1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 20
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
agah2o

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 28915

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-02-04, 13:18   Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
mmmariuszekkkk, dzięki
Na razie wszystko w porządku. Wizyty kontrolne , USG co pół roku i na tą chwilę wygląda , że gad się uśpił. Tylko obrzęk ręki przypomina mi co się wydarzyło 5 lat temu, ale nauczyłam się z tym żyć . Psychicznie też lepiej choć stres i strach szczególnie przed badaniami kontrolnymi jednak nadal dają się we znaki. Ale daję radę . Pozdrawiam wszystkich i życzę duuużo zdrówka.
AGA
  Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
agah2o

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 28915

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-01-21, 20:12   Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
Witaj Marjanno, Witajcie Wszyscy w Nowym Roku,
Co u mnie ?- biopsja była, nawet dwie- bo ja w gorącej wodzie kąpana i chciałam mieć pewność.... której i tak nie mam. I wynik: "komórki limfoidalne. Komórek atypowych nie znaleziono. Materiał może pochodzić z węzła chłonnego" . II wynik po poprawce za 3 miesiące " w rozmazach widoczne są elementy morfologiczne krwi. Komórek atypowych nie znaleziono". Skoro nic złego nie znaleziono :) dałam spokój - przecież nie będę się kuła co chwilę i tez poprzestałam na obserwacji Przy ostatnim badaniu USG pani doktor stwierdziła, że to muszą być torbielki tylko z gęstszym płynem. I tak co 3 miesiące biegam na USG i brzuszka i piersi....Właśnie zbliża się kolejny termin - więc poziom stresu rośnie.... Nie wiem , co jest -już ponad 2 lata od diagnozy a emocje, strach i lęk wciąż są i to nie mniejsze. Ech życie.....PIĘKNE JEST!!!!! WSZYSTKIM ŻYCZĘ ZDRÓWKA I SAMYCH SZCZĘŚLIWYCH KART OD LOSU.
  Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
agah2o

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 28915

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-04-18, 19:49   Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
Dziękuję Wam, DSS jesteś skarbnicą wiedzy :flower:
Poczytałam trochę i mam nadzieję, że te zmiany są niegroźne - odczynowe.... choć nie przechodziłam ostatnio infekcji ( oprócz tego, że mam raka - jestem zdrowa jak koń ;) )
W wyniku USG na końcu jest dopisane BIRDAS3 - teraz dopiero rozszyfrowałam, że to sugeruje raczej zmiany łagodne ale z pewną dozą 2% niepewności - ach ta niepewność...
Wiem, że najrozsądniej byłoby powtórzenie badania usg za jakiś czas - tylko czy dam radę czekać nawet te króciutkie 2 miesiące?? Wstępnie zapisałam się już na biopsję - będę miała o czym myśleć przez najbliższe dni... Tak bardzo chciałabym podchodzić do choroby ze spokojem, rozsądnie podejmować decyzję - ale co ja poradzę , że nie potrafię :?ale??: Chcę wiedzieć teraz , zaraz ... już tak mam.
dziękuję i pozdrawiam
  Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
agah2o

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 28915

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-04-17, 21:34   Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
Witam Was,
U mnie przez te kilkam miesięcy bez zmian fizycznie całkiem nieźle/ choć ręka po wycięciu węzłów cały czas daje popalić - puchnie i pobolewa - ale to nic ;) / , psychicznie gorzej... Badania obrazowe z marca fajne - Usg jamy brzusznej i RTG - bez zmian :-D - więc super ! ale.... dziś byłam na kontrolnym usg piersi ( zwykłe kontrolne - dane przez ginekologa- nie związane z czerniakiem - bez niepokojących objawów ) i wynik jest niestety zupełnie niefajny:
" .... w piersi prawej w kw. górnym - zew widoczne są następujące zmiany :
- zmiana hypoechogeniczna 5*3mm oraz 2 zmiany hypoechogeniczne z echogenicznymi wnękami ( odczynowe NL?) o wym 7*5mm i 5*3mm
- w piersi lewejw kw. górnym -zew widoczny jest odczynowy NL o wm 6*3mm
- w lewym dole pachowym widoczny jest odczynowy ( z echogeniczną wnęką ) NL o wym 13*5 mm
wskazane badania kontrolne"
i co mam się bać?????????? :uuu:
Oczywiście w te pędy pobiegłam do mojego lekarza i nakreślił 2 wyjścia - albo czekamy i za 3 mieiące ponowne USG - albo biopsja B.A.C.C. z lekimmnaciskiem , że badanie kontrolne USG wystarczy...... hmmmm... tylko ja z tych niecierpliwych więc wybrałam biopsję - ale chyba chcą mnie nauczyć cierpliwości - bo najbliższy termin w szpitalu to 26-czerwiec - no tyle to ja nie wytrzymam o zdrowych zmysłach- zapisałam się prywatnie na 06-maja... też trochę długo - najgorsze to czekanie ..
Czy mam się bać .... co mogą oznaczać te zmiany... poprzednie USg piersi ok. rok temu- bylo ok
pozdrawiam wiosennie- AGA
  Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
agah2o

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 28915

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-09-26, 10:09   Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
Crocop napisał/a:
Jaki indeks mitotyczny miałaś? Bo ja mam 2/mm kw i nie wiem czy to dużo czy mało.

niestety nie miałam wpisanego indeksu mitotycznego, z tego co wiem to indeks > 1/1mm jest już wartością podwyższoną. Za to miałam określony antygen Ki-67 uważany jest za dobry wskaźnik indeksu mitotycznego - wynosił 40% komórek - to chyba też dużo :uuu: - Niestety nie potrafię tego porównać do indeksu mitotycznego - Może ktoś bardziej fachowy nam pomoże?
  Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
agah2o

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 28915

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-09-14, 11:58   Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
http://www.forum-onkologi...p=150393#150393
agah2o napisał/a:
II stadium 13 -40 % przeżywa 5 lat
- wkradł się błąd chodzi o III stadium

[ Dodano: 2012-09-14, 12:00 ]
Berta, - szkoda - bardzo chciałam być i Cię poznać - ale wyskczyła nam uroczystość rodzinna 18-nastka - a mój mąż jest Chrzestnym.
Następnego zlotu nie odpuszczę - pogadamy jeszcze w realu ;)
  Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
agah2o

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 28915

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-09-14, 11:29   Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
Witam Was cieplutko,
Co u mnie ? Chyba ok- badania obrazowe USG i RTG z lipca - bez zmian, więc jest się z czego cieszyć ale... no właśnie ciągle jest jakieś ale ... Już 10 miesięcy od diagnozy - powinnam się przyzwyczaić, zaakceptować i cieszyć się, że póki co "gad" się nie wychyla, wierzyć, że tak już będzie. I czasami tak jest - gł po badaniach kontrolnych, ale ten czas nie trwa długo , wracają myśli o statystykach - II stadium 13 -40 % przeżywa 5 lat - czy będę w tych szczęśliwcach , czy dożyję 18-stki synka, jak moje chłopaki poradzą sobie z moją śmiercią , co z moją mamą - powinnam się nią opiekować na starośc ... ten czerniak uwielbia przerzuty... które będą pierwsze płuca, kości, wątroba a może mózg....Gdy takie myśli nie pozwalają zasnąć - rano mam już wszystkie objawy - do wyboru do koloru - zawroty głowy, bóle kręgosłupa, brzucha w zależności jaki przerzut sobie wyśniłam.
Czasami mam chwile optymistyczne- potrafię żartować z mojego raka i wsród ludzi przyjmuję pozycję luzaka. Na badaniach kontrolnych u mojego kochanego lekarza miałam dobry humor - wszysyko ok a świat jest kolorowy...Po co się zamartwiać - co ma być to będzie. Przez te 10 miesięcy odeszło tyle ludzi, które teoretycznie były zdrowe, a jednak ich czas się skończył GAME OVER..
Stres potęguje jeszcze niepewna sytuacja w pracy - zawsze byłam raczej skryta i stesowały mnie publiczne wystąpienia itd - ale teraz nasiliło się to bardzo - wręcz jakaś masakra. Np na spotkaniu w centrali w pracy nie mogłam zapanować nad sobą - glos mi drżał, ręce się trzęsły . Na pytanie kawa czy herbata odpowiadam - nie dzięki nie chce mi sie pić - gówno prawda mam ochotę na kawę - ale wiem , że moje ręce nie dadzą rady podnieść filiżanki.A to było tylko zwykłe spotkanie- nie powinno mnie stresować. Podobne sytuacje zdarzają mi się coraz częściej....
No dobra koniec tych żali - wiem , że muszę coś z tym zrobić i chyba nie obędzie się bez wizyty u jakiegoś specjalisty..
A teraz coś fajnego. Chcę Wam polecić amerykański komediowy serial na poważny temat - nasz temat. . Chodzi o serial " Słowo na R " po angielsku The Big C. Obejrzałam na razie 6 odcinków - ale nie poprzestanę na tym . Bohaterka po usłyszeniu diagnozy, że ma zaawansowanego czerniaka, stara się wykorzystać swój czas i czerpie z życia pełnymi garściami... Oglądamy całą rodziną i śmiejemy się do łez... Muszę się sporo od niej nauczyć...
tyle u mnie - trochę mi ulżyło... POZDROWIONKA
  Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
agah2o

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 28915

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-05-11, 22:04   Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
klikers, izabelaw1, dzięki bardzo PEWNIE ŻE SIĘ NIE DAMY :hehe:
  Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
agah2o

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 28915

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-05-11, 11:18   Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
agah2o napisał/a:
W czwartek usg jamy brzusznej - bryy też się boję ... jeszcze bardziej ..

ufff... wszystko bez zmian :-D wyrok odroczony na następne kilka miesięcy ;)
  Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
agah2o

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 28915

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-05-09, 08:41   Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
Witam Was,
Często zaglądam na Wasze wątki, więc po przerwie podzielę się też z Wami co u mnie słychać. Z terapi interferonem po stwierdzeniu braku owrzodzenia i konsultacji z prof Rutkowskim jednak zrezygnowaliśmy. Byłam też na pierwszej wizycie kontrolnej u "mojego" chirurga. Wizyta podobnie jak u Was - oglądanie blizn/ bardzo brzydka - gruba wystająca tzw keloidowa - ale ok / i skierowanie na usg jamy brzusznej oraz skierowanie na wycięcie 3 kolejnych znamion / ale to bardziej za moją namową - czytaj marudzeniem - że ja już nie chcę tych znamion - więc do wycięcia poszły 3 najbardziej podpadające / Wczoraj je wyciachali a teraz czekanie na wynik... :?ale?:
Czy też tak macie - zabiegu nie bałam się wcale - wręcz cieszyłam się , ale teraz boję się wyniku - choć wiem , że nie były to znamiona medycznie bardzo podejrzane to jednak ten strach jest silny.
W czwartek usg jamy brzusznej - bryy też się boję ... jeszcze bardziej ..
Poza tym żyję normalnie , praca , dom i staram się nie myśleć - ale to nie takie proste ... Piękna pogoda w długi weekend podziałała na mnie chyba depresyjnie - bo zamiast się cieszyć wyjazdem na działkę przesiedziałam prawie cały czas w pomieszczeniach. Może trzeba pomyśleć o wsparciu antydepresantami?
Mam też pytanie do osób , które miały wycięte pachowe węzły chłonne. Cały czas czuję duży dyskomfort nie tyle w okolicy blizny po wycięciu węzłów co trochę dalej - w miejscu gdzie był dren - mam wrażenie , że ciągle zbiera się tam chłonka albo jest opuchnięte, główne wieczorem. Po masażu i rano jest lepiej. To, że mam brak czucia w tej okolicy to już wyczytałam - że to normalne - ale czy jest szansa , ze czucie wróci ?
Pozdrawiam Was serdecznie - Agnieszka
  Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
agah2o

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 28915

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-06, 16:47   Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
agah2o napisał/a:
Muszę się skontaktować z tym patomorfologiem - w celu uzupełnienia opisu. Mam nadzieję, że będzie to możliwe ? Właśnie gdyby to owrzodzenie się potwierdziło Profesor zasugerował interferon.


mam uzupełnienie wyniku " ...owrzodzenia nie stwierdza się , Pod ścieńczałym naskórkiem widoczny jest jedynie drobny pęcherzyk" A więc chyba obejdzie się bez interferonu. :) Porozmawiam jeszcze z onkologiem z Łodzi którego polecił profesor - ale wizyta dopiero za 2 tygodnie .
Kurcze sama już nie wiem :?ale?: Czy ktoś z Was przechodził przez terapię tym lekiem? I co oznacza to zdanie o pęcherzyku ?
  Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
agah2o

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 28915

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-02-13, 18:38   Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
biofanka,
wielkie dzięki -
jest jeszcze jedna sprawa - na pierwotnym wyniku histopatologicznym wyciętego znamienia nic nie jest napisane o owrzodzeniu, a pamiętam, że przy pierwszej konsultacji u dermatologa padły słowa , że dokładnie nie widzi przez dermatoskop bo są małe strupki - i teraz pytanie czy to po prostu strupki od np. zadrapania - czy może właśnie to owrzodzenie. Dopiero w trakcie rozmowy dzisiaj zdałam sobie sprawę z niepełnego opisu badania histo. Myślałam , że jak nie ma napisane nic o owrzodzeniu tzn. , że go nie ma . Muszę się skontaktować z tym patomorfologiem - w celu uzupełnienia opisu. Mam nadzieję, że będzie to możliwe ? Właśnie gdyby to owrzodzenie się potwierdziło Profesor zasugerował interferon.
  Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
agah2o

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 28915

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-02-13, 16:49   Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
Witam Was,
Byłam dzisiaj w CO w Warszawie, żeby zasięgnąć "drugiej opinii" a głównie podpytać o badania kliniczne dla III stadium zaawansowania. Niestety ( a może stety... bo był miała problem z decyzją ) obecnie nie ma naboru. Profesor zaproponował rozważenie uzupełniającej terapii interferonem. Kurcze - czytam teraz na forum ale opinie lekarzy są bardzo różne. Więc czy jest sens truć organizm, jeśli efekty są nie potwierdzone a raczej potwierdzone ale tylko w 5% przypadków ? Wiem , że nie podejmiecie za mnie decyzji i wcale tego nie oczekuję - tylko tak myślę " na forum ".
A teraz kilka uwag dotyczących mojej wycieczki do Warszawy. Wizytę umówiłam telefonicznie pod koniec stycznia - więc termin oczekiwania nie był aż tak odległy. Przed 8 rano stawiłam się pod pokojem 21 - rejestracja pacjentów pierwszorazowych. Z maszyny pobiera się numerek i czeka, czeka, czeka.... aż twój numer zostanie wyświetlony . Po wpisaniu danych do komputera Pani poinformowała mnie , że Profesor przyjmuje w pokoju 30 i mam się uzbroić w cierpliwość. Lekarz sam wywołuje nazwiska chorych, więc nigdy nie wiadomo czy wejdzie się za godzinę czy za pięć . Ja miałam szczęście , bo już ok 11 byłam po wizycie :)
PS. RTG i usg jamy brzusznej ok - więc jest się z czego cieszyć a o interferonie jeszcze pomyślę ... :?ale?:
  Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
agah2o

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 28915

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-01-17, 09:56   Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
Myśka napisał/a:
Mój skorupiak był z innej lokalizacji (pierś) a;e teą miałam usunięte 9 węzłów z czego 2 były zajęte. Teraz właśnie stuknęło mi 5 kat od operacji.
Jesteś zdrowa - trzymaj się!


Super to usłyszeć/przeczytać - dzięki wielkie za te słowa . Mam nadzieję że my - początkujący z tym gadem - też za kilka lat będziemy mogli napisać podobne słowa innym wystraszonym .
dzięki - aga
  Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
agah2o

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 28915

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-01-16, 07:56   Temat: czerniak clark II naciek do 1mm z przerzutami do węzła warto
tak - teraz tylko usg jamy brzusznej i rtg klatki piersiowej i wizyty w przychodni co 3 miesiące. :lol:
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group