1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Przerzuty gruczolakoraka o nieznanym punkcie wyjścia
Avanilla

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15790

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-04, 09:59   Temat: Przerzuty gruczolakoraka o nieznanym punkcie wyjścia

Bardzo mi przykro... Trzymaj się mocno, Twojej mamie jest tam na górze lepiej.

Szczególnie emocjonalnie śledziłam Twój wątek, tak bardzo przypomina to przez co przeszłam.
  Temat: Przerzuty gruczolakoraka o nieznanym punkcie wyjścia
Avanilla

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15790

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-09-09, 10:37   Temat: Przerzuty gruczolakoraka o nieznanym punkcie wyjścia
Mukey, to o czym piszesz przypomina historię mojej mamy. Lekarze powiedzieli, że zastrzyki przeciwzakrzepowe tylko zmniejszają ryzyko zatoru lub udaru, ale nie mogą całkowicie ich wykluczyć. U mojej mamy udar określono jako łagodny, skończył się afazją mieszaną (m.in. problemy z mówieniem, pamięcią) i z moich obserwacji - spowolnieniem i brakiem siły. Z biegiem czasu zauważyliśmy, że powikłania po udarze zaczęły się odrobinę cofać. Można jednak powiedzieć, że udar był momentem, od którego już nie można było porozumieć się swobodnie z mamą, aż do końca jej życia. W późniejszym czasie wynikało również ze zmian neurologicznych spowodowanych żółtaczką. I trzeba było jej zapewnić ciągłą opiekę.
mukey napisał/a:
Witam Wszystkich,
Lekarze tłumaczą, że udar wyklucza dalsze leczenie i chemia może ją zabić.

Po udarze moja mama w dalszym ciągu kwalifikowała się na chemię, lekarz nie widział przeciwskazań. Niestety nie dostała jej z powodu wysokiej bilirubiny.
  Temat: Przerzuty gruczolakoraka o nieznanym punkcie wyjścia
Avanilla

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15790

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-24, 18:29   Temat: Przerzuty gruczolakoraka o nieznanym punkcie wyjścia
Bardzo dobrze, że nie odpuściłaś. Nieleczona zakrzepica może spowodować zator płucny, który stanowi poważne zagrożenie życia. U mojej mamy diagnozowanie nowotworu rozpoczęło się właśnie od zakrzepicy. Lekarz onkolog powiedział, że jest typowa dla raka trzustki.
  Temat: Przerzuty gruczolakoraka o nieznanym punkcie wyjścia
Avanilla

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15790

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-18, 21:28   Temat: Przerzuty gruczolakoraka o nieznanym punkcie wyjścia
Z tego co zdążyłam się w ciągu kilku miesięcy dowiedzieć, wysokie Ca 19-9 jest charakterystyczne dla raka trzustki. Ale u Twojej mamy endosonografia trzustki nic nie wykazała. Natomiast w badaniu PET jest adnotacja, że "ze względu na liczbę patologicznych ognisk w polu trzustkowo-dwunastniczym wskazana ocena tej okolicy w badaniu o większej rozdzielczości przestrzennej". Czyli coś się może jeszcze tam ukrywać. Niektóre badania nie pokazują całej prawdy, tak też się stało przy rezonansie magnetycznym u mojej mamy - trzustka na badaniu była czysta, a w rzeczywistości był tam wysoko rozwinięty proces nowotworowy.

Myślę, że tak jak pan administrator napisał, dobrze, że już została wdrożona chemia.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group