1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak rdzeniasty tarczycy - norma stężenia kalcytoniny
Pablo

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 18016

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-01-26, 21:48   Temat: Rak rdzeniasty tarczycy - norma stężenia kalcytoniny
Zalecenia są takie, że w przypadku monitorowania osób chorych na RRT jeżeli poziom kalcytoniny jest w normie to raz na rok powinna być wykonywana próba prowokacyjna (wapniowa lub pentagastrynowa). W tej chwili nie potrafię powiedzieć dlaczego, ale bywa tak, że w podstawowym badaniu nie wychodzi podwyższona kalcytonina, a w próbie wapniowej tak. Myślę, że jednak najlepiej przepytać na tę okoliczność lekarza. Jeżeli CEA (bo chyba o to chodziło) jest poniżej 1 to dobrze (tak ma być). Zgaduję, że przy takich wynikach lekarz zaleci kontrolę za około pół roku.
Pozdrawiam
  Temat: Rak rdzeniasty tarczycy - norma stężenia kalcytoniny
Pablo

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 18016

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-02-03, 21:25   Temat: Rak rdzeniasty tarczycy - norma stężenia kalcytoniny
Hmmm... Norma to norma, a jeśli chodzi o wynik kalcytoniny to jest w normie. Gratuluję!
Tak trzymać.
Jeśli chodzi o TSH to mogło by być nieco niższe, choć oczywiście też jest w normie.
Pozdrawiam.
  Temat: Rak rdzeniasty tarczycy - norma stężenia kalcytoniny
Pablo

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 18016

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-02-01, 22:33   Temat: Rak rdzeniasty tarczycy - norma stężenia kalcytoniny
Tak na zdrowy rozum norma kalcytoniny powinna być stała dla konkretnego laboratorium (tak przynajmniej było u mnie dotychczas). Nie wiem jak to jest z nową normą, ale już niedługo będę na kontroli w Gliwicach i postaram się coś dowiedzieć w tym temacie.
PS
W poprzednim poście chyba jednak zostały umieszczone 3x te same wyniki, a nie wyniki dwóch osób (chyba, że coś niedokładnie się im przyjrzałem) :-)
Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-02-02, 08:05 ]
Tak, były 3 takie same wyniki, jednej osoby.

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group