1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: moja matka- jej choroba i my - döuzsze
Madzia70

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 14743

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-05-19, 21:52   Temat: moja matka- jej choroba i my - döuzsze
::rose::
  Temat: moja matka- jej choroba i my - döuzsze
Madzia70

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 14743

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-05-16, 15:23   Temat: moja matka- jej choroba i my - döuzsze
W raku płuc przerzuty do mózgu są niestety dość prawdopodobne.
  Temat: moja matka- jej choroba i my - döuzsze
Madzia70

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 14743

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-05-16, 15:18   Temat: moja matka- jej choroba i my - döuzsze
alinko,
Trzymaj się. Spisujesz się na medal.
_itsme_
  Temat: moja matka- jej choroba i my - döuzsze
Madzia70

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 14743

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-05-09, 22:37   Temat: moja matka- jej choroba i my - döuzsze
alina66,
Może pozwolić Mamie zacząć drażliwe tematy? Może ma potrzebę "spowiedzi" i uzyskania czegoś w rodzaju rozgrzeszenia i przebaczenia? Możesz spróbować poprowadzić tę rozmowę na Twoich warunkach. To znaczy zwerbalizować jasno: "Nie chcę o tym rozmawiać. Jeżeli Ty chcesz - będę słuchała i odpowiadała, ale przerywam rozmowę i wychodzę natychmiast, jeśli przybierze ona formę nie akceptowaną przeze mnie, to znaczy jeśli poczuję się atakowana lub poczuję jakąś formę agresji z Twojej strony." I rzeczywiście tak postąpić - nie zamykając jednocześnie drogi do następnej tego typu rozmowy ("Czuję się bardzo źle, kiedy mówisz do mnie w ten sposób. Chcę skończyć tę rozmowę, jeśli zdecydujesz się na jej kontynuację w innym tonie to możemy do tego wrócić jutro."). Widzisz, ona być może nie umie rozmawiać. Prawdopodobnie jej dzieciństwo też było pełne agresji, nie umie inaczej sygnalizować swoich problemów. Nauczy się albo nie. Uważam, że powinno się dać jej szansę na "przegadanie" problemów, ale absolutnie nie Twoim kosztem.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group