1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi, limfadenektomia po SLNB
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15046

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-08, 23:32   Temat: Rak piersi, limfadenektomia po SLNB
Drodzy,
wczoraj rano troska44 - leczona radykalnie chirurgicznie i będąca właśnie w trakcie chemioterapii uzupełniającej - odeszła.

Zmarła na skutek powikłań po chemioterapii (gorączka neutropeniczna, sepsa) w szpitalu, gdzie na tę chwilę wydaje się, że walczono o Jej życie do końca, jednak przyznam, że mam wiele wątpliwości jakiej jakości była to walka. Być może, we współpracy z Jej Rodziną, uda się to ustalić.
Nie zmieni to jednak faktu, że Jej już nie ma.

Forumowiczkę tę pokochaliśmy - my, Moderatorzy - za ten post:
http://www.forum-onkologi...2,45.htm#182275

Był on/jest nagrodą za wszystkie lata starań. Dowodem na to, że wszystko co chcieliśmy przekazać - zostało przekazane. Udało się nam. Ktoś nam to udowodnił.
troska44 opisała w tym poście, pewnie nie do końca świadomie, wiele naczelnych zasad w onkologii. Jak by to pisał lekarz
i to niejednej specjalizacji. A jednak był to pacjent, który uważnie czytał nasze forum...
Odnośnik do tego posta powędrował do najznamienitszych polskich onkologów. Nie tylko przeczytali, ale i komentowali. Długo, łącznie z przesłaniem go innym swoim kolegom...

Odkryłam, że troska44 jest z Trójmiasta. Ja też jestem. Miałam w planie spotkanie, miałam w planie rozmowę o podjęciu Jej leczenia w innym ośrodku. Spodziewałam się nawiązania przyjaźni, bo przecież każda z nas czuła wobec drugiej tyle serdeczności.
Nie zdążyłam.

Wiem, czuję to, że życzyłaby sobie bym Wam napisała to co Ona sama chciała Wam przekazać, choćby post wyżej: bądźcie dobrej myśli i nie poddawajcie się.
To co się stało to absolutny wyjątek, wielka rzadkość, duże nieszczęście. Medycyna to nie matematyka - więc i tak się zdarza.
Pamiętajcie o tym, że większość chorych na raka piersi, które nie poddadzą się wskazanej u nich chemioterapii uzupełniającej - umrze na raka, zaś zdecydowana mniejszość wśród tych, które się tej chemioterapii poddadzą - na powikłania po leczeniu. To nie teoria tylko fakt.

Nasza Chora była wzorem świadomego pacjenta. Wiedziała, że powinna, wiedziała, że to jest postępowanie optymalne.
Los z Niej zadrwił i o to mam do niego żal. Ale tylko dlatego, że w tym wypadku czuję emocje. Prawda jest taka - że to się zdarza. Jednak bardzo, bardzo rzadko. Na co dzień jednak to rak zabija chore.
Wiele z nich przeżyje i zachowa zdrowie i życie dzięki... uzupełniającej chemioterapii.


troska44 napisała:

troska44 napisał/a:
Proszę potraktować to jak największy komplement: Jeślibym kiedykolwiek miała usłyszeć złe wieści - chciałabym je usłyszeć od DSS

... a ja dziś muszę tu napisać złe wieści. Że Jej już z nami nie ma.
Tak bardzo mi przykro i żal. Tak bardzo...
Żegnaj.


kwiaty

  Temat: Rak piersi, limfadenektomia po SLNB
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15046

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-03-09, 23:13   Temat: Rak piersi, limfadenektomia po SLNB
troska44 napisał/a:
Proszę potraktować to jak największy komplement: Jeślibym kiedykolwiek miała usłyszeć złe wieści - chciałabym je usłyszeć od DSS

Dziękuję.. _littleflower_ To wielka nagroda za wszelkie starania :flow: .

Witaj droga trosko44 na Forum, jeśli pozwolisz - będę zaglądać do Twego wątku :littlehs: :tull:


Kiedy radioterapia?


 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group