1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
JustynaS1975 - komentarze
Autor Wiadomość
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #3496  Wysłany: 2012-08-05, 10:28  


Dzień dobry Ewo:)
Dzień dobry Honorato i bardzo dziękuję ::thnx::
Dzień dobry wszystkim :)

Zaczynam świętowanie, zaraz kawka
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/488244_478074765539146_249819165_n.jpg
;)
Na niedzielny ranek zapraszam do lektury Opinie dzieci na temat miłości
Co ludzie robią na randkach?

- "Na pierwszej randce ludzie zazwyczaj mówią sobie kłamstwa, i są one tak ciekawe, że umawiają się na drugą randkę." (Michał, lat 9)
Dlaczego miłość przytrafia się właśnie tym dwóm określonym osobom? - "Nikt nie wie tego na pewno, ale słyszałem, że to ma coś wspólnego z tym, jak pachniesz. To dlatego perfumy i dezodoranty są popularne." (Janek, lat 9)

Do czego podobna jest miłość?

"To jest jak lawina, kiedy musisz uciekać, by ratować swe życie." (Marcin, lat 9)
Jaką rolę w miłości odgrywa wygląd?
"Jeśli chcesz być kochany przez kogoś, kto nie jest z twojej rodziny, to bycie pięknym nie jest takie trudne." (Asia, lat 8)
"To nie zawsze jest kwestia wyglądu. Spójrz na mnie, jestem przystojny jak nikt, a jeszcze nie znalazłem nikogo, kto chciałby się ze mną ożenić." (Michał, lat 7)
- "Piękno jest powierzchowne i krótkotrwałe. Dlatego lepiej być bogatym, bo majątek trwa dłużej." (Małgosia, lat 9)

Sekretne opinie na temat miłości

- "Ja jestem za miłością, dopóki nie przytrafia się ona kiedy w telewizji są kreskówki." (Anita, lat 6)
- "Miłość znajdzie cię nawet wtedy, kiedy próbujesz się przed nią schować. Ja próbuję się przed nią ukryć odkąd skończyłem 5 lat, ale dziewczyny nie przestają mnie podrywać." (Robert, lat 8)
Konieczne uzdolnienia do stworzenia udanego związku
- "Jedno z was musi umieć wypisać czek, dlatego, że kiedy bardzo się kochacie, to musicie płacić duże rachunki." (Ewa, lat 8)

Co myślą ludzie, kiedy mówią "kocham cię"?

- "Taka osoba myśli: 'No, ja naprawdę go kocham. Ale mam nadzieję, że przynajmniej raz dziennie bierze prysznic'." (Ewelina, lat 9)
Jak sprawić, by miłość przetrwała?
- "Większość czasu spędzaj na kochaniu, zamiast na pracy." (Tomek, lat 7)
- "Dobrze się całuj. Dzięki temu może twoja żona zapomni, że nigdy nie wynosisz śmieci." (Patryk, lat 8)
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/526413_349798838431732_1563801613_n.jpg
(tekst i zdjęcie ze ściany FB Rzeki życia)
:-D

Romanie, wracając do cytatu: Jeśli mogę powiedzieć komuś 'kocham cię', muszę być w stanie powiedzieć 'kocham wszystko w tobie, kocham świat poprzez ciebie, kocham w tobie również samego siebie' - Federico Moccia. Wszystkie słowa, które do mnie kierujesz, te, w którym jest kreślony mój obraz, to już powoli jestem na dobrej drodze, by powiedzieć: koffam Cię. :) Gdy czytam Twoje komentarze o mnie, to nie tylko rosnę, ale i zaczynam unosić się kilka centymetrów nad ziemią. ;)
Czyli ogólnie jeszcze raz bardzo bardzo Ci dziękuję za te słowa. Słowami potrafisz zdziałać cuda :) ... i ... mów do mnie tak jeszcze ;)

[ Dodano: 2012-08-05, 11:34 ]
Muzyka na niedzielę
http://www.youtube.com/wa...&feature=fvwrel

A teraz 'poważniej'. Odniosę się trochę do tematu, który zaczął na nowo Roman o przekazie w mediach na tematy 'onkologiczne'.
Kilka filmów o onkologicznych było, a główny przekaz płynący z tego jest mniej więcej wg takiego scenariusza:
- diagnoza - załamanie, ale walczy, walczy, wierzy, wierzy, wychodzi z choroby i jest świetnie - the end (oczywiście happy end), Ci co wyszli z choroby onkologicznej mówią, oni przez cały czas wierzyli, mocno wierzyli (oczywiście w wyzdrowienie) itp.
U mnie leczenie zakończyło się rok temu, leczyłam się przez 3 lata, na razie trudno mnie mówić o wyleczeniu, tzn. mam całkowitą remisję od roku :)
Ale wracając do tematu, na pytanie dlaczego ja 'wyzdrowiałam' (z zastrzeżeniem powyżej) nie potrafię odpowiedzieć, że cały czas wierzyłam w wyzdrowienie:
Po pierwsze: przez 3 lata leczenia miałam załamanie, trwało ok. 1 m-ca - także już w tym punkcie upada: "trzeba cały czas wierzyć" ;)
Po drugie i to już wg mnie jest ważniejsze: to nie jest tak, że nie wierzyłam, że się wyleczę. Poddawałam się leczeniu, póki co dla mnie najważniejsze było to, że jeszcze jest dla mnie leczenie. Ale moją główną (przewodnią) myślą, było cieszenie się, że jeszcze żyję. Oczywiście chciałam być już zdrowa, i myślałam jak to fajnie jest być zdrowym. Ale żyłam głównie tym co mam. Żyłam z dnia na dzień, dniem dzisiejszym. Cieszyłam się, że otwieram oczy i mogę widzieć słonko, i mogę witać nowy dzień. Cieszyłam się tym, że przedłużam sobie życie, nawet jeśli to życie jest w chorobie.
Nie żyłam tym, jak to będzie fajnie po chorobie, ale głównie tym co teraz mam. Także teza "o tym, że trzeba cały wierzyłam w wyzdrowienie" upada, bo to nie była moja główna myśl.
:)
Jeśli ktoś mnie zapyta, jak to mnie się udało: to nie wiem. Na pewno nie odpowiem, że cały czas wierzyłam w wyzdrowienie. Poddawałam się leczeniu, oczywiście mając nadzieję, że doprowadzi do czegoś dobrego, nawet jeśli to będzie na chwilę. Ale głównie myślałam o teraz, a jeśli chodzi o przyszłość to taką na tydzień, czy na dwa naprzód czy coś w tym stylu.
W czasie chorowania przez jakieś dwa dni zastanawiałam się "dlaczego ja (zachorowałam)" i ... no a właściwie 'dlaczego nie' i że głupich pytań się nie zadaje. Nie zadaje się pytań, na które nie znajdę odpowiedzi.
Teraz przez już dłuższy czas zastanawiałam się "dlaczego ja ('wyzdrowiałam'), i ... a 'dlaczego by nie' :-D i głupich pytań się nie zadaje. Nie zadaje się pytań, na które nie znajdę odpowiedzi. :)

Czy w życiu jest jak w filmie The Happy End ? :roll: , no trudno tak powiedzieć wg bajki filmowej. Bo życie trwa dalej. Po 'wyzdrowieniu' to nie jest kraina wiecznej szczęśliwości, nie wszystko i nie zawsze jest fajnie, miło, wspaniale itp. Wzloty i upadnie, smutki i radości, czasami trudno, brutalnie itp. Ale ... życie jest czymś najlepszym co mnie się przytrafiło. I nadal (pomimo wszystko) będę afirmować każdy dzień życia.
:)

[ Dodano: 2012-08-05, 11:58 ]
I jeszcze wierszyk znaleziony na FB:
Gratuluję Ci!

Że żyjesz
Oddychasz
Uśmiechasz się
Myślisz
A czasami nawet złościsz

Bóg tchnął w Ciebie
Iskrę życia
Twoje serce zostało utkane
pod sercem Matki
Urosłeś
Zmężniałeś
Idziesz szlakiem własnej
Drogi życia
Własnych wyborów
Własnych pomyłek
Własnego trudu

Radością życia
Dziel się z innymi
Chroń życie
Bezbronne
Otocz troską

I dziękuj
Dar Życia
Jest wielki
I wspaniały

Raduj się!
Życie jest piękne!

Ewa H. Kowalewska
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
KasiaC 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Kwi 2012
Posty: 958
Skąd: woj. mazowieckie
Pomogła: 92 razy

 #3497  Wysłany: 2012-08-05, 14:13  


Dziendoberek |uscisk| Justyś
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #3498  Wysłany: 2012-08-05, 14:27  


Siedzę w domu, zajadam tzw. belgijską czekoladę zakupioną w Biedrze (także pewnie do belgijskiej czekolady to jej daleko, nawet nie wiem jak smakuje belgijska czekolada, ale ta tzw. belgijska czekolada zakupiona w Biedrze smakuje dobrze :lol: ) i popijam zieloną herbatę (uwielbiam taki zestaw czekolada+zielona herbata). Z rana się pomądrzyłam, przeczytałam o smuteczkach Ani i nie wiem co mam Jej napisać, żeby się tak nie smuciła _itsme_
Ogólnie obijam się. I przejrzałam zdjęcia z gór. Kilka z nich załączę. Niestety kiepska jakość. Zdjęcia robione aparatem analogowym, wgrane na płytę.

[ Dodano: 2012-08-05, 14:28 ]
Dzień dobry Kasiu :cmok:

[ Dodano: 2012-08-05, 14:46 ]
Może jeszcze parę się uda


CNV000010_1.JPG
To chyba gdzieś w Tatrach Słowackich
Pobierz Plik ściągnięto 239 raz(y) 192,39 KB

zejście z Koziej Przełęczy.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 223 raz(y) 218,66 KB

CNV000034_1.JPG
Na Przełęczy Zawrat, widok na Dolinę Pięciu Stawów
Pobierz Plik ściągnięto 252 raz(y) 194,18 KB

Smreczyński Staw.JPG
uwielbiam to urokliwe, jedyne w swoim rodzaju w Tatrach Polskich miejsce
Pobierz Plik ściągnięto 223 raz(y) 169,16 KB

CNV000008_1.JPG
Na Przełęczy Szpiglasowa. Uwielbiam szlak z Doliny Pięciu Stawów przez Szpiglasową do Morskiego Oka
Pobierz Plik ściągnięto 250 raz(y) 173,45 KB

CNV000035_1.JPG
Na Szpiglasowym Wierchu
Pobierz Plik ściągnięto 241 raz(y) 180,46 KB

CNV000036_1.JPG
gdzieś okolice Czerwonych Wierchów (lub Czerwone Wierchy), nie pamiętam, nie rozpoznaję
Pobierz Plik ściągnięto 229 raz(y) 153,72 KB

CNV000028_1.JPG
Okolice Łomnicy, wjechałam tam, nie wlazłam ;)
Pobierz Plik ściągnięto 219 raz(y) 521,2 KB

Krzyżne.JPG
Szlak z Doliny Pięciu Stawów przez Krzyżne do Hali Gąsienicowej należy do moich ulubionych, przepiękny
Pobierz Plik ściągnięto 229 raz(y) 145,45 KB

CNV000015_1.JPG
Gdzieś za Kasprowych Wierchem w kierunku Świnicy, widok na Halę Gąsienicową
Pobierz Plik ściągnięto 229 raz(y) 196,48 KB

_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
KasiaC 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Kwi 2012
Posty: 958
Skąd: woj. mazowieckie
Pomogła: 92 razy

 #3499  Wysłany: 2012-08-05, 19:09  


Justynko zdjęcia bardzo ładne :)
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #3500  Wysłany: 2012-08-05, 19:12  


KasiaC napisał/a:
Justynko zdjęcia bardzo ładne :)

Kasiu, bardzo dziękuję :) .
Bardzo lubię oglądać te zdjęcia, mam do nich wielki sentyment. Góry to moja pasja, bardzo po nich lubię chodzić, często chodziłam na samotne wędrówki, które bardzo lubiłam, tam znajdowałam spokój, wytchnienie.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #3501  Wysłany: 2012-08-05, 20:25  


Fotki rewelacja :) Nic się Justynko nie zmieniasz, a nawet jeśli to na korzyść.
Pasja świetna. Zawsze podziwiałam ludzi, dla których góry to drugi dom. Ludzi, którzy nie boją się gór a przy tym czują do nich respekt i wielki szacunek :)

Ukłony :-D
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #3502  Wysłany: 2012-08-05, 20:27  


czkawka napisał/a:
Ludzi, którzy nie boją się gór a przy tym czują do nich respekt i wielki szacunek :)

Przede wszystkim szacunek, respekt, podziw dla monumentalności, powagi, piękna :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #3503  Wysłany: 2012-08-05, 20:57  


Dobry wieczór Justynko

zdjęcia śliczniutkie :cmok:
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #3504  Wysłany: 2012-08-05, 21:04  


Dobry wieczór Soniu :)
sonia21 napisał/a:
zdjęcia śliczniutkie :cmok:

Bardzo dziękuję. :) Tatry to świetny 'obiekt' do fotografowania :)

Dobry wieczór wszystkim :)

http://www.youtube.com/watch?v=XRUMaKf6X4c
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #3505  Wysłany: 2012-08-05, 21:36  


JustynaS1975 napisał/a:
Bardzo dziękuję. :) Tatry to świetny 'obiekt' do fotografowania :)


święta racja Justyś :) córcia moja jeździ w Tatry i jak oglądam zdjęcia jak Ona włazi na Rysy te łańcuchy tam to mnie ciarki przechodzą ale chyba ma to po mnie :)
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #3506  Wysłany: 2012-08-05, 22:40  


Dobranoc :)
http://www.youtube.com/wa...feature=related
:)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
female 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 03 Lis 2011
Posty: 404
Skąd: z gór
Pomogła: 98 razy

 #3507  Wysłany: 2012-08-06, 08:18  


Dzień dobry Justyś, miłego dnia! :sun: :cmok:


śniadanie na dobry początek dnia.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 203 raz(y) 34,91 KB

_________________
--
Bernadeta

...nadzieja ma skrzydła, przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów, która nigdy nie ustaje, a jej najsłodsze dźwięki słychać nawet podczas wichury...
Mama 08.01.2012r [*]
Tato 13.08.2013r [*]
 
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #3508  Wysłany: 2012-08-06, 09:35  


Dzień dobry Female :) Dziękuję za wspaniałe śniadanie :)

Dzień dobry wszystkim :)

I znów witam 'hasłem': Always believe that something wonderful is about to happen (zawsze wierz, że coś wspaniałego się wydarzy) :-D
i zaczynam tak romantycznie ;)
http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
KasiaC 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Kwi 2012
Posty: 958
Skąd: woj. mazowieckie
Pomogła: 92 razy

 #3509  Wysłany: 2012-08-06, 10:44  


Witaj Justynko

Uwielbiam oglądać zdjęcia z "przed lat" . Każde zdjęcie to cześć jakiejś histori z naszego życia i to ważna skoro chcieliśmy mieć po niej pamiatkę.

Miłego dnia życzę.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #3510  Wysłany: 2012-08-06, 13:53  


KasiaC napisał/a:
Każde zdjęcie to cześć jakiejś histori z naszego życia i to ważna skoro chcieliśmy mieć po niej pamiatkę.

To prawda :)
Dzień dobry Kasiu :)

[ Dodano: 2012-08-06, 22:57 ]
Dobranoc
Z dzisiejszej wycieczki do Wilanowa
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/552160_429082777134847_1751732868_n.jpg
:)

Na jutrzejszy dzień i każdy następny (cytowałam już u Czkaweczki, ale powtórzę bo jest fajny)
"Gdziekolwiek jesteśmy, o każdej porze możemy radować się słońcem, obecnością innych, a nawet oddechem "-Thich Nhat Hanh
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/405562_350267001718249_1371418077_n.jpg

A to tych, którzy jeszcze słabo znają się z internetem i komputerem
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/391287_409938012385293_1011303315_n.jpg
;)

http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group