1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak przełyku G1
magmo70

Odpowiedzi: 159
Wyświetleń: 46921

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-28, 07:26   Temat: Rak przełyku G1
Mama ma raka trzustki, i ma podawany GEMZAR. Pierwszy raz byał w szpitalu jedną dobę, teraz przyjeżdża tylko na 1 dzień, podają chemię i wraca do domu. Ma cylke 3 razy co tydzień i 2 tygodnie przerwy. Teraz skończyła 3 cykl.
  Temat: Rak przełyku G1
magmo70

Odpowiedzi: 159
Wyświetleń: 46921

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-26, 09:01   Temat: Rak przełyku G1
Mama miała operację w Krakowie w Klinice i tam przez jakiś czas jeździliśmy na konsylia onkologiczne. Tam jednak ni ebyło leczenia tylko konsultacje i póki marker nowotworowy nie podniósł sie 5 miesięcy po operacji, to chemii nie zalecali. Potem juz trzeba było podac chemię, wiec najbliżej było nam do Gliwic (jesteśmy z Kedzierzyna-Koźla).
Pierwsze wrażenie w Gliwicach było okropne. Mama zarejestrowała sie i poszła do lekarza to bardzo po hamsku ja potraktował. W stylu - po co Pani do nas przyszła, przecież Pani się leczyw Krakowie, czego Pani od nas oczekuje, prosze sobie iśc do Profesora itd. była załamana, bez badań bez niczego z łaski podjął się leczenia i skierował na ZNPP.
Tam po badaniach wybrali chemie i już jeżdzimy tam 4 miesiące. Tak jak pisałam, wizyta wygląda tak, że jedzie sie o 6 i rejestruje potem na pobranie krwi i czeka do 10 na wyniki. Potem jest wizyta u lekarza , weryfikacj awyników i badanie. Lekarz decyduje, czy m0ozna podać chemie i czeka isę do 12 na podanie. Potem jest wypis i mama wraca do domu ok 14. Mieszkamy blisko ok. 30 km, więc wracamy.
Jeśli chodzi o zadowolenie, to trudno powiedzieć , początkowo tragiczne, ale później to standard służby zdrowia, bez wylewności i wielkiego zainteresowania, po prostu procedury.
Moją mame zaskoczyło to, że jak podawli jej chemię 1 raz (musiała dobę zostać), to nikt nie przyszedł na wizytę nie zaintersował sie jak się czuje, nawet pielęgniarki trudno było uświadczyć.
Może za dużo się rozpisałam, ale jak masz konkretne pytania to pisz.
  Temat: Rak przełyku G1
magmo70

Odpowiedzi: 159
Wyświetleń: 46921

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-25, 11:19   Temat: Rak przełyku G1
Hej,

Szukaliśmy jakiegoś lekarza prywatnie, ale nie udało nam się znaleźć nikogo konkretnego. Mama prawie za każdym razem trafia na innego lekarza, który ją konsultuje.
  Temat: Rak przełyku G1
magmo70

Odpowiedzi: 159
Wyświetleń: 46921

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-25, 07:51   Temat: Rak przełyku G1
kikaa43
Moja mama jeździ na chemię do Gliwic od kwietnia.
ZNPP to zespól zajmujący się nowotworami przewodu pokarmowego. Oni kwalifikują pacjenta do chemi i ustalają szczegóły.
Mama co tydzień jeżdzi rano rejestruje się i oddaje krew w celu weryfikacji wyników czy można podać chemię, potem czeka do 10 na wyniki i lekarz po obejrzeniu i zbadaniu decyduje czy podać chemię czy nie?
Mojej mamie podali chemię po pierwszej konsultacji na ZNPP.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group