1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
doris123

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 366490

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-07-02, 23:00   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
to ja Wam tu napisze, ze amigdaline w postaci pestek przetestowalam na sobie osobiscie - niestety, bez zadnych rezultatow.
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
doris123

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 366490

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-05-11, 04:24   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
Informacje na temat depo provery, myślę, że tam wszystkiego się dowiecie.

http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=647

[ Dodano: 2011-05-11, 05:12 ]
Monika, z tymi wymiotami po chemii można sobie poradzić.
Ja sama wiem, jak się czułam po pierwszej i drugiej chemii - zawroty głowy, straszny ból głowy, omamy, okropne wymioty, osłabienie, niechęć do jedzenia.
A ja sama zdechła, leżąca na łóżku prawie bez życia, nie miałam siły nawet sobie szklanki umyć.
Przy trzeciej chemii już sobie z tym poradziłam i czułam się po prostu świetnie. Prawie tak, jakbym tej chemii nie dostała.
Za każdym razem, jak dostawałam zastrzyk przeciwwymiotny i czułam, że nadal mi się zbiera na wymioty to brałam jeszcze czopek torecan - (raz mi go dały pielęgniarki i super na niego zareagowałam) Dawały mi też zofran, ale tak dobrze nie zadziałał. Ale pewnie trzeba wypróbować,co jest dla kogo najlepsze.

Później już sama brałam te czopki - 2-3 w ciągu dnia, kiedy była chemia.
Samopoczucie było nieporównywalne, prawie tak, jakbym tej chemii nie dostała, żadnego bólu głowy, dziwnych zapachów (wcześniej ciągle czułam zapach dymu w nocy)
No i normalnie jadłam podczas chemii.
Wcześniej nie jadłam nic, bo i po co , jak zaraz zwróciłam.

Do tego dobrze jest też poprosić lekarza wieczorem o tabletkę na spanie, jak się ktoś trochę wyciszy i uspokoi to też i chemię znosi lepiej.

Jest tylko duży minus brania tych czopków torecan czy zofran - zaparcie, więc dodatkowo trzeba brać lactulosum (już w trakcie chemii)
Mi ostatnio zleciła Pani Doktor i dostawałam w szpitalu 3x dziennie no i zapobiegawczo smarować odbyt linomagiem.
Przydają się rękawiczki jednorazowe.

I po lactulosum było znośnie,bo wcześniej po 2 tygodniach bez kibelka - w końcu skończyło się enemą - wlewką doodbytniczą. A nacierpiałam się strasznie, więc może ktoś skorzysta z tego, co napisałam.

Wygląda to tak, że z jedną rzeczą uczymy się jak sobie radzić a zaraz wychodzi jakaś następna.

A teraz to tydzień po chemii spędzam głównie w łóżku, TV i komputer, w drugim tygodniu już się krzątam po domu, robię obiadek, sprzątam, aż w końcu wychodzę z domu i staram się prowadzić normalne życie.
Jeżdżę samochodem, robię zakupy, latam za ciuchami, normalnie, jakbym była zdrowa.
Jem to na co mam ochotę, choć muszę się pilnować, aby nie utyć, bo apetyt mi dopisuje.

Tak więc Monika, staraj się wyciągać gdzieś siostrę z domu, aby miała choć namiastkę normalnego życia.
Do tego, jak będzie miała zajęcie to jej głupie myśli nie będą przychodziły do głowy i będzie się lepiej psychicznie czuła.
Pozdrowienia.
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
doris123

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 366490

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-03-21, 15:41   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
Monika, po każdej chemii od razu fluconazol, wracam z chemii w niedzielę a od poniedziałku zaczynam łykać.
Ja to biorę za każdym razem, receptę mi wypisuje lekarz rodzinny.
Trzeba działać od razu po chemii, to się nie porobią ranki.
Dostaję taki 14 tabletek, biorę 2x dziennie.

[ Dodano: 2011-03-21, 15:47 ]
Nystatyna to raczej na takie bardziej zaawansowane pleśniawki, jak szybko zadziałacie to wystarczy fluconazol, kosztuje ok 15 zł a nystatyna coś ok 30zł.
Ja po pierwszej chemii dostałam jedno i drugie, ale teraz wystarcza fluconazol.
Ten grzybek może iść dalej - w miejsc intymne, więc działajcie szybko.
Do tego jak będzie ją bolał przełyk, to nie będzie chciała jeść.
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
doris123

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 366490

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-03-10, 15:53   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
Jeśli mogę coś doradzić, to spróbujcie mojego sposobu odżywiania. Też jestem w trakcie chemioterapii, na razie schudłam 1 kilogram a jestem po 4 kursach.

Kilka dni po chemii jem gotowaną marchewkę, gotowanego kurczaka, ryż z sosem potrawkowym, gotowane ziemniaki za śmietaną, makaron, biały serek.

Staram się jeść lekkie i miękkie rzeczy, bo u mnie też problem z pleśniawkami. Po każdej chemii biorę fluconazol i wszystko się ładnie goi w buzi. Trzeba działać od razu, zeby się nie porobiły ranki.
Chemia niszczy nabłonek w żołądku, przełyku, w ustach, dlatego trzeba z jedzeniem bardzo delikatnie.
Po kilku dniach takiej lekkiej diety, może spróbować jeść na co ma ochotę.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group