1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
niepełny opis badania histopatologicznego
Autor Wiadomość
ivka 


Dołączyła: 22 Lip 2012
Posty: 19

 #16  Wysłany: 2012-07-26, 17:53  


dziekuje raz jeszcze. znamie rzeczywiscie bylo ciagle draznione. Jestem pelna nadziei...

[ Dodano: 2012-07-26, 17:57 ]
mam jeszcze pytanie: czy komorki atypowe to komorki zlosliwe?
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #17  Wysłany: 2012-08-08, 23:07  


ivka napisał/a:
mam jeszcze pytanie: czy komorki atypowe to komorki zlosliwe?

Niekoniecznie.
_________________
 
 
ivka 


Dołączyła: 22 Lip 2012
Posty: 19

 #18  Wysłany: 2012-08-09, 15:02  


witam ponownie

Próbki oddane IO Gliwice. Teraz oczekiwanie na wynik. 24 sierpnia mamy dzwonić.
 
ivka 


Dołączyła: 22 Lip 2012
Posty: 19

 #19  Wysłany: 2012-08-26, 16:35  


witam

Mamy wynik z IO Gliwice. Znamie barwnikowe.

Stresu sporo w oczekiwaniu na wynik. Ale Wiadomość bardzo dobra dla nas, no i nauczka na przyszłość żeby nie zwlekać i być pod kontrolą dermatologa.

Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.
 
ivka 


Dołączyła: 22 Lip 2012
Posty: 19

 #20  Wysłany: 2014-01-13, 20:53  


witam!

Miałam nadzieje, że nie będe musiała już zaglądąc na forum. Ale niestety...
Po 1,5 roku od wycięcia w tym samym miejsu, przy bliźnie pojawiło się czarne znamię (płaskie o nieregularnym kształcie). Chirurg stwierdził, że wg niego to czerniak (specjalizuje się w wycinaniu znamion). Znamię wyciete i teraz 2-3 tygodniowe oczekiwanie na wynik.

Jak myślicie jest możliwość odnowienia się znamienia w tym samym miejscu jeżeli zostało w całości wyciete? Czy może być złośliwe jeżeli wcześniej było znamieniem barwnikowym złożonym?

Dziekuję za ewentualne odpowiedzi - bardzo się stresuję :-(
 
marjanna 


Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 354
Skąd: Warszawa
Pomogła: 74 razy

 #21  Wysłany: 2014-01-14, 21:50  


Ivka,
nie pomogę merytoryczną odpowiedzią, bo się na tym nie znam, ale na pewno ktoś kompetentny się odezwie - o ile możlwe jest tutaj ferowanie jakiś sądów na tym etapie.
Wiem, że oczekiwanie na wynik to ciężki czas, ale staraj się być silna dla Twojego męża i weź się w garść. On to ma dopiero stresa, a Ty swoim roztrzęsieniem tylko potęgujesz jego niepokoje.
Poprzednim razem było dobrze i miejmy nadzieję, że i tym razem tak będzie.

ściskam Cię serdecznie
marjanna
 
ivka 


Dołączyła: 22 Lip 2012
Posty: 19

 #22  Wysłany: 2014-01-14, 21:56  


Marjanno, dziekuję za ciepłe słowa i wsparcie. Bardzo się niepokoje i to jest silniejsze ode mnie.

Grzebiąc w internecie natknęłam się na tzw. pseudomelanomę. Niestety wszystkie publikacje są na stronach obcojęzycznych i dokładnie nie wiem czy dobrze rozumiem ich sens. Ale jakaś nadzieja się zrodziła, że to może być to czyli coś co bardzo przypomina czerniaka a nim nie jest.

Może ktoś na ten temat coś wie? Będę wdzieczna

pozdrawiam,
ivka
 
eweluta 



Dołączyła: 24 Paź 2012
Posty: 241
Pomogła: 105 razy

 #23  Wysłany: 2014-01-16, 15:46  


Witaj Ivka.Pseudomelanoma zwane jako znamię nawracające.Następuje w niekompletnie usuniętej łagodnej zmianie.Klinicznie może przypominać powierzchowne rozprzestrzenianie się czerniaka ale nim nie jest.Mam nadzieję,że taką diagnozę usłyszycie.Bądz dobrej myśli.pozdrawiam
_________________
Eweluta.
 
ivka 


Dołączyła: 22 Lip 2012
Posty: 19

 #24  Wysłany: 2014-01-16, 22:36  


Eweluta, dziękuję za informację. Nie wiem czy to może być pseudomelanoma bo we wczesniejszym wyniku była informacja, że znamię zostało wycięte w całości.

No cóz... pozostaje czekać :-(


pozdrawiam serdecznie
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #25  Wysłany: 2014-01-18, 11:39  


Troche to dziwne wg mnie... po pierwsze zeby lekarz musial pisac ze to guz zeby zostalo dobrze i dokladnie przebadane. Kazde wyciete podejrzane znamie powinno byc dokladnie przebadane. Czy to znaczy ze jak lekarz nie wpisze ze to guz to znamie zostanie slabo zbadane? Po drugie... okreslili w koncu ze to znamie bylo niezlosliwe barwnikowe? A teraz pojawilo sie nowe znamie (mozliwe ze przerzut pierwszego znamienia). Czyli pomimo 'wielkich staran' prawdopodobnie zle zbadali za pierwszym razem.

Radze pojsc do innych lekarzy.
 
ivka 


Dołączyła: 22 Lip 2012
Posty: 19

 #26  Wysłany: 2014-01-18, 12:54  


Stafenak, ale w Instytucie Onkologii badali biochemicznie czyli chyba nie mogli postawic złej diagnozy. To są fachowcy, mam nadzieje....
 
eweluta 



Dołączyła: 24 Paź 2012
Posty: 241
Pomogła: 105 razy

 #27  Wysłany: 2014-01-18, 13:52  


Bywa tak,że znamię barwnikowe pomimo całkowitego wycięcia pojawia się w tym samym miejscu.Nie wydaje mi się aby lekarze tak bardzo się pomylili za pierwszym razem i czerniaka określili jako znamię barwnikowe.
_________________
Eweluta.
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #28  Wysłany: 2014-01-18, 14:28  


eweluta - jesli to prawda to trzymam kciuki oby to nie bylo nic takiego

ivka - za pierwszym razem pisalas ze stwierdzili obecnosc komorek czerniaka? troche to zagmatwane...

mam nadzieje ze okaze sie niczym groznym
 
ivka 


Dołączyła: 22 Lip 2012
Posty: 19

 #29  Wysłany: 2014-01-18, 16:53  


Stefanek, za pierwszym razem histopatolg nie był pewiem. Powiedział, że Gliwice musza to potwierdzic. Inny histopatolog widział szkiełko pod mikroskopem i tez nie potrafił dać jednoznacznej odpowiedził, twierdził, że jest na granicy. Potem wynik z Gliwic i stwierdzenie, że to znamie barwnikowe złozone. No a teraz czekamy na wynik. Znamie pojawiło się nad blizną. Nie było wypukłe tylko wygladało jak zabarwionaq na czarno skóra o nieregularnych kształtach. Chirurg stwierdził, że wygląda bardzo nieładnie i wg jego doświadczenia to czerniak powierzchniowy.
Mnie tylko zastanawia to, że jeżeli to przerzut czerniaka (jeżeli wczesniej żle podali wynik) to przerzut chyba atakuja przede wszystkim węzły chłonne a nie pojawia się takie samo znamię?
Nie wiem już sama...
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #30  Wysłany: 2014-01-18, 16:56  


Czerniak jest nieprzewidywalny i moze dawac przerzuty w rozny sposob. Wcale nie musi dac przerzutow do wezlow chlonnych. Moze dac przerzuty lokalne wlasnie w okolicach blizny. Aczkolwiek przerzut zazwyczaj wyglada inaczej i jest raczej forma guzka. Miejmy nadzieje jest to dokladnie to o czym mowi eweluta.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group