1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak niskozróżnicowany przerzutowy
Zebra

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 35215

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-08-03, 22:12   Temat: rak niskozróżnicowany przerzutowy
kasik12 bardzo mi przykro, to traszne że z dnia na dzień choroba tak postępuje, niestety u nas też tak było. Gdy lekarz m-c przed Mamy śmiercią powiedział, że Mama zaczyna odchodzić - nie wierzyłam.
Teraz, gdy Jej nie ma - nadal nie wierzę.

Bardzo współczuję :cry:
  Temat: rak niskozróżnicowany przerzutowy
Zebra

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 35215

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-28, 13:24   Temat: rak niskozróżnicowany przerzutowy
kasik12 napisał/a:
zastrzyki na podniesienie ciśnienia


Jakie ma ciśnienie? Kontrolujesz je sama?

Obracanie chorego, który sam nie ma siły jest trudne. W hospicjum Mamę przekładały 4 pielęgniarki, żeby zrobić to jak naszybciej, najsprytniej i sprawić jak najmniej bólu. Moja Mama ważyła wtedy około 38 kg (może mniej), ale sama bym się nie zdecydowała (też za wielka nie jestem).

Za to Mamie lekarz spuścił powietrze z materaca, ponieważ materac przeciwodleżynowy ją uwierał!

Póki Twoja Mama rozmawia, jest w kontakcie, to jest jeszcze dobrze.
Moja Mama przez tydzień wypowiedziała w sumie z 5 zdań. W hospicjum, pierwszego dnia, gdy jeszcze była w formie, zapytała tylko czy stąd wyjdziemy, umówiłyśmy się, że tak, nawet z lekarzem, a nazajutrz zapadła w śpiączkę :uuu:

Tak sobie myślę, że można odpowiadać na takie pytanie prawdę, tzn. nie wiecie co i jak będzie się działo dalej, ponieważ nikt tego nie wie. Póki co jesteście razem i robicie, oraz zrobicie wszystko, aby było tak jak najdłużej.

[ Dodano: 2011-07-28, 13:26 ]
granda napisał/a:
Moja Mama pyta kiedy umrze - też nie wiem jak reagować


Granda odpowiedz Mamie, że nie wiesz! Zgodnie z prawdą, no chyba że wiesz... :<:
  Temat: rak niskozróżnicowany przerzutowy
Zebra

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 35215

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-26, 19:14   Temat: rak niskozróżnicowany przerzutowy
kasik12 napisał/a:
płuca są natlenione i te duszności mogą być spowodowane słabym krążeniem

niestety tak może być, tzw. niewydolność krążeniowo-oddechowa, moja Mama miała to klika tygodni. Natomiast po takim silnym osłabnięciu, tzn. niemożność przejścia do łazienki - 12 dni, 7 ostatnich była w półśpiączce, wszystko toczyło się bardzo szybko, jak to lekarz powiedział "lawinowo".

Zapytaj się lekarza o sterydy (jeżeli Twoja Mama ma siłę jeść).

Mam nadzieję, że uda Wam się pobyć ze sobą jak najdłużej, bez bólu.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group