1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: NDRP płuca lewego
Oncotrust

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 30829

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-30, 09:27   Temat: NDRP płuca lewego
Moja opinia dziś będzie mniej zachęcająca. W uzupełnieniu do mojej wcześniejszej wypowiedzi, w której nie ustosunkowałem się do guza nadnercza muszę stwierdzić, że jest on duży (50mm) a więc najpewniej ma charakter złośliwy, z bardzo dużym prawdopodobieństwem jest to przerzut. To zmniejsza szanse chorego na długotrwałe przeżycie aczkolwiek nie jest ono niemożliwe jeśli podejmie się leczenie z zamiarem wyleczenia a nie tylko chemioterapię paliatywną. Należałoby wyciąć i guz płuca i nadnercze. Postępowanie takie nie jest zalecane i podejmowane przez większość lekarzy, także w USA, bardzo ważny jest stan ogólny pacjenta - czy jego jakość życia nie ucierpi na tych interwencjach a w stosunku do przekonania, że i tak nie uzyskamy wieloletniego przeżycia. Aby to ocenić trzeba spotkać się z pacjentem, mieć jego spirometrię, najlepiej próbę wysiłkową i współpracować z torakochirurgiem, który wytnie płuco i chirugiem brzusznym, który usunie nadnercze. Przed wycięciem płuca,w tym samym znieczuleniu miediastinoskopia z oceną węzłów śródpiersia - jeśli zajęte odstąpiłbym od tych zabiegów. Konieczna będzie chemioterapia pooperacyjna, jeśli guz nadnercza potwierdzi się jako przerzut. PETu bym nie wykonywał bo z pewnością mamy to co mamy i albo operujemy (z mediastinoskopią) albo nie. Że guz nadnercza to przerzut upewnia mnie jego wielkość. PET może nas tylko utwierdzić w przekonaniu, że choroba jest przerzutowa a stąd tylko krok od decyzji, żeby przejść do chemioterapii paliatywnej.
  Temat: NDRP płuca lewego
Oncotrust

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 30829

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-27, 21:03   Temat: NDRP płuca lewego
Doradzałbym walczyć o postępowanie operacyjne, chory młody, jak pisze Ania w dobrym stanie ogólnym, ma wprawdzie rozedmę ale trzeba ocenić pulmonologicznie czy da radę zyć z jednym płucem. TK trzeba by obejrzeć ale nie opisuje się nacieku tchawicy i dużych naczyń oraz znamiennego powiększenia węzłów chłonnych. Duży guz to zawsze ryzyko, że rozsiew wykracza poza pole operacyjne i resekcja nie przyniesie wyleczenia ale technicznie można go wyoperować. Dobry chirurg zasadniczy zabieg poprzedza mediastinoskopią (zagląda przez małe nacięcie do śródpiersia ogląda pobiera węzły i są one badane śródoperacyjnie. Pozwala to uniknąć dużej operacji jesli są zajęte nieoperowalne węzły sródpiersia. Współpracuję z dobrym zespołem torakochirurgicznym - zapraszam na priva
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group