTKO...ani słowa o stopniu itp...mama nie dopuszcza do siebie myśli, że jest chora. powiedziała wczoraj, że to pewnie narośl była, że nic złośliwego...nie słucha, gdy mówię, że ma raka...
  Temat: Rak piersi zrazikowy
waniliowa

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 19846

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-03-30, 21:39   Temat: Rak piersi zrazikowy
dziękuję za wszystkie odpowiedzi i wsparcie... jutro mammografia i usg piersi...mama już "prawie" wie... napomknęłam jej o chemii, stowarzyszeniu Amazonek... albo nie rozumie do końca co się dzieje albo nie chce...może tak bardzo się boi...
dziś onkolog patrząc na wyżej przytoczony przeze mnie wynik, powiedziała ''mamy przerzut, musimy znaleźć ognisko pierwotne i szukać dalszych przerzutów"... czy dam radę? jejuuuu...jestem jedynaczką z 10 miesięcznym dzieckiem...jak ja to wszystko pogodzę?

[ Dodano: 2011-03-31, 21:21 ]
dziś w centrum onkologii wykonano mamie usg piersi( widoczny węzeł chłonny, prawdopodobnie charakter meta - ten, w którym znaleziono komórki raka zrazikowego, poza tym niewielkie ognisko 12 mm o gładkich obrysach, niepodejrzane)... kilka minut później mammografia - brak możliwości opisu ze względu na zbyt dużą gęstość piersi :-(
jednak w badaniu palpacyjnym doktor znalazła guz w prawej piersi zaraz nad brodawką...zleciła biopsję z tego miejsca i oznaczenie markerów...znów 2 tygodnie czekania... :cry:
  Temat: Rak piersi zrazikowy
waniliowa

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 19846

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-03-30, 00:20   Temat: Rak piersi zrazikowy
węzeł chłonny wycięto ponieważ ''powiększał się" pomimo brania antybiotyków...morfologia jest w normie, ostatnie usg w 2008 roku--''gruczoły piersiowe o budowie gruczołowej bez zmian ogniskowych. w prawym dole pachowym stłuszczały węzeł chłonny o dł. 12 mm"....... lekarz internista od wielu miesięcy twierdził, że zmiana pod pachą to kaszak...:-(
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group