1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi
magdena

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19087

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-12-24, 15:30   Temat: Rak piersi
Wpadłam Was poinformować że siostrzenica od trzech tygodni jest po obustronnej mastektomii z jednoczesną rekonstrukcją , brodawki zostały zachowane. Wszystko ładnie się goi , piersi bardzo ładne, nic nie wypada ;) Operację robiła w Niemczech. I......najważniejsze w pobranym materiale nie znaleziono komórek rakowych :mrgreen:

Wszystkim tu piszącym jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc .
Chorym, rodzinom, administratorom, moderatorom życzę spokojnych, radosnych Świat.
W Nowym 2016 Roku życzę Wam samych dobrych wyników i zdrowia, zdrowia,zdrowia/
:littlehs: Pozdrawiam Magda2
  Temat: Rak piersi
magdena

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19087

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-10-24, 14:10   Temat: Rak piersi
Dokładnie mi przekazała co lekarz mówił. Wspominał jeszcze , że jednoczasówka gorzej się goi bo skóra jest bardzo napięta, zdarza się ,że może wypaść implant i że nie chce jej widzieć za trzy lata ze wznową lub przerzutem :uuu:
Szukamy jeszcze jakiegoś lekarza, żeby go o wszystko wypytać i podjąć tą trudną decyzję.
Siostrzenica chce usunąć obie piersi.

Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi
magdena

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19087

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-10-23, 00:40   Temat: Rak piersi
Witam po długim czasie, jeszcze dwa wlewy i Magda kończy chemię , zostanie herceptyna i hormony.
Nadszedł czas żeby pomyśleć o mastektomii .......
Są rożne propozycje , trudno podjąć decyzję.
W Szczecinie chcą usunąć całą pierś, wstawić mały ekspander (nie wiem czy dobrze napisałam) potem wstawić docelowy i zrekonstruować brodawki.
W Niemczech chcą zrobić Rekonstrukcję jednoczasową, zachować brodawki .
Którą metodę wybrać??
Lekarz ze Szczecina twierdzi , że zachowanie brodawki grozi wznową bo chemia nie przenika przez kanały mlekowe a tam mogą zostać komórki raka.
Poradźcie...
  Temat: Rak piersi
magdena

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19087

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-08-14, 12:04   Temat: Rak piersi
Gaba nie wiem czy już pisałam ;) zawsze można na Ciebie liczyć ....dziękuję.
Chemię miała półtora tygodnia temu 4.08. następną ma dostać 18.08.
Dostaje od razu zastrzyki na białe krwinki . Teraz zaraziła się od dzieci anginą , może to pogorszyło wyniki? Mięso spożywa w małych ilościach.

Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi
magdena

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19087

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-08-14, 00:45   Temat: Rak piersi
Pierwszy etap za nami(niestety przyplątała się angina ) , teraz paclitaxel +herceptyna + pertuzumab.
Mam prośbę , czy możecie zerknąć na wyniki krwi , bo pogorszyły się i nie wiemy czy będą miały wpływ na podanie kolejnej chemii ???
Z góry bardzo dziękuję za pomoc _littleflower_

  Temat: Rak piersi
magdena

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19087

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-07-23, 01:24   Temat: Rak piersi
Witam ,,,kciuki się przydały, dziękujemy.

Magda jest po drugiej chemii, przeszła ją o wiele lżej. Wzięła leki przeciwwymiotne od razu po chemii . Pierwsze trzy brała co 1,5-2 godziny(nie za często?) i wymiotów nie było . W tym samym dniu trochę ją pomuliło ale przespała całą noc. Na drugi dzień nie było widać , że jest po "Krwawej Marry" .
Oprócz chemii dostaje sterydy i czynnik wzrostu białych ciałek krwi.
Walczymy dalej.

Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi
magdena

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19087

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-07-07, 01:01   Temat: Rak piersi
Gaba ::thnx::

Znacie powiedzenie "ręka, noga....." Leki przeciwwymiotne nie działają, przyjechała znajoma pielęgniarka dala zastrzyk i kroplówkę i jest troszeczkę lepiej.
  Temat: Rak piersi
magdena

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19087

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-07-06, 10:18   Temat: Rak piersi
Dzisiaj pierwsza chemia epirubicyn.
Przeczytałam porady przy chemioterapii na tym forum i innych.
Przeraża mnie trochę to, że leczenie jest prowadzone tak daleko.( Pacjentka w Polsce, lekarze w Niemczech)
Może poradzi nam ktoś, na co reagować szukaniem lekarza????
  Temat: Rak piersi
magdena

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19087

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-06-28, 23:27   Temat: Rak piersi
Witam ponownie, mało piszę ale czytam Wasze historie i mooocno trzymam kciuki za dobre efekty leczenia.

Co u nas...... muszę coś sprostować.
Siostrzenica będzie się leczyć w Niemczech.
Okazało się, że pertuzumab również tutaj nie jest dostępny w jej stadium choroby.
Może go dostać w ramach badania klinicznego GeparOcto, do którego ma przystąpić po wykonaniu wszystkich badań.


GERMAN BREAST GROUP :: UNTERLAGEN GEPAROCTO

Obecnie czeka na wynik, ponownie badanego na miejscu guza, oraz wyciętych węzłów wartowniczych. W nadchodzącym tygodniu ma mieć założony port i .....może podane leki.

Może ktoś mądrzejszy doczyta się czy dla siostrzenicy są oba schematy leczenia , czy tylko ten pierwszy - ETC
a drugi- PM(Cb)jest tylko dla osób potrójnie negatywnych???



Tłumaczono jej badanie , ale nie wszystko zrozumiała .
Pozdrawiam Magda
W załączniku opis badania po angielsku., może się przyda.
  Temat: Rak piersi
magdena

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19087

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-06-10, 22:33   Temat: Rak piersi
W Szczecinie polecono opcję Niemcy + mastektomia
  Temat: Rak piersi
magdena

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19087

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-06-10, 16:59   Temat: Rak piersi
Gaba kolejny raz dziękuję...

Szczecin siostrzenica ma umówiony dzisiaj na 17 , w drodze powrotnej.

Cytat:
Czy to była próba usunięcia całego guza?
Tak

Szukałyśmy też badań klinicznych z pertuzumab, znalazłyśmy coś takiego
Edito CMS
ale nigdzie nie możemy dowiedzieć się gdzie ono się odbywa , czy jest aktualne, gdzie dzwonić?
Mam jeszcze jedno pytanie.
Czy ten guz mógł tak szybko odrosnąć?
  Temat: Rak piersi
magdena

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19087

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-06-09, 23:06   Temat: Rak piersi
Witam serdecznie, siostrzenica w poszukiwaniu najlepszego leczenia odwiedziła kilku lekarzy i ma mętlik...
Postaram się napisać zwięźle co zaproponowano.

Na początku była w Bydgoszczy tam zaproponowano
-operację oszczędzającą
-chemię
- herceptynę nie wiadomo czy dostanie bo guz po wycięciu powinien być większy niż 10mm

Następna wizyta w Gdańsku u bardzo miłej Pani doktor...propozycja
- mastektomia z jednoczesną rekonstrukcją
- chemia czerwona
-herceptyna
w poniedziałek była na konsylium w Gdańsku, w czwartek ma zgłosić się do chirurga.

Ponieważ mamy rodzinę w Niemczech załatwiła ona wizytę u onkologa i propozycje są znowu inne..
- bez opracji
-lekka chemia + herceptyna + Perjeta ( pertuzumab)
Na pytanie czemu bez operacji odpowiedzieli , że muszą widzieć czy chemia działa . Dać czerwoną chemię, wyciąć zawsze można później.

Zrobiono jej na miejscu mammografię i usg i .... okazało się , że nadal jest guz 16mm a podobno cały został usunięty podczas biopsji i na badaniach tu w Polsce guza nie było :?ale?: ???

Jak już pisałam siostrzenica w czwartek ma uzgodnić termin operacji a nie wie na co się decydować .
Czy ktoś może coś poradzić , napisać jakieś plusy minusy propozycji. Bardzo proszę.

Pozdrawiam Magda
  Temat: Rak piersi
magdena

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19087

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-05-30, 15:04   Temat: Rak piersi
Wizyta u lekarza potwierdziła wszystko co napisałaś Gaba.
Jestem w szoku.....Pierwszy raz gdy zwróciłam się do Was w sprawie wyników siostry o pomoc dostałam pozytywne wieści i na takie podświadomie liczyłam teraz.
Siostrzenica zdecydowała się na leczenie w Bydgoszczy , tak jej doradził lekarz . Pierwszą wizytę ma ustaloną na wtorek. Mam nadzieję , że szybko będzie miała usunięcie piersi i badanie węzłów.

Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi
magdena

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19087

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-05-29, 11:15   Temat: Rak piersi
Gaba dziękuję bardzo za pomoc.

Sama dogrzebałam się w internecie , że
jest to
typ Luminalny B, HER2 (+) i wskazana jest HRTH +/- CHTH
antracykliny, taksoidy

(Zalecenia dotyczące uzupełniającego leczenia wczesnego raka piersi.
Sprawozdanie z XXII Międzynarodowej Konferencji w St. Gallen).

Siostrzenica pochodzi z Pomorza , czy możecie wskazać dobry ośrodek/lekarza zajmującego się rakiem piersi?
  Temat: Rak piersi
magdena

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19087

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-05-29, 07:55   Temat: Rak piersi
Bardzo proszę o rozszyfrowanie wyniku mojej siostrzenicy lat31
Cała rodzina jest w szoku , ma dwójkę malutkich dzieci a tu taki wynik.....

Biopsja mammotomowa

Wynik badania:
Opis makroskopowy:
Około 20wałeczków o wymiarach 0,6-2,8cm oraz fragmenty tkanki tłuszczowej.

Opis mikroskopowy:


Naciekający rak NST BRIII (3+3+2) gruczołu piersiowego
Poza tym liczne przewody z cechami raka wewnątrzprzewodowego (DCIS) G2 typ lity i lity martwiczy.
Receptor HER-2:(+3) status dodatni
Receptor estrogenowy ER: (1+/2+) 80% wybarwionych jąder komórek raka
Receptor progesteronowy PgR: brak ekspresji
Indeks proliferacyjny Ki67(+) 30% wybarwionych jąder komórek raka

Czy wynik mówi , że występują dwa rodzaje raka?
Ja zrozumiałam tylko,że jest średniozłośliwy G2 i chyba z powodu estrogenu hormonozależny....
Jakie mogą jej zaproponować leczenie oprócz poszerzenia marginesów i oznaczenia węzła wartowniczego. Ona chce usunąć całą pierś , ale czy takie okaleczenie w czymś pomoże?

Wczoraj siostrzenica otrzymała ten wynik, a już dzisiaj umówili jej wizytę.
Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam Magda

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group