1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22
2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.
|
|
Autor |
Wiadomość |
Temat: Publikacje - co warto przeczytać? |
zoi
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 8401
|
Dział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej Wysłany: 2009-10-19, 10:59 Temat: Publikacje - co warto przeczytać? |
Moje ulubione:
O. Carl Simonton: "Powrót do zdrowia"; pozytywny program dla osób dotkniętyvh chorobą nowotworową.
Książka napisana przez nieżyjącego już niestety lekarza radioterapeutę, pioniera psychoonkologii (zmarł w czerwcu br.) oraz niezwykłego pacjenta, który wyzdrowiał z nieuleczalnej dla tradycyjnej medycyny postaci choroby nowotworowej. Ogólnie rzecz biorąc, przekonuje ona, iż droga do zdrowia jest przede wszystkim drogą do siebie - odnalezieniem sensu i radości własnego życia. Czyta się ją lekko i przyjemnie, aczkolwiek nie jest to powieść, lecz raczej rodzaj podręcznika, do którego warto wielokrotnie wracać. Zawiera między innymi listy ww. pacjenta Reida Hensona opatrzone komentarzami Simontona, przykłady medytacji oraz szereg porad jak radzić sobie z emocjami, przygnębieniem, lękiem, a także bólem fizycznym. Mnie oddała nieocenioną przysługę w najtrudniejszych momentach walki z chorobą, ale nadal chętnie do niej zaglądam. Tę lekturę polecam szczególnie.
Mariusz Wirga: "Zwyciężyć chorobę".
Publikacja polskiego lekarza psychiatry, mieszkającego i rozwijającego program psychoonkologii w USA i współpracującego z ośrodkiem terapeutycznym Carla Simontona.
Książka adresowana do tych, którzy chcą nauczyć się rozumieć samych siebie, radzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami oraz rozwijać swoją osobowość i czerpać z życia w każdym jego momencie. Wprowadza ona w sfere medycyny psychosomatycznej, przedstawiając czynniki osobowościowe i emocjonalne leżące u podstaw wielu chorób, nie tylko nowotworów złośliwych.
Joseph Murphy: "Potęga podświadomości".
Światowy bestseller i sztandarowe dzieło zm. w 1981 r. w Kaliforni doktora trzech nauk - religioznawstwa, filozofii i praw; prekursora i krzewiciela myślenia pozytywnego. Pomaga odkryć w sobie źródło siły, uwolnić się od bólu i lęku oraz osiągać to, co w życiu jest najważniejsze. Autor dowodzi, że procesy przebiegające poza naszą świadomością i bez naszego udziału, będące ważną częścią naszej osobowości mogą być wykorzystane w sposób celowy, po naszej myśli, czemu służą specjalne techniki opisane w tej książce i poparte przykładami. Metody te odsłaniają nowe obszary i możliwości ludzkiego umysłu.
Anthony de Mello: "Przebudzenie".
Zbiór rekolekcji (nie tylko dla wierzących) wygłoszonych przez pochodzącego z Indii jezuitę, filozofa, teologa i psychologa, łączącego w swojej pracy tradycyjną mistykę europejską z filozofią i mistyką Wschodu. Anthony de Mello (1931-1987) wykorzystywał swoje psychoterapeutyczne umiejetności w pracy duszpasterskiej, wkraczając w obszar psychologii duchowości. Książka ma formę polemicznego dialogu, napisanego z dużym poczuciem humoru oraz szacunkiem do słuchaczy-czytelników. Zawiera elementy mądrości Wschodu pomocne w nauce panowania nad sobą, a także burzące te więzi i uczucia, które przeszkadzają w byciu wolnymi i zmierzeniu się w pokoju z różnymi wydarzeniami pozytywnymi i negatywnymi w naszym życiu.
Joe Vitale: "Zagubiony podręcznik życia."
W zabawny i przystępny sposób książka ta daje czytelnikom wskazówki jak znaleźć swoje miejsce na ziemi, jak głębiej i w bogatszy sposób doświadczać życia i czerpać z niego pełnymi garściami. Odpowiadając na pytania typu, dlaczego wiara czyni cuda, dlaczego tak bardzo przejmujemy się tym, co myślą inni, czym przyciągamy zarówno to, co kochamy, jak i to, czego nienawidzimy, co sprawia, że wszyscy cos kolekcjonujemy, w jaki sposób tłumaczymy sobie to, czego nie chcemy przyjąć do wiadomości albo jak działa ból - katalizator przemian życiowych, autor daje rady jak najlepiej zadbać o nas samych, by pozwolić czytelnikom zaoszczędzić trochę czasu i energii przy rozwiązywaniu codziennych problemów. Czyta się to naprawdę przyjemnie.
Colin C. Tipping: "Radykalne wybaczanie".
Zdaniem tego autora niemal każdy z nas nosi jakąś ukrytą w sercu ranę, zadaną przez kogoś lub przez coś. Od czasu do czasu otwiera się ona na nowo i znów zaczyna krwawić, a my nie możemy zaznać spokoju. Pozucie krzywdy nie tylko zakłóca nasze szczęście, ale stanowi przyczyne wielu poważnych chorób. Tipping uczy sztuki prawdziwego wybaczania, która - według niego - ma moc uzdrawiania i dokonywania niespodziewanych cudów w naszym życiu, uczy dostrzegać doskonałość i logikę nawet w najbardziej zawikłanych i przerażających sytuacjach, bowiem - jak twierdzi - zostały stworzone po to, byśmy czerpali z nich lekcje dla siebie.
Rhonda Byrne: "Sekret".
Autorka, której świat zawalił się nagle z powodu wyczerpania pracą, śmierci ukochanego ojca i popsucia relacji z bliskimi, a nawet ze współpracownikami, odkrywa nagle w stuletniej książce otrzymanej w prezencie od swojej córki... sekret udanego życia. Tropiąc go w minionych wiekach oraz wśród żyjących współcześnie ludzi, trafia na ślad wielu mistrzów i poznaje licznych bohaterów wspaniałych zyciowych historii. W swojej książce przedstawia dwudziestu czterech niezwykłych nauczycieli, którzy dają czytelnikom informacje i wskazówki jak żyć życie swoich marzeń, być tym, kim się zapragnie, odzyskać zdrowie i mieć wszystko to, czego się pragnie
Wszystkie powyżej wymienione lektury są z gatunku tych, które nie tylko można, ale wręcz należy czytać wielokrotnie |
|
|