1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi
ewelamarcin

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10894

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-09-03, 23:22   Temat: Rak piersi
Hej nie odpowiem na wszystkie pytania bo nie jestem odpowiednią osobą ale może pomogę z tymi węzłami.
Przede wszystkim to super że bierzesz udział w badaniu klinicznym i dostajesz leki które poprawiają Twoje rokowania, masz guza hormono zależnego więz jest sporo metod leczenia, to już dużo, mi zostaje tylko chemia i radio i tylko na to mogę liczyć.
Ja miałam wycięte w sumie 11 węzłów, też mi się wydawało że jakoś mało, lekarz nie opisał na wyniku histo w którym piętrze znalazł przerzuty więc skontaktowałam się z nim. 1 i 2 piętro miałam całkowicie wycięte i tam znaleźli 2 przerzuty (jeden nawet większy od samego guza) ważne że nie przekraczały torebek bo zostały komórki rakowe nie naciekły okolicznych tkanek, natomiast z 3 piętra został wycięty tylko pierwszy węzeł ( pewnie wartownik) i on okazał się czysty. Też miałam zatory w naczyniach limfatycznych i krwionośnych, to normalne jak są przerzuty w węzłach, a krwionośne też mnie bardzo martwiły, ale tak po pierwsze zostały wycięte już, po drugie ja wychodzę z założenia że na 99 % poleciały sobie już dalej. Szczególnie przy stopniu złośliwości G3. Ale od tego jest chemia!!!! To ona ma je załatwić i je załatwi! Jeżeli one sobie gdzieś tam krążą to chemia je odnajdzie i dobije, a jak nie to leczenie hormonalne nie pozwoli im urosnąć.
Mi najbardziej zależało na czasie!!!Uważam że gdyby udało się skrócić czas i kolejki do onkologów, do operacji, do rozpoczęcia leczenia, przeżycia znacznie by wzrosły. U mnie po pierwszym badaniu USG i znalezieniu guza wielkości 13mm do operacji mineło 3 tygodnie i w tym czasie przerzut nie widoczny na USG urósł do 16mm. Potwornie szybko. Jak tylko dostałam wyniki histo i wiedziałam że to G3, 3---, i już leci dalej myślałam tylko żeby jak najszybciej zacząć leczenie. 14.08 operacja, 2.09 pierwszy wlew, więc bardzo szybko, nawet jeżeli to już gdzieś tam jest to chemia pomoże i tego się trzeba trzymać, nie ma innej opcji, jeżeli chemia nie pomoże i pojawią się przerzuty to będziemy martwić się potem, teraz skupmy się na leczeniu i modlitwie aby było skuteczne, w tej chwili nasza sytuacja jest już chyba tylko w rękach tego Pana u góry. Myśl pozytywnie, ja też tak panikowałam do momentu pierwszego wlewu, teraz wiem że zaczełam leczenie skupiam się tylko na tym, jestem 32 h po wlewie i już zaczyna mnie dopadać krwawa mery ale wiem że to zaraz przejdzie i będzie dobrze. Sorki że tak się rozpisałam ale to chyba skutki uboczne dexametazonu.
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group