1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: NDRP płuca lewego
agni5

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 30829

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-08, 23:58   Temat: NDRP płuca lewego
aniakubusiowa napisał/a:
Czy nie powinien mieć zaleconych jeszcze jakichś innych badań, np. bronchoskopii

Bronchoskopia chyba nie jest standardem w kontroli pooperacyjnej.U nas w Szczecinie na torakochirurgii (lekarz mówił,że mają takie możliwości i środki na to) wykonuje się pacjentom kontrolne bronchoskopie, pierwszą po 3 miesiącach od operacji, drugą po pól roku i kolejne po roku. Doceniłam wagę tego badania, gdyż u mojego taty dzięki temu badaniu w trzeciej pooperacyjnej bronchoskopii wykryto malutka zmianę nowotworową w drugim płucu, która na TK była jeszcze niewidoczna.
A co do kontroli jamy brzusznej to ja pierwszy rok po operacji to pilnowałam, by tata robił usg co trzy miesiące, potem wyluzowałam i robi co pól roku jak onkolog zaleca.
Nam z kolei TK głowy nikt nie proponował.....Więc niby powinny być identyczne standardy postępowania w całej Polsce,a jednak różnie to jest...
  Temat: NDRP płuca lewego
agni5

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 30829

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-08, 00:01   Temat: NDRP płuca lewego
Chemioterapeuta to onkolog
  Temat: NDRP płuca lewego
agni5

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 30829

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-05-17, 19:17   Temat: NDRP płuca lewego
Tak, powinnaś się cieszyć.Leczonych operacyjnie na raka płuc jest tylko około 15% pacjentów.Operacja znacznie zwiększy szanse taty na wyzdrowienie.Trzymam kciuki.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group