1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak żołądka , po pełnej resekcji prośba o kilka rad
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25186

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-07-03, 08:26   Temat: Rak żołądka , po pełnej resekcji prośba o kilka rad
CFighter napisał/a:
Mam rodzinę w USA . Czy leczenie u nas jest tak samo skuteczne jak leczenie tam ? Czy mogą mi oni jakoś pomóc w tej sprawie ? (może tam są lepsze leki nie dopuszczone u nas lub coś w tym stylu ?)

Nie wydaje mi się. Poza tym jeśli nie jesteś tam ubezpieczony, każde leczenie byłoby odpłatne.

CFighter napisał/a:
Nie rozumiem za bardzo jak ma być ta radioterapia przeprowadzana - skoro żołądek wycieli to gdzie będą mnie napromieniowywać ?

Węzły chłonne, loża po żołądku.
  Temat: Rak żołądka , po pełnej resekcji prośba o kilka rad
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25186

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-07-02, 22:13   Temat: Rak żołądka , po pełnej resekcji prośba o kilka rad
Czyli tak jak pisaliśmy wcześniej - radiochemioterapia, zgodnie ze standardem.

CFighter napisał/a:
I tu mam pytanie - czy mogę wrócić do pracy , czy nie ma to za bardzo sensu, bo gdy zacznę drugi cykl raczej nie będzie łatwo?

Nikt nie wie jak zareagujesz na leczenie, ale jednoczesna radiochemioterapia jest dość obciążająca - myślę, że czasowe zwolnienie byłoby dobrym pomysłem.
  Temat: Rak żołądka , po pełnej resekcji prośba o kilka rad
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25186

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-27, 07:25   Temat: Rak żołądka , po pełnej resekcji prośba o kilka rad
CFighter napisał/a:
Czemu na PET-CT nie było widać tego , że żołądek jest cały zajęty (nie widać nacieków , tylko sam nowotwór ?) i czemu nie było widać tego , że zajęte były węzły chłonne ?

Bo PET nie jest cudownym badaniem, które jest w stanie pokazać wszystko (a za takie jest często uważane). Takiego nie ma.

CFighter napisał/a:
Co znaczy Lymphadenitis reactiva

Reaktywne zapalenie węzłów chłonnych.

CFighter napisał/a:
a co oznacza Hyperaemia passiva chronica lienis

Przewlekłe bierne przekrwienie śledziony.

CFighter napisał/a:
Co to jest ta sieć

Sieć większa, sieć mniejsza.

CFighter napisał/a:
co oznacza opis po łacinie

Że nie było kom. nowotworowych w linii cięcia, że są przerzuty w wymienionych węzłach chłonnych, że we fragmentach sieci znaleziono przekrwienie + to, co opisałam wyżej.

CFighter napisał/a:
Nawet niewspomniał o HER2 co moim zdaniem jest chyba dość ważne prawda ?

Nie wiem jaką metodą oznaczano HER2, ale jeśli IHC (immunohistochemia), to wynik +1 jest wynikiem ujemnym. Wynik na +2 jest wynikiem niejednoznacznym, wymagającym dodatkowych badań, zaś dopiero +3 oznacza dodatnie HER2.
  Temat: Rak żołądka , po pełnej resekcji prośba o kilka rad
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25186

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-26, 23:33   Temat: Rak żołądka , po pełnej resekcji prośba o kilka rad
Histpat określa po prostu stadium zaawansowania i daje kierunek do dalszego leczenia.
(o ile to było pytanie)
  Temat: Rak żołądka , po pełnej resekcji prośba o kilka rad
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25186

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-26, 22:59   Temat: Rak żołądka , po pełnej resekcji prośba o kilka rad
CFighter napisał/a:
Czym to mogło być spowodowane ?

To bardziej pytanie do operatora. Może trudną dostępnością, może czymś innym.

CFighter napisał/a:
Z twojej opinii wynika , że trzeba będzie rozważyć - myślałem , że przy tym stopniu zaawansowaniu jest wręcz pewna chemioterapia , ew. radiochemioterapia.

My tu sobie możemy jedynie rozważać, bo nikt z nas leczenia nie zleci - jednakże standardowo w Europie takie leczenie przy nieoptymalnej limfadenektomii jest stosowane. Naturalnie jeśli stan pacjenta na to pozwala i takie są możliwości ośrodka leczącego.

CFighter napisał/a:
Czuje dźwięku przelewania się po lewej stronie brzucha , czasem nawet dość wysoko zaraz po żebrami - najczęściej czuje to po posiłku - mam się tym nie przejmować czy wręcz przeciwnie ?

Oczywiście skonsultuj to z lekarzem (będziesz u onkologa - powiedz mu o tym), ale po tego typu operacje ukł. pokarmowy musi się przystosować do funkcjonowania na nowo, co może powodować różne dolegliwości.

CFighter napisał/a:
prosze mi powiedzieć jeszcze o limfadenektomii ? Ma to wpływ na moje dalsze życie ?

Może utrudniać spływ chłonki, ale w tym obszarze nie powinno to sprawiać problemów.
  Temat: Rak żołądka , po pełnej resekcji prośba o kilka rad
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25186

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-26, 22:03   Temat: Rak żołądka , po pełnej resekcji prośba o kilka rad
Wygląda to na stadium zaawansowania IIIA (pT3N2M0). Rozumiem, że przerzutów odległych w innych narządach nie ma.

Martwi mnie trochę, czy została wykonana tzw. limfadenektomia D2, bo w opisie histpatu, jeśli przepisałeś całość, mowa jest tylko o węzłach chłonnych wyciętych tylko do stacji 8, powinno zaś usuwać się także węzły stacji 8 - 12, by móc w pełni określić stopień zaawansowania.
Przy takiej nieoptymalnej limfadenektomii (usunięciu węzłych chłonnych) należy rozważyć uzupełniającą radiochemioterapię.

Zobaczymy co powie onkolog.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group