1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka z przerzutami do węzłów chł.
wojtas13

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14497

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-03-19, 12:24   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka z przerzutami do węzłów chł.
No to doczekałem się emerytury.

Luty z jednej strony skończyńczył się dobrze (27-mego byłem ostatni dzień w pracy) ale z drugiej nienajlepiej (kolega, z którym leżałem w Gliwicach wrócił do szpitala (chemia) z przerzutami do płuc).

Ot i samo życie, radości przeplatane smutkami.

U mnie jeżeli chodzi o zdrowie to nic nwego - w maju się okaże co i jak po usg brzucha i rtg kaltki piersiowej.

Pozdrawiam wszystkich
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka z przerzutami do węzłów chł.
wojtas13

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14497

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-01-03, 16:06   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka z przerzutami do węzłów chł.
No i znowu jestem po wizycie kontrolnej.
Tym razem miałem badanie rezonansem i oto wynik:

Wnioski:
W badaniu MR nie stwierdza się radiologicznych cech wznowy miejscowej i rozsiewu procesu npl.

Lekarz mówił, że to dobrze - też tak myślę.

Kolejna wizyta dopiero w maju - he he będę już emerytem.

Dużo zdrowia w Nowym Roku dla wszystkich.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka z przerzutami do węzłów chł.
wojtas13

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14497

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-10-06, 22:40   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka z przerzutami do węzłów chł.
Czas na kolejną dawkę wiedzy o moim leczeniu.

We wrześniu byłem na kolejnej wizycie - wszystko wydaje się w porządku.
Pod koniec grudnia badanie rezonansem magnetycznym a drugiego stycznia kolejna wizyta.
W tedy będzie więcej wiadome.

Śliny jak nie było tak nie ma ale przyzwyczaiłem się już do tej mojej buteleczki wody noszonej wszędzie.

Pozdrawiam wszystkich.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka z przerzutami do węzłów chł.
wojtas13

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14497

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-07-13, 23:22   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka z przerzutami do węzłów chł.
tak się zaczytałem w gazdowym wątku, że zupełnie o swoim zapomniałem.
U mnie jak dotąd bez zmian.
Czuję się coraz lepiej. Nadszedł chyba już ten czas, że powinienem zacząć liczyć kalorie bo powoli tracę nad tym kontrolę a wskaźnik wagi wychyla się coraz bardziej.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka z przerzutami do węzłów chł.
wojtas13

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14497

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-12, 19:04   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka z przerzutami do węzłów chł.
no to jestem po kolejnej wizycie w CO w Gliwicach. Tym razem tylko prześwietlenie płuc było - wynik "bez zmian". Lekarz dokładnie przebadał mi paszczę i powiedział, że jest ok.
Nie powiem ulżyło mi nieco - oby tak dalej. Szkoda tylko. że smak i ślina jeszcze nie wróciły.
Następna wizyta dopiero 5-go września (bez żadnych badań).

[ Dodano: 2013-05-12, 19:05 ]
A jeszcze jedno - wszystkim za wsparcie serdecznie dziękuję.
Miłej zabawy na zlocie u Gazdy.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka z przerzutami do węzłów chł.
wojtas13

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14497

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-03-01, 16:13   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka z przerzutami do węzłów chł.
no to jestem po wizycie kontrolnej w CO w Gliwicach.

Wynik ?
Pierwsza bitwa wygrana!

cyt.:
Wnioski:
Obraz odpowiada zmianom po przeprowadzonym leczeniu, bez radiologicznych cech nacieku o charakterze npl, bez powiększonych węzłów chłonnych szyi.

Nie będę cytował całego wyniku badania, wnioski mówią wszystko.

Co do reszty - smak jeszcze w całości nie wrócił. Nie wróciła również ślina.
Chyba będę musiał wypić beczkę piwa na pobudzenie ślinianek.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2013-03-01, 17:14 ]
Raczej na pewno, nie chyba. W takim razie nie masz się co ociągać, możesz z tym piwem zaczynać. Gratuluję wyniku. :okok"

  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka z przerzutami do węzłów chł.
wojtas13

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14497

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-02-16, 13:37   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka z przerzutami do węzłów chł.
dzięki wielkie za porady.

Wczoraj byłem w Gliwicach - rezonans magnetyczny.
Badanie długie i głośne. Wizyta kontrolna 1 marca ale pewnie nie wytrzymam i za tydzień pojadę po wyniki.
Nie będę rżnął bohatera i przyznam się, że czuję strach i to wcale niemały. Pewnie wynik będzie pozytywny, co ja gadam - na pewno będzie pozytywny bo w marcu chcę wrócić do pracy.
Jak już będę miał wynik to się nim podzielę.

Ślę pozdrowienie do wszystkich z forum.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka z przerzutami do węzłów chł.
wojtas13

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14497

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-01-10, 13:41   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka z przerzutami do węzłów chł.
nie najgorzej, jakoś daję sobie radę.

Z jedzeniem coraz lepiej choć smak i ślina nie wróciły jeszcze, ale to dopiero 2 miesiące od zakończenia lamp. Muszę się jednak pochwalić, że mogę już jeść coraz więcej włącznie ze stałymi potrawami jak kotlet czy pierogi. Trochę ból zębów przeszkadza w gryzieniu i suchość w przełykaniu ale powoli i z nawilżeniem można przeżyć.

Próbowałem sposobów Gazdy na pobudzenie ślinianek - niestety na mnie nie działa a wręcz nawet wysusza. Nie znaczy to, że dalej nie będę próbował.

Pozdrowienia w Nowym 2013 roku - Dużo zdrówka !!!
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka z przerzutami do węzłów chł.
wojtas13

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14497

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-12-24, 12:14   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka z przerzutami do węzłów chł.
Zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku życzę - Wojtek.

U mnie bez zmian ale teraz już bardziej uważam na gębę i jem praktycznie płynne potrawy. No cóż trzeba dużo pokory i cierpliwości widzę.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka z przerzutami do węzłów chł.
wojtas13

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14497

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-12-17, 19:45   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka z przerzutami do węzłów chł.
Dobra na początek coś o zdrowiu.
Dzisiaj byłem w Instytucie na monitoringu, zrobili badanie krwi, pełne jak do chemii włącznie z gazometrią. Później badanie laryngologiczne.
Wyniki krwi bardzo dobre (wszystkie) nawet próby wątrobowe lepsze niż przy tym jak kładłem się do szpitala. Badanie laryngologiczne też dobre, niczego nie wykazało.
Lekarz poza płukaniem gardła solą i sodą żadnych lekarstw mi nie przepisał mówił, że nie widzi potrzeby.
Mówię wam wróciłem bardzo podbudowany.
Rezonans magnetyczny głowy i gardła dopiero 15 lutego w Nowym Roku i 1 marca wizyta kontrolna. Będę więcej wiedział.
Jestem dobrej myśli.
Jeżeli chodzi o jedzonko to faktycznie musiałem wrócić do zupek (zresztą lubię je jeść szczególnie z jajkiem na twardo i makaronem). Na twarde niestety jeszcze będę musiał poczekać. Wspomagam się nutridrinkami (o dziwo ja toleruję te truskawkowe) oraz witaminkami (teraz Sanostol jak dziecko). Staram się jeść więcej i mam nadzieję, że przynajmniej zatrzymałem utratę wagi.
Dziękuję wam za zainteresowanie moją skromną osobą i dobre rady.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka z przerzutami do węzłów chł.
wojtas13

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14497

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-12-15, 10:54   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka z przerzutami do węzłów chł.
dzięki za pomoc na forum.
Mama małą prośbę do tych co już przeszli tę drogę dochodzenia do normy po lampach.
Jedzenie dla mnie to koszmar co powoduje, że zamiast przybierać tracę na wadze. Brak apetytu, smaku i śliny - porażka.
Dajcie jakieś rady jak sobie z tym radzić, pewnie każdy coś tam stosował co pomagało.
Wiem, że każdy inaczej to przechodzi ale powiedzcie na ile się jeszcze mam uzbroić w cierpliwość?
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka z przerzutami do węzłów chł.
wojtas13

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14497

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-12-14, 15:19   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka z przerzutami do węzłów chł.
dzięki za radę, tak też zrobię i tam dam już iformację po wizycie kontrolnej.
Pozdrowienia dla wszystkich.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka z przerzutami do węzłów chł.
wojtas13

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14497

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-12-14, 12:35   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka z przerzutami do węzłów chł.
uf !
Przebrnąłem przez wszystkie wpisy, było co czytać.

Krótko o sobie lat 49, na początku czerwca 2012 r. zdiagnozowany rak płaskonabłonkowy migdałka prawego G3 z przerzutami do węzłów chłonnych.
Operowany w lipcu 2012 - usunięty migdałek z naddatkiem oraz węzły chłonne.
Leczenie onkologiczne (radioterapia i chemioterapia w Instytucie Onkologicznych w Gliwicach) w dniach 17.09. - 13.11.2012 r.
Miałem 35 lamp i niestety tylko jedną chemię (złe wyniki prób wątrobowych nie pozwoliły na kolejne chemie - miało ich być trzy).
Od miesiąca jestem w domu.

Patrząc na wpisy widzę, że ja jestem na początku tej drogi do całkowitego wyzdrowienia.
U mnie skutki uboczne przejawiają się brakiem apetytu, brakiem smaku, słonością i goryczą w gardle.
Rany w gardle prawie się zagoiły ale poza smakiem brak śliny przy jedzeniu bardzo dokucza.
Myślałem, że te dolegliwości szybciej ustępują po zakończeniu naświetlań.

W poniedziałek mam pierwszą wizytę kontrolną - badanie krwi i wizyta u laryngologa.
Jestem spokojny bo przez cały okres leczenia w Instytucie wyniki krwi (morfologia) miałem dobre więc nie przypuszczam by nagle się miały zepsuć.

Przeczytane wpisy dały mi wiele, dziękuję wszystkim za słowa otuchy.
Skorzystam również z rad jak zminimalizować skutki uboczne w tym utratę wagi (obecnie przy wzroście 172 cm ważę 69 kg.)
Od rozpoczęcia kuracji straciłem już 18 kg a ostatni kilogram już w domu co chyba najbardziej mnie martwi.

Pozdrowienia dla wszystkich, po wizycie w Instytucie dam znać co i jak.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-12-14, 18:57 ]
Posty wydzielone do osobnego wątku.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group