1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki ze wznową
wiki4000

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 38173

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-12-16, 13:02   Temat: Rak nerki ze wznową
To bardzo dobra wiadomość. Taki świąteczny prezent, chyba najlepszy ze wszystkich. Cieszmy się każdą dobrą chwilą z naszymi najbliższymi.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego [usmiech]
W
  Temat: Rak nerki ze wznową
wiki4000

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 38173

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-12-15, 16:52   Temat: Rak nerki ze wznową
Ten czas oczekiwania jest trudny. Zdawałoby się,że można się do tego przyzwyczaić , bo to powtarza się cyklicznie, ale nie. Nerwy i niepewność ta sama, a potem uczucie ulgi , jak wszystko ok. Tego Wam życzę , tej ulgi właśnie. To dobrze,że Twój tata nie narzeka i dzielnie znosi wszelkie niedogodności.Wspieraj go w tym. Moja mama jak na razie ok. Musi tylko unikać dużych skupisk ludzi (duże sklepy, kościół , kino), bo zaraz łapie infekcje ,które ciężko wyleczyć. Żyjemy nadzieją , tak jak i Wy zapewne też.
Trzymajcie się.Pozdrawiam
Wiki

Koniecznie napisz o wyniku.
  Temat: Rak nerki ze wznową
wiki4000

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 38173

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-12-14, 20:26   Temat: Rak nerki ze wznową
Jak po badaniach? Napiszcie koniecznie.
pozdrawiam Wiki
  Temat: Rak nerki ze wznową
wiki4000

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 38173

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-06-07, 21:28   Temat: Rak nerki ze wznową
Witaj Beata.

Po sutencie skutki uboczne są różne u różnych pacjentów. ten lek przynosi bardzo dobre rezultaty w ograniczeniu wzrostu guzow, ale zdecydowanie skutki uboczne są uciążliwe. Ja od swojej mamy usłyszałam, że jak ma tak dalej wyglądać jej życie z sutentem, to ona tak nie chce. Te słowa bardzo utkwiły mi w pamięci. Musisz wybrać się do Waszego onkologa i przeprowadzić z nim poważną rozmowę. Z moich doświadczeń wiem, że jeżeli skutki uboczne działania leku przewyższają korzyści płynące z leczenia, to lek należy odstawić. Być może odstawienie leku na np. 1 miesiąc przyniesie poprawę stanu zdrowia Twojego Taty, wszystkosię wygoi i on wzmocni organizm , a także i własną psychikę, bo myślę że tu też nie jest najlepiej. Od lekarzy wiem, że odstawienie tego leku na np. 1 cykl nie powinno mieć dużego wpływu na efekt terapeutyczny, ponieważ to nowoczesna chemia i tu nie trzeba czekać całego cyklu rozwoju patologicznej komórki , jak przy zwykłej chemii, tylko lek zaczyna działać od razu. Jest jeszcze inne wyjście , a mianowicie po krótkiej przerwie zmienić lek na np. Afinitor , jak u mojej mamy. W naszym przypadku prawie nie ma odczuwalnych skutków ubocznych tak uciążliwych i bolesnych jak przy sutencie. Afinitor jest lekiem z innej grupy. Na jasnokomórkowca jest też trzeci nowoczesny lek - Votrient. To lek podobny w skutkach ubocznych do sutentu , tylko nieco łagodniejszy - to wiem od stosujących go pacjentów. A wracając do Twojego pytania , to w tym stanie ciężko jest leczyć skutki uboczne tak nasilone nie usuwając choć na krótki czas przyczyny. Rozważ to wszystko i dokładnie skonsultuj z lekarzem, jak nie z jednym , to z kilkoma. Pamiętaj , że idąc na taką rozmowę musisz dokładnie wiedzieć czego chcesz i o czym mówisz, nie daj się zbyć. Wierzę , że trafisz na lekarza, który Ci pomoże. Taka jest nasza rzeczywistość. oczywiście to co piszę wynika z moich doświadczeń i ja poddaję Tobie te moje refleksje do przemyślenia. Każdy przypadek jest inny, zawsze trzeba wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw. Trzymaj się i nie poddawaj Pozdrawiam gorąco Wiki. |przytula|
  Temat: Rak nerki ze wznową
wiki4000

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 38173

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-04-19, 22:04   Temat: Rak nerki ze wznową
witaj.
Sutent przynosi dobre efekty terapeutyczne, ale ma bardzo duże efekty uboczne. Ten ropień u twojego taty , to też sutent. Przeszłam wiele z mamą (6 cykli sutentu - opisałam to na forum). Życzę zdrównka i dużej cierpliwości w leczeniu. Ściskam Cię mocno i jestem z Tobą w tych ciężkich chwilach. Będzie ok. :mrgreen:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group