1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak oka z przeczutami do wątroby-POMOCY!
majkelek

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 16450

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-17, 16:27   Temat: Czerniak oka z przeczutami do wątroby-POMOCY!
Witam serdecznie Taśka.
Troszkę się naszukałem, ale znalazłem po polsku mniej więcej to, co chciałem. Niestety ja nie jestem zbyt kompetentny w tym temacie, ale być może jestem w stanie podpowiedzieć coś sensownego.
Po pierwsze to z tego co mi wiadomo to najelpsi specjaliści w tej dziedzinie pracują w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków w CO-I w Warszawie.
Wegług mojej wiedzy jest kilka metod leczenia meta czerniaka w wątrobie. Istnieje szereg wskazań do zastosowania każdej z tych metod, a zatem jest to poprzedzone dokładną analizą stanu pacjenta, więc na pytanie czy w tym konkretnym przypadku jedna z metod może być zastosowana niestety nie znam odpowiedzi.
Meta w wątrobie można usuwać chirurgicznie, przy pomocy chemoembolizacji, termoablacji ( http://pml.strefa.pl/ePUBLI/155/52.pdf ) lub (w niektórych przypadkach) SBRT (czyli pewnego rodzaju radioterapii).
Z uwagi na zły stan Twojej mamy leczenie operacyjne oraz chemoembolizacja pewnie odpadają z uwagi na zbyt duże ryzyko powikłań. Natomiast być może jest możliwe zastosowanie termoablacji, ale na ten temat powinien wypowiedzieć sie lekarz.
Niezłe kompendium wiedzy stanowi ten artykuł (w języku angielskim).

Myślę, że wymieniona przeze mnie klinika w Warszawie jest miejscem gdzie z pewnością możesz szukać porady. Wielu forumowiczów leczy się w tej klinice i zapewne ktoś jest w stanie podać Ci dobry namiar na szybki kontakt z tym ośrodkiem. Jednocześnie rzeczywiście warto byś pomyślała o profesjonalnej opiece paliatywnej by złagodzić uciążliwe objawy choroby.

Serdecznie pozdrawiam!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group