1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 22
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
Kati11

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 43735

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-01-19, 19:41   Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
A my pomału do przodu... Pierwsze emocje opadły. 12 stycznia mąż był ma badaniach. Przez miesiąc był na zwolnieniu, odpoczywał, pił sok z buraka, dobrze się odżywiał i wbc z 30 tys spadło do 25 tys. Wiem, wiem że takie wahania bywają, ale cieszymy się i tak że jest to spadek w dół bo wcześniej cały czas rosło. Lekarka też była bardzo zadowolona z wyników. Pozdrawiam wszystkich - następne badania mamy 23 lutego... :)
  Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
Kati11

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 43735

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-11-30, 10:54   Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
Troszkę mi to rozjaśniło sytuację - dziękuję
Mąż ma 36 lat - jest najmłodszym pacjentem kliniki z tego typu białaczką

[ Dodano: 2011-11-30, 10:59 ]
JustynaS1975 napisał/a:
Najpierw i tak przebadają rodzinę.

Rodzina jest chętna i jest nas trochę - mąż ma rzadką grupę krwi Arh- ale ja i nasza córeczka 11-letnia- mamy taką samom może my pomożemy
  Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
Kati11

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 43735

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-11-30, 10:24   Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
Poczytałam na stronach fundacji i teraz dopiero boję się jeszcze bardziej... :uuu:
Nie jestem w temacie jeszcze tak bardzo wiec może mi podpowiecie, bo czytam tam o wielkich kosztach leczenia - czy taki przeszczep szpiku jest finansowany na własna rękę i jak z leczeniem po przeszczepie? :| czy to jest dużo płatne?

[ Dodano: 2011-11-30, 10:26 ]
Finlandia napisał/a:
W takim razie trzeba zacząć już myśleć o szukaniu dawcy w rodzinie. Mąż ma rodzeństwo?
mąż ma trzy siostry
  Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
Kati11

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 43735

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-11-29, 14:27   Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
Dziękuje Justynko na pewno zerknę i poczytam
  Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
Kati11

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 43735

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-11-29, 14:26   Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
Mówiła że biorą pod uwagę przeszczep z racji jego wieku, ale kiedy i czy dojdzie do tego |bezradny|
  Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
Kati11

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 43735

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-11-29, 14:24   Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
Czekamy na wyniki czy to sprawa genetyki czy też jakaś mutacja - badania molekularne - nie wiem czy zastosują jakieś leczenie, myślę ze narazie będą sprawę obserwować. Lekarka powiedziała że jest najmłodszym pacjentem z takim schorzeniem w tej klinice :-(
  Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
Kati11

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 43735

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-11-29, 14:15   Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
Niestety diagnoza - przewlekła białaczka limfatyczna :cry: cały weckend próbowaliśmy to przetrawić ale :cry..: No nic cały czas mój mąż jest w kontakcie z panią doktor zobaczymy co dalej....
  Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
Kati11

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 43735

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-11-21, 17:09   Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
Mąż dziś cudem jakoś miał zrobione badanie szpiku i krwi na markery - w czwartek wyniki więc czekamy. U pani hematolog w klinice już byliśmy dwa razy i to ona załatwiła mężowi szybszy termin badania. Nie straszy nas ale też mówi ze trzeba to diagnozować. Mieliśmy zaś nieprzyjemną wizytę u pani radiolog - prywatnie - w Opolu. Pani powiedziała że absolutnie ona jest pewna że to białaczka :uuu: Dziwny człowiek bardzo nieprzyjemna to była wizyta.
Lekarze na klinice są naprawdę w porządku, dobrze że mąż tam trafił

[ Dodano: 2011-11-21, 17:11 ]
Wiem że wyniki są niepokojące, martwię się, ale cieszy mnie że ktoś się nim zajął...Ah... :-(
  Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
Kati11

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 43735

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-11-20, 18:41   Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
Jeszcze wyniki z USG węzłów szyi:
Po stronie lewej dwa blisko siebie lezące węzły chłonne śr 1,93 i 0,58 cm i zatoki tłuszczowe niewidoczne
Po stronie prawej szyi widoczne dwa węzły o zaburzonej strukturze śr. ),93 cm i 1,11 cm :|
  Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
Kati11

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 43735

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-11-19, 19:35   Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
NOWY ROZMAZ RĘCZNY Z WCZORAJ :
Granulocyty pałeczkowate 1,00%
Granulocyty podzielone 14,00%
Granulocyty kwasochł 1,00%
Limfocyty 82%
Monocyty 2,00%
Dość jednolita populacja limfocytów, obecne dość liczne cienie Gumprehta :?ale?:

[ Dodano: 2011-11-19, 19:36 ]
Rozmaz był robiony tym razem przy klinice we Wrocławiu
  Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
Kati11

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 43735

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-11-17, 21:34   Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
Dziś mój Tomek poszedł do kliniki hematologii we Wrocławiu, bo jest tam akurat na kursie- żeby wreszcie skonsultować te nasze dotychczasowe wyniki z Opola z jakimś hematologiem. I pani doktor z kliniki wyśmiała rozmaz ręczny który zrobiło Opole - panie się nie przyłożyły i jeszcze zapomniały zrobić badania w kierunku mononukleozy - normalnie przedszkole:( Jutro mój mąż powtórzy rozmaz ręczny ale w laboratorium przy klinice i zobaczymy... Bardzo bardzo trzymam kciuki by wyniki były choć trochę lepsze :roll:
  Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
Kati11

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 43735

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-11-14, 18:20   Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
I bardzo się dziś wściekłam bo dziś miałam się zgłosić po wyniki badań na mononukleozę i wyobraźcie sobie pani w laboratorium zdziwiona mi oświadczyła że zapomniała wysłać :uuu: Trzeba jeszcze raz robić badanie... Tragedia :uuu: Najgorsza jest ta niepewność...
  Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
Kati11

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 43735

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-11-09, 15:34   Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
:) Dziękuję - na pewno sie odezwę
  Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
Kati11

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 43735

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-11-09, 14:04   Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
:-D No to ŁEB DO SŁOŃCA :-D Pierwszy raz się dziś uśmiechnęłam dzięki...
  Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
Kati11

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 43735

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-11-09, 13:35   Temat: Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
Ok .... poszłam pogłaskać moja niesforną kocicę i popatrzeć na ukochane słońce.... Wiem że się nakręciłam strasznie... Chciałam tylko wiedzieć jakie choroby mogą powodować taką grudkowatość chromatyny w limfocytach, możne to by nas na coś naprowadziło
Gdyby nie to forum nie pomyślałabym nawet o badaniu węzłów u męża, bo byliśmy już u kilku internistów i wszyscy nie zwracali na to uwagi, a myślę ze to ważne... Czasem warto też pogdybać bo nasi lekarze to tylko ludzie - jedni z większą wyobraźnią drudzy z mniejszą... Dziękuję Wam.... :-))
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group