1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc
wiki4000

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 14200

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-04-24, 18:15   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc
Witaj
Ja do skutków ubocznych wymienionych przez Beatę dodam jeszcze okresową całkowitą utratę smaku, niedoczynność tarczycy, która została do dziś i zawał serca, który zakończył leczenie sutentem.
pozdrawiam
Wiki
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc
wiki4000

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 14200

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-03-08, 11:34   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc
leczenie przebiega następująco:
1. operacja - całkowite albo częściowe usunięcie nerki.
2.ocena stanu zdrowia pacjenta. Lekarz onkolog - nie chirurg - sprawdza, czy pacjent kwalifikuje sie do leczenia sutentem w programie terapeutycznym. jeśli tak, to lek otrzymujesz bardzo szybko - kwestia zamówienie przez szpital i wydania. lek - to są tabletki - przyjmuje się w domu. Normalnie to jest tak, że przez 28 dni łykasz tabletki i są dwa tygodnie przerwy.To jest jeden cykl. Po takich trzech cyklach (ostatnio chyba sie zmieniło ,że po dwoch- zmiana od 15.02) jest robiona tomografia. I jeżeli wynik jest dobry, tzn. zmiany nie rosną , nie ma nowych albo się zmniejszają te istniejące , to masz promesę na kolejne cykle.Tabletki otrzymujesz w szpitalu tylko na 1 cykl. Przed wydaniem kolejnych zawsze jest wizyta i badanie krwi i moczu. czasem też ekg.
Tak wygląda leczenie w programie. Jeżeli nie kwalifikujesz się do programu, to wówczas lekarz może napisać wniosek do NFZ o terapię niestandardową. wtedy czeka sie ok 4 tygodnie na zatwierdzenie i wydanie ewentualnej zgody.
Wyślę Ci informacje na priv. Przeczytaj ok?
pozdrawiam Wiki
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc
wiki4000

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 14200

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-03-07, 14:51   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc
Witaj.
Nie wiem gdzie w tej chwili jesteś, czy w Polsce, czy za granicą. Z moich doswiadczeń z rakiem nerki i jego leczeniem w Polsce wynika, że jest przeważnie przeprowadzana operacja usunięcia nerki jako ogniska pierwotnego. Potem jest leczenie. Kiedyś, jeszcze 2 lata temu z dostępem do jakiegokolwiek nowoczesnego leczenia był problem. Teraz się polepszyło o tyle,że wszedł program terapeutyczny dla leku Sutent, który dotychczas był tylko w programie chemioterapii niestandardowej. podobnie jest z lelkiem Afinitor. Chyba już wszedł (miał być od 15.02 br) program terapeutyczny.Także jeżeli trafisz do Warszawy - bo ja mam taką wiedzę stąd gdzie leczy się moja mama, to takie leczenie otrzymasz. Pewni, trochę trzeba przy tym pochodzić, trochę się dowiedzieć, ale leczenie jest. Nie chcę wypowiadać się na temat leczenia w Anglii. W myśl zasady albo dobrze albo wcale. Obojętnie gdzie podejmiecie leczenie życzę Wam wytrwałości . Nie traćcie nigdy nadziei.Serdecznie Was pozdrawiam i trzymam kciuki za sukcesy w leczeniu.
pozdrawiam Wiki
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group