1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: czerniak i ryzyko zachorowania na innego raka
kina

Odpowiedzi: 132
Wyświetleń: 70213

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-05-27, 23:40   Temat: czerniak i ryzyko zachorowania na innego raka
Lenko badania genetyczne robisz w poradni albo szpitalu onkologicznym najlepiej tam gdzie sie leczysz. .Przed podjeciem decyzji o bezplatnych badaniach genetycnzych musisz wypelnic ankiete -czyli jakie nowotwory byly w Twojej rodzinie i u kogo , w jakim wieku , jaki byl okres przezycia, ile sie ktos w rodzinie i gdzie leczyl..na tej podstawie , gdy wyjdzie z ankiety ze jest duze prawdopodobienstwo rodzinnego uszkodzenia jakiegos genu pobiora ci bezplatnie wtedy na te badania krew i dane mutacje zbadają.U nas wysylają te probki raz na kwartał do Szczecina ( do MCND PUM ) -mozesz tez "wgooglac "sobie badania genetyczne raka np piersi i wyjda ci inne osrodki robiace te badania za odplatnoscia rowniez z krwi lub z wymazu z policzka..Odplatnosc to chyba od 150 do 300zl ale pewna nie jestem.Wynik wstepny z mojego badania krwi przyszedl do wiadomosci lekarza na to badanie kierujacego ( czekalam na te wiadosc okolo 3miesiecy.-czasem czeka sie i poł roku) i dostalam wtedy zawiadomienie ze mam stawic sie na drugie niezalezne pobranie.U nas musi byc potwierdzona mutacja genow niezaleznym drugim badaniem .Czekalam nastepne chyba ze 4miesiace..Wynik wyszedl znow pozytywny tzn ze odziedziczylam zmutowanne rodzinne geny odpowiadajace za raka piersi i janika u kobiet i prostaty u mezczyzn.To wlasnie BRCA1 + moze zwiekszyc ryzyko zachorowania na te nowotwory.Mutacja innego genu wyszla u mnie ujemna czyli mutacj genu np SEP15 nie posiadam. Kolejnym krokiem bylo zapisanie sie do naszej lokalnej Onkologicznej Poradni Genetycznej ktorej jestem teraz stalym pacjentem.Objeta jestem czestszymi badaniami i dostalam pewne wraz z wynikiem badan genetycznych zalecenia.Jesli w rodzinie stwierdzi sie mutacje genow , to cala rodzina w najblizszej linii tez powinna byc objeta bezplatnymi genetycznymi badaniami .W moim wypadku to moje dzieci i moje rodzenstwo.Tu masz troszke wiecej na ten temat http://policzmysie.pl/por...est-genetyczny/ i jak w watku naszym pt Angelina Jolie -napisala Jozefina K. cytuje ja "Może komuś przyda się ta informacja: badania genetyczne można zrobić bezpłatnie. Skierowanie dostałam od najzwyklejszego ginekologa na podstawie wywiadu (przypadki raka w rodzinie). Badano mi BRCA1, NOD2, CHEC2, NBS1."
reszte moze dopowie ci ktos kompetentny z DSS
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group