1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak żołądka , po pełnej resekcji prośba o kilka rad
gabi30

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25186

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-07-07, 08:27   Temat: Rak żołądka , po pełnej resekcji prośba o kilka rad
CF objętościowo posiłki już nie wrócą do normy sprzed resekcji. Zleciałam na wadze prawie 40kg, przytyć nie mogę. Posiłki są małe , jak zjem o jeden kęs za dużo to mam okropne bóle. Generalnie boli mnie
po każdym posiłku. U mnie był kłopot po resekcji, doszło do nieszczelności zespolenia, wytworzyły się ropnie w brzuchu, kolejna operacja i dwa miesiące w szpitalu na żywieniu pozajelitowym. Ale przetrwałam to , tylko obawiam się,że te powikłania zostawiły jakiś ślad w moim nowym przewodzie pokarmowym. Przez pierwsze miesiące po operacji gnębiły mnie okropne biegunki, praktycznie po wszystkim co zjadłam. Teraz to wróciło do normy na szczęście. Jem tak jak Ty wszystko, dobrze rozdrabniając w ustach pokarm. Niczego nie miksuję, staram się jeść normalnie. Niestety na raz wejdzie mi jedna mała kromka chleba, więcej nie bo zaczyna się ból. Rozpieranie i ciągłe cofanie się posiłku do ust. Nie mogę jeść zup, już dwa razy po zjedzeniu zupy tak skutecznie cofnęła mi się ,że mało się nie udusiłam. Położyłam się po posiłku i zasnęłam. Obudził mnie okropny kaszel bo zupka dostała się do tchawicy. Dlatego wieczorem unikam jakichkolwiek płynnym potraw. Dokucza mi też ciągłe odbijanie powietrza. Nie wiem jak u Ciebie , lae u mnie wytworzono z jelita zbiornik, który ma imitować żołądek. Na karcie przebiegu operacji jest napisane : całkowita resekcja żołądka z wytworzeniem zbiornika jelitowego na pętli Roux.
Podaj nazwę tego białka , którego używasz, może będzie lepsze od Protifaru?
Pozdrawiam Gabi
  Temat: Rak żołądka , po pełnej resekcji prośba o kilka rad
gabi30

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25186

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-07-06, 06:08   Temat: Rak żołądka , po pełnej resekcji prośba o kilka rad
CF też jestem po pełnej resekcji żołądka, żyję już dwa lata po operacji. Jest ciężko, zwłaszcza z jedzeniem. Jeśli chodzi o osłabienie to też moja zmora. Musisz przeyjmować raz w miesiącu witamiinę B12 w zastrzyku, jest to konieczne u osób po resekcji. To samo dotyczy żelaza ii białka oraz wapnia. U mnie witamina D3 jest poniżej normy i to sporo, żelazo bardzo niskie. Używam żeby się wpsomóc preparat białkowy Protifar, do kupienia w aptekach.
Pozdrawiam Gabi
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group