1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy płuca prawego z cechami rozpadu
absenteeism

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 12028

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-21, 00:17   Temat: Rak niedrobnokomórkowy płuca prawego z cechami rozpadu
Agnieszka0126 napisał/a:
Proszę mi tylko powiedzieć,czy mamy przygotowąć się na najgorsze?

Nie odpowiem Ci niestety na to pytanie. Nie wiem jak w tej chwili wygląda sytuacja w jamie brzusznej, w głowie - czy coś się tam dzieje, czy nie.
Nie wiem, jaki jest stan ogólny teścia - czy ewentualnie pozwalałby na włączenie ewentualnej chemioterapii (o ile byłyby ku temu wskazania).
Nie wiem nawet jak duży jest obecnie guz, bo niestety nie opisano tego w TK (poza wzmianką, iż jest większy niż rok temu).

Na razie mogę powiedzieć tyle, co wiem z opisu - że jest progresja, masywny rozsiew w całym płucu oraz zajęte węzły śródpiersia. Choroba już w momencie diagnozy była w stadium dość zaawansowanym (IIIA) i z tego, co można się zorientować, jej leczenie również nie zakończyło się takim sukcesem, jakiego oczekiwano (ale to czysty domysł, niewiele można powiedzieć na bazie jednego opisu TK).

Skoro teść miał badania często, to czemu obecne TK porównywane jest do TK sprzed roku? W ciągu tego czasu (03.2011 - 02.2012) było jakieś inne TK?

Co to znaczy "brał lżejszą chemię"? Tzn. miał normalną chemioterapię? Jaką? Od kiedy? Z jakich wskazań?

Widzisz, niestety znamy za mało szczegółów, wyników badań, by móc się w pełni wypowiedzieć. Rozumiem, że możesz tych wyników w tej chwili nie mieć, ale bez nich niestety będzie ciężko dobrze ocenić całą sytuację.

Tata jest leczony w Lubinie?

O rozpadzie guza przeczytaj proszę tutaj.
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy płuca prawego z cechami rozpadu
absenteeism

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 12028

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-20, 22:21   Temat: Rak niedrobnokomórkowy płuca prawego z cechami rozpadu
Agnieszka0126 napisał/a:
Po rozpoznaniu raka płuca prawego miał cykl chemii i radoterapii,po których do "dnia dzisiejszego" czuł się dobrze.

A jak dokładnie przebiegało leczenie - ile cykli chemioterapii otrzymał teść? Po ilu cyklach włączono radioterapię, lub może włączono ją jednocześnie z chemioterapią? Co dokładnie było napromieniane i jaką dawką łączną?
Na czym zakończyło się leczenie - na regresji częściowej, jak rozumiem po opisie obecnego TK?

Jaki był to rodzaj raka niedrobnokomórkowego - gruczolakorak? Rak płaskonabłonkowy?

W opisanym TK jest progresja w stosunku do badania poprzedniego (kontrolne TK były wykonywane tylko co roku?? między marcem 2011 a lutym 2012 nie było żadnych badań?)- urósł guz, cechy rozpadu także nie są czynnikiem pozytywnie rokującym, jest rozsiew raka w pozostałych częściach płuca prawego, widoczna jest również progresja w węzłach chłonnych.

Niewątpliwie jest to więc obraz progresji choroby.

Czy było wykonane USG jamy brzusznej? TK głowy?
Co na to onkolog prowadzący teścia wcześniej?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group