1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prosba o analize wynikow TK
Dronka82

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8236

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-06-08, 21:22   Temat: Prosba o analize wynikow TK
Witaj, odpowiem zaledwie na jedną część z Twoich wielu pytań, na więcej po prostu nie umiem. Będąc pacjentem HD możecie korzystać z leczenia paliatywnego w CO. Jeśli jutro onkolog potwierdzi, że zostało Wam leczenie paliatywne (ma poprawić jakość życia, ewentualnie je wydłużyć, choć tu opinie bywają sprzeczne), poproś o skierowanie do Hospicjum Domowego. Wiem, że brzmi strasznie, wiem, że napawa lękiem i kojarzy sie jednoznacznie, jednak zagwarantuje Wam ono szybką pomoc, a w tym stadium raka naprawdę dzieje się z dnia na dzień coś nowego. Musicie mieć gwarancję opieki, zwłaszcza przeciwbólowej, mama nie może cierpieć, HD zwalcza ból należycie, nie boją się przepisywać leków na bazie morfiny itp. Początkowo mama nie musi wiedzieć, ludzie różnie sobie radzą z zapisywaniem tam swoich bliskich, poszperaj, pomyśl. Co do wyboru ośrodka - na Śląsku dobra renomą cieszą się Gliwice, ale bywa i tu różnie, myślę, że na tym etapie choroby ważne jest także to, żeby było to stosunkowo blisko. Dla chorych nawet krótka podróż bywa problemem. Podczas chemioterapii paliatywnej u nas wyskakują ciągle jakieś problemy i leczenie jest przerywane, więc podróż nie może być dodatkowym obciążeniem (jeżeli macie wybór oczywiście). Leki przeciwbólowe i chemioterapia paliatywna nie wykluczają się. Chemioterapia spowalnia proces rozrostowy (po paru wlewach wykonywane jest badanie obrazowe, które ocenia skuteczność chemii), leczenie przeciwbólowe opanowuje ból. Pozdrawiam, życzę siły.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group