1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 21
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
absenteeism

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 35398

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-12-01, 21:42   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
W ogóle nie muszą, często tak jest po I cyklu.
Ale wszystko zależy od pacjenta - u jednych w kilka dni po zakończeniu wlewów, u innych po tygodniu czy dwóch. Bardzo różnie.
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
absenteeism

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 35398

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-11-22, 22:31   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
Mimo wszystko przedzwoniłabym do onkologa jutro i zapytała o tak dużą ilość płynu, jaki ściągnięto...
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
absenteeism

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 35398

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-11-13, 10:05   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
ewe napisał/a:
Absenteeism jeśli dobrze rozumuję to może byc tak, że mama pojedzie w środę a powiedza Jej, że nie mogą leczyc, tak?

Niestety tak - mogą odstąpić od podania radioizotopu.
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
absenteeism

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 35398

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-11-11, 11:17   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
Tak, moim zdaniem dobrze byłoby skonsultować wynik z onkologiem pod kątem zasadności podania w tej chwili samaru.
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
absenteeism

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 35398

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-11-10, 00:44   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
Na pewno utrudnia to całą sytuację.
Należałoby obecnie doprecyzować stadium zaawansowania choroby, być może onkolog zaleci TK jamy brzusznej by móc dokładniej ocenić stan mamy.
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
absenteeism

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 35398

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-23, 22:44   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
Ja tego nie oceniam, mogę mieć inne zdanie ale nie mam zamiaru Cię oceniać. Nikt tego nie powinien robić.
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
absenteeism

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 35398

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-23, 22:15   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
Cóż, to Wasz wybór.
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
absenteeism

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 35398

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-23, 21:46   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
No tak, z zasady zastrzyki będą mniej inwazyjne niż naświetlania :)
Nie przepraszaj za pytania bo to naturalne, że chciałabyś wiedzieć jak najwięcej. Całkowicie to rozumiem. Ale sama na pewno wiesz, że bardzo ważne są teraz konkrety i na nich trzeba się oprzeć.

Dobrym pomysłem będzie na ten wieczór zastanowienie się nad wszelkimi pytaniami, jakie chciałybyście zadać jutro lekarzowi i zapisanie ich sobie na kartce. Jutro łatwiej będzie je zadać i zapisać od razu odpowiedzi - lekarze lubią, kiedy pacjent jest przygotowany do wizyty, wie czego chciałby się dowiedzieć i jest zainteresowany swoim leczeniem. Świadomy pacjent to cenny pacjent :)
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
absenteeism

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 35398

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-23, 21:28   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
ewe, spójrz w posty wyżej - nadal nie wiemy co to za zastrzyki z izotopem, jakie i czego naświetlania są planowane. Nie możemy więc powiedzieć czy mama robi dobrze, czy źle ...

Zapytajcie jutro na wizycie jakie dokładnie naświetlania są planowane - jakiego obszaru, jaką dawką, przez ile dni.
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
absenteeism

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 35398

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-19, 10:04   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
ewe napisał/a:
Jeszcze jedno pytanie- czy przy tym nowotworze możliwe jest cofnięcie się zmian w kościach?

Nie wydaje mi się. Mogą ewentualnie nie zwiększać się, może trochę zmniejszyć, ale o całkowitym cofnięciu raczej nie ma mowy.
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
absenteeism

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 35398

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-18, 22:16   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
ewe, zdjęcia zinterpretuje lekarz. Na podstawie samego opisu jak to wygląda nie jestem w stanie Ci nic powiedzieć - coś jak rozmowa ze ślepym o kolorach :) a zdjęcia są podwójne, bo są od przodu i od tyłu.

Nie wiem o jakich zastrzykach mówił lekarz, więc nie mogę Ci powiedzieć jak będzie lepiej. Aby podjąć decyzję trzeba konkretnych informacji dot. jednej i drugiej opcji. Tutaj nie wiadomo ani o jakich zastrzykach mowa, ani o radioterapii jakiego obszaru i jaką dawką mowa.
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
absenteeism

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 35398

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-18, 22:07   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
Lekarz wykonujący scyntygrafię nie będzie Was prowadził, więc i tak decyzję powinniście podjąć w porozumieniu z lekarzem prowadzącym.

Ciężko powiedzieć jak patrzeć na zdjęcia nie widząc ich. Zwykle tam, gdzie obraz jest mocno ciemny, tam są zmiany.
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
absenteeism

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 35398

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-18, 21:49   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
Iść z wynikami i zdjęciami na wizytę do lekarza.
Opis w scyntygrafii wskazuje po prostu na rozsiane zmiany przerzutowe w kościach.
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
absenteeism

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 35398

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-13, 23:23   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
To zrozumiałe, że nie zawsze jesteś w stanie być z mamą - tak bywa. Jednak jeśli jakieś pytania nasuwają się Wam po wizytach lub przed nimi, to po prostu zapiszcie je na kartce i osoba, która na wizytę się wybierze - czy to sama mama, czy osoba jej towarzysząca - będzie mogła dzięki temu zapytać lekarza o wszystko, co Was nurtuje.
Lekarze dużo chętniej udzielają informacji widząc, że pacjent jest przygotowany do wizyty, wie czego chciałby się dowiedzieć i ma konkretne pytania.
Odpowiedzi również zapisujcie sobie na kartce - to żadna ujma, nikt w stresie nie zapamięta wszystkiego. Ja tak dokładnie robiłam i bardzo ułatwiało mi to zrozumienie tego, co się dzieje.

Jeśli lekarka mówiła o łamaniu się kości, to być może trafiłam - chodzi o zminimalizowanie ryzyka patologicznego złamania kości wskutek przerzutów.
Oczywiście radioterapia może osłabić pacjenta, jednak tutaj nie będzie to duża dawka (jak np. przy leczeniu radykalnym) i skutki uboczne nie powinny być bardzo uciążliwe. Choć wszystko zależy naturalnie od pacjenta.

Podanie chemii nie gwarantuje Wam, że zmiany się cofną bądź nawet ustabilizują. Tutaj działanie jest bardzo niepewne, a skoro istnieje ryzyko złamania kości to należy działać szybko i w jak najpewniejszy sposób - tutaj właśnie ma zastosowanie radioterapia.
  Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
absenteeism

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 35398

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-13, 22:56   Temat: Guz płuca z przerzutami do płuc i kości
Wszystkich kości, w których istnieje podejrzenie przerzutów (mostek, obojczyki, łopatki etc.), nie naświetlą jednym polem wlotowym. Nie wiadomo więc co dokładnie chcą naświetlać.

Radioterapię w przerzutach do kości stosuje się nie tylko w celu zmniejszenia bólu wynikającego z istnienia zmian nowotworowych w kościach, ale też np. w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia patologicznego złamania kości.

Musisz zapytać lekarkę co jest celem tych naświetlań, dlaczego chce je wykonać i jakie korzyści mają przynieść mamie.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group