1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak oskrzelopochodny płuca prawego,drobnokomórkowy!POMOCY!!
majkelek

Odpowiedzi: 278
Wyświetleń: 114718

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-08-28, 13:16   Temat: Rak oskrzelopochodny płuca prawego,drobnokomórkowy!POMOCY!!
sylw38, może być po sterydach (jeśli Dexamina 500 jest tym o czym myślę, to może być właśnie jedna z przyczyn). Warto, żeby tata zaczął się zdrowo odżywiać, żeby więcej nie przytyć - ale nie ma co z tym przesadzać.
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Rak oskrzelopochodny płuca prawego,drobnokomórkowy!POMOCY!!
majkelek

Odpowiedzi: 278
Wyświetleń: 114718

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-07-10, 17:48   Temat: Rak oskrzelopochodny płuca prawego,drobnokomórkowy!POMOCY!!
sylw38, żeby cokolwiek doradzić musimy znać trochę więcej szczegółów na temat objawów jakie Was niepokoją.
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Rak oskrzelopochodny płuca prawego,drobnokomórkowy!POMOCY!!
majkelek

Odpowiedzi: 278
Wyświetleń: 114718

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-05-18, 14:35   Temat: Rak oskrzelopochodny płuca prawego,drobnokomórkowy!POMOCY!!
sylw38, ten wynik przeanalizowała już Madzia70. Nacieki są zmianami przerzutowymi. W tej sytuacji włączona została terapia sterydem (zwykle skuteczność tej terapii w usuwaniu objawów jest dość wysoka) oraz do rozważenia (konsultacji z radioterapeutą) jest naświetlanie mózgowia (rozważenie na ile będzie ono skuteczne w tej sytuacji; dla zainteresowanych http://jco.ascopubs.org/content/31/1/11.full ).
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Rak oskrzelopochodny płuca prawego,drobnokomórkowy!POMOCY!!
majkelek

Odpowiedzi: 278
Wyświetleń: 114718

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-05-18, 11:47   Temat: Rak oskrzelopochodny płuca prawego,drobnokomórkowy!POMOCY!!
sylw38, Masz jakieś pytania w związku z tym wypisem?
  Temat: Rak oskrzelopochodny płuca prawego,drobnokomórkowy!POMOCY!!
majkelek

Odpowiedzi: 278
Wyświetleń: 114718

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-24, 22:03   Temat: Rak oskrzelopochodny płuca prawego,drobnokomórkowy!POMOCY!!
Sylw38, niestety nie potrafię Ci na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. Po pierwsze, gdyż nie wiem dokładnie jaki jest stan Twojego taty, po drugie zaś, gdyż choroba w tym stadium, z dodatkowymi infekcjami, jest mało przewidywalna.
Na pewno trzeba pozbyć się infekcji. Jeśli Twój tata ma problemy z oddychaniem gdy leży, możesz ułożyć Mu poduszki tak, aby był w pozycji pół-siedzącej, to nieraz pomaga nieco. Być może koncentrator tlenu pozwoliłby Twojemu tacie poczuć się odrobinę lepiej, byc może leki wspomagające odkrztuszanie (o ile może je przyjmować). Myślę jednak (choć mogę nie mieć racji skoro mam tak mało informacji), że najważniejsze jest teraz opanowanie infekcji (antybiotyki) oraz leczenie objawowe (głównie przeciwbólowe).

Trzymaj się,
Michał.
  Temat: Rak oskrzelopochodny płuca prawego,drobnokomórkowy!POMOCY!!
majkelek

Odpowiedzi: 278
Wyświetleń: 114718

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-23, 16:26   Temat: Rak oskrzelopochodny płuca prawego,drobnokomórkowy!POMOCY!!
sylw38 napisał/a:
A ja skąd moge wiedzieć lekarz popokał tatę w prawą stronę brzucha i stwierdził ze to ból nerki i chyba kolka nerkowa.
Myślałem,że dostaliście jakieś dokumenty ze szpitala.

Bardzo dobrze, że dziś przyjdzie lekarz, pozostaje więc czekać.
Trzymaj się,
Michał.
  Temat: Rak oskrzelopochodny płuca prawego,drobnokomórkowy!POMOCY!!
majkelek

Odpowiedzi: 278
Wyświetleń: 114718

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-23, 15:28   Temat: Rak oskrzelopochodny płuca prawego,drobnokomórkowy!POMOCY!!
sylw38 napisał/a:
Jaki zator?
A jakie było rozpoznanie SORze? Jaki jest powód kolki nerkowej?
Tak jak mówiłem, trzeba wyleczyć infekcję - decyzja o HD jest bardzo dobra. Twój tata powinien być jak najszybciej objęty profesjonalnym leczeniem objawowym. Kiedy macie wyznaczoną pierwszą wizytę lekarza z HD?

Pozdrawiam serdecznie,
Michał.
  Temat: Rak oskrzelopochodny płuca prawego,drobnokomórkowy!POMOCY!!
majkelek

Odpowiedzi: 278
Wyświetleń: 114718

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-23, 14:51   Temat: Rak oskrzelopochodny płuca prawego,drobnokomórkowy!POMOCY!!
sylw38, wyniki badań krwi i moczu zamieściłaś w osobnym wątku, na Forum każdy pacjent ma swój wątek - proszę zamieszczaj wszystkie wyniki tutaj i usuwaj dane pacjenta i lekarzy.

Trudno powiedzieć co dalej, przede wszystkim trzeba opanować infekcję i zlikwidować przyczynę powstania zatoru (rozumiem, że lekarze to zdiagnozowali).
Co dalej? Trzeba się skupić na leczeniu objawowym. Zapytajcie może od razu w hospicjum o możliwość wypożyczenia koncentratora tlenu.

Pozdrawiam serdecznie,
Michał.
  Temat: Rak oskrzelopochodny płuca prawego,drobnokomórkowy!POMOCY!!
majkelek

Odpowiedzi: 278
Wyświetleń: 114718

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-23, 13:30   Temat: Rak oskrzelopochodny płuca prawego,drobnokomórkowy!POMOCY!!
sylw38, proszę zamieszczaj jednostki wraz z wynikami. Czy masz jakieś konkretne pytania?
Tata zapewne jest leczony antybiotykiem, sprawa wygląda poważnie. Zapytaj lekarza, jeśli będziesz miała taką możliwość, czy Twój tata dostaje (czy może mieć podane) jakieś leki ułatwiające odkrztuszanie.

Pozdrawiam serdecznie,
Michał.
  Temat: Rak oskrzelopochodny płuca prawego,drobnokomórkowy!POMOCY!!
majkelek

Odpowiedzi: 278
Wyświetleń: 114718

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-17, 16:00   Temat: Rak oskrzelopochodny płuca prawego,drobnokomórkowy!POMOCY!!
sylw38 napisał/a:
Tata pokonując ok. 200 metrów czyli z domu do sklepu nie jest w stanie już wrócić. Musi usiąść i dość długo odpocząć. Dodatkowo pojawił się brak tlenu od czasu do czasu
Jeśli to wyjątkowo uporczywe i nagłe, to rzeczywiście trzeba się zgłosić do lekarza.

Dodatkowo (może Cię to zdziwi, ale proszę, potraktuj to poważnie) przydatne okazjuą się ćwiczenia oddechowe, np: http://www.lungcanceralli...th-dyspnea.html Jest trochę tego na youtubie, również po polsku https://www.youtube.com/watch?v=RdEdmwJ7Isk , https://www.youtube.com/watch?v=nyHw8jWDwu8
  Temat: Rak oskrzelopochodny płuca prawego,drobnokomórkowy!POMOCY!!
majkelek

Odpowiedzi: 278
Wyświetleń: 114718

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-19, 06:14   Temat: Rak oskrzelopochodny płuca prawego,drobnokomórkowy!POMOCY!!
Witam serdecznie sylw38.
To zrozumiałe, że Twój Tata boi się objawów ubocznych cheioterapii. Jest to święte prawo pacjenta, że sam powinien decydować o sposobie leczenia, znając wcześniej wszystkie za i przeciw. Z tego właśnie względu pozwoliłem sobie zabrać głos w Twoim temacie, mam nadzieję, że nie masz mi tego za złe.

Kilka dni temu pisałem o wynikach badań klinicznych dotyczących II linii leczenia w SCLC (tutaj: http://www.forum-onkologi...,105.htm#159179 ). Pozwól, że zalinkuję garść faktów dotyczących "za i przeciw" stosowana chemioterapii II linii (prócz wyników badania BSC vs (BSC+topotecan), które są w zalinkowanym poście)

-- metotreksat+doksorubicyna vs leczenie objawowe (symptomatic treatment)
1. mediana czasu przeżycia była o 63 dni dłuższa w kohorcie, w której podano chemioterapię
2. mediana czasu przeżycia była o 21 dni dłuższa wśród pacjentów, u których podano chemioterapię I linii niezależnie od tego, do której kohorty byli randomizowani
3. w kohorcie leczonej chemioterapią zanotowano u 22.3% pacjentów całkowitą lub częściową odpowiedź na leczenie

Najwiekszą toksyczność zanotowano w kohorcie leczonej metotreksatem i doksorubicyną, zaś najlepszą kontrolę symptomów w kohorcie leczonej topotecanem.
Źródło: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19821287

Warto jeszcze wspomnieć o badaniu klinicznym http://www.asco.org/ASCOv...bstractID=84153 (amrubicyna vs topotecan), gdzie w kohorcie leczonej amrubicyną uzyskano niemal identyczne wartości oszacowań dla PFS i OS (progression free survival i overall survival), natomiast w kohorcie leczonej amrubicyną znacznie mniejszy procent pacjentów doświadczył efektów ubocznych leczenia chemicznego (neutropenii, anemii, małopłytkowości).

Więcej na temat wyników prób klinicznych oraz perspektyw w leczeniu SCLC można przeczytać tu http://www.ersj.org.uk/content/35/1/202.full

Chciałem jeszcze raz zaznaczyć, że decyzja o wyborze sposobu leczenia należy do Twojego Taty.

Serdecznie pozdrawiam i życzę dużo siły i serca do walki!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group