1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 68
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Breslow 4mm Clark IIst
mariusz8917

Odpowiedzi: 184
Wyświetleń: 118120

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-06-14, 11:14   Temat: Breslow 4mm Clark IIst
12.06.2015 r o godzinie 7:00 Mariusz odszedł od nas...
Do końca byłam z nim ja, nasza córeczka, rodzice, teściowie, szwagierka czyli wszyscy Ci których najbardziej kochał i którzy kochali jego.
Chciałabym w imieniu Mariusza i swoim serdecznie podziękować za pomoc jaką otrzymaliśmy od Fundacji DSS i Was forumowiczów. Wiem, że bardzo ważne było dla niego dzielenie się z Wami naszą historią oraz czytanie Waszych. Nie było dnia żeby tu nie zaglądał. Szczególne podziękowania za okazaną pomoc i serce Mariusz chciałby skierować do Magdy-administratora forum, Madzi70, Jo_a oraz Krysi (przepraszam za błędy w nickach).
Pamiętajcie, że nadzieja umiera ostatnia.

Paulina
  Temat: Breslow 4mm Clark IIst
mariusz8917

Odpowiedzi: 184
Wyświetleń: 118120

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-12, 11:37   Temat: Breslow 4mm Clark IIst
Ale ja nie robiłem powtórnego badania hist-pat.
Robiłem badanie ale już na mutacje BRAF.
Najlepiej byłoby pobrać wycinek zmiany pierwotnej i umówić się do CO w Warszawie a tam Ci na pewno wszystko dobrze określą...
  Temat: Breslow 4mm Clark IIst
mariusz8917

Odpowiedzi: 184
Wyświetleń: 118120

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-10, 21:50   Temat: Breslow 4mm Clark IIst
Wczoraj byłem w Warszawie na podaniu drugiej dawki leku.
Sam pembrolizumab przyjmuje się pół godziny i jest podawany z 100ml soli fizjologicznej.
Po 3 dawce mam zrobić badania TK i dziś jakimś cudem udało mi się wszystko ustalić w terminie...
Ogólnie czuje się dobrze, tylko trochę szybciej się męczę ale to chyba spowodowane tym że mi się ostatnio parę kilo przytyło ;)
pozdrawiam
  Temat: Breslow 4mm Clark IIst
mariusz8917

Odpowiedzi: 184
Wyświetleń: 118120

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-18, 17:05   Temat: Breslow 4mm Clark IIst
Jutro wizyta w CO i pierwsza dawka pembrolizumabu...
Jestem pozytywnie nastawiony i mam nadzieję że w końcu wszystko potoczy się po mojej myśli...
pozdrawiam
  Temat: Breslow 4mm Clark IIst
mariusz8917

Odpowiedzi: 184
Wyświetleń: 118120

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-03, 14:11   Temat: Breslow 4mm Clark IIst
Hej.
Zrobiłem TK klatki, jamy brzusznej i miednicy a także MR głowy.
Po dwóch cyklach chemioterapii można powiedzieć że sytuacja w głowie się ustabilizowała.
Wczoraj byłem w Warszawie na konsultacji u prof. Rutkowskiego i zostałem wstępnie zakwalifikowany do programu lekowego Pembrolizumabem;)
Dziś z CO dzwoniła do mnie Pani doktor i wysyłają jakiś wniosek o lek.
Teraz trzeba poczekać około 2 tygodni na przyznanie leku.

Nie damy się!!!
  Temat: Breslow 4mm Clark IIst
mariusz8917

Odpowiedzi: 184
Wyświetleń: 118120

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-02-15, 20:39   Temat: Breslow 4mm Clark IIst
Od jutra do piątku będę w Warszawie na naświetlaniach kręgu L5.
Nie pisałem wcześniej o tej zmianie, ale w ostatnim czasie zaczęły mnie boleć plecy i muszę je naświetlać.
24 lutego TK klatki, brzucha i miednicy a 27 MRI głowy.
Zobaczymy jakie będą wyniki po tych dwóch chemiach...
  Temat: Breslow 4mm Clark IIst
mariusz8917

Odpowiedzi: 184
Wyświetleń: 118120

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-02-08, 12:39   Temat: Breslow 4mm Clark IIst
Od jutra zaczynam II cykl chemioterapii...
Bolą mnie lędźwie po prawej stronie, ale to nie jest raczej spowodowane chemią...
Możliwe że przerzut do L5 się powiększył i trzeba będzie naświetlać...
Wszystkiego dowiem się w piątek w Warszawie...

pozdrawiam
  Temat: Breslow 4mm Clark IIst
mariusz8917

Odpowiedzi: 184
Wyświetleń: 118120

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-01-22, 21:01   Temat: Breslow 4mm Clark IIst
W poniedziałek zakończyłem pierwszy cykl chemii CVD...
Nie odczuwam żadnych skutków ubocznych i mam nadzieję że tak będzie dalej...

pozdrawiam
  Temat: Breslow 4mm Clark IIst
mariusz8917

Odpowiedzi: 184
Wyświetleń: 118120

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-01-15, 21:38   Temat: Breslow 4mm Clark IIst
Konsultowałem się w sprawie kolejnego CyberKnife ale nie ma już u mnie możliwości naświetlania bo mogło by to przynieść więcej szkód niż korzyści...
Dziś byłem w Szpitalu na Ochojcu i jutro mam się stawić na badania i podanie chemii...
Ogólnie czuje się cały czas bardzo dobrze...
  Temat: Breslow 4mm Clark IIst
mariusz8917

Odpowiedzi: 184
Wyświetleń: 118120

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-01-07, 12:05   Temat: Breslow 4mm Clark IIst
Niestety...
Pojawiły się kolejne 3 zmiany w mózgu, a te które były naświetlane nieznacznie się powiększyły.
Zelboraf przestaje działać bo jest też minimalna progresja w narządach wewnętrznych.
Jedynym możliwym leczeniem w Polsce jest dla mnie w tym momencie chemia.
Prof. Rutkowski polecił mi kontakt z kliniką w Essen w sprawie leczenia pembrolizumabem, jednak nie ma możliwości podania leku z powodu tych 3 nowych zmian które nie były leczone.
Będę jeszcze pytał o możliwość kolejnego cyberknife i może wtedy uda się podać pembrolizumab.

Chciałbym bardzo podziękować Magdzie DSS i absenteeism za okazaną pomoc _littleflower_


[ Komentarz dodany przez Moderatora: DumSpiro-Spero: 2015-01-07, 13:04 ]
|uscisk|
  Temat: Breslow 4mm Clark IIst
mariusz8917

Odpowiedzi: 184
Wyświetleń: 118120

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-11-14, 12:28   Temat: Breslow 4mm Clark IIst
Hej.
Tak jak pisałem, zelboraf biorę znów od 10 października.
W ostatnim TK wyniki porównywalne z poprzednimi, we wnioskach STABILIZACJA.
Gdyby nie sama diagnoza to na zdrowie nie mogę jakoś narzekać.
Niekiedy czuję się trochę zmęczony i ospały ale to chyba efekt zelborafu.
Kolejne badania (TK klatki, jamy brzusznej, miednicy i MRI głowy) pod koniec grudnia.
pozdrawiam
  Temat: Breslow 4mm Clark IIst
mariusz8917

Odpowiedzi: 184
Wyświetleń: 118120

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-10-19, 19:58   Temat: Breslow 4mm Clark IIst
Hej. Tak jak pisałem, miałem CyberKnife w 5 frakcjach.
Czuje się cały czas dobrze, żadnych bólów głowy itp.
W środę mam TK (bez głowy, mam zrobić MR za 3 miesiące) ale nie spodziewam się jakichś oszałamiających wyników.
Musiałem zrobić przerwę w braniu wemurafenibu z powodu naświetlań (3 tygodnie) ale od 10 października znów biorę...
24 mam wizytę w CO...Jakby ktoś był też w tym dniu w CO to chętnie się spotkam...
pozdrawiam
  Temat: Breslow 4mm Clark IIst
mariusz8917

Odpowiedzi: 184
Wyświetleń: 118120

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-09-18, 14:57   Temat: Breslow 4mm Clark IIst
Hej. Nie pisałem bo w ostatnim czasie dużo się działo.

Czuje się świetnie, nic mi nie dolega ale ostatnie badania nie wyszły zbyt dobre.

Lek działa, bo zmiany które miałem w płucach, na śledzionie zmniejszają się lub całkowicie zniknęły.

Pojawiły się natomiast 4 małe zmiany w mózgu.

Z pomocą dobrych ludzi (dziękuje Wam :) ) wszystko bardzo szybko załatwiłem.

Jestem po MR, mam zrobioną już maskę i najprawdopodobniej od 29 września w Wieliszewie zaczynam CyberKnife.

Proszę o uszanowanie forum. Jeśli będziecie chcieli napisać coś nie związanego z chorobą i dalszym leczeniem zamieszczajcie to w wątku kciukowym.

pozdrawiam
  Temat: Breslow 4mm Clark IIst
mariusz8917

Odpowiedzi: 184
Wyświetleń: 118120

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-06-16, 15:47   Temat: Breslow 4mm Clark IIst
Hej
Wyniki TK wykazały poprawę
Wszystkie zmiany zmniejszyły się o połowę :)
Na policzku zrobiła mi się taka krosta i mnie denerwuje, ale pokazywałem ją wcześniej i doktor powiedziała że ok.
pozdrawiam
  Temat: Breslow 4mm Clark IIst
mariusz8917

Odpowiedzi: 184
Wyświetleń: 118120

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-06-03, 12:51   Temat: Breslow 4mm Clark IIst
Jestem po kolejnej wizycie
Pobrali mi krew, zrobili EKG i dostałem lek do 25 lipca
Pokazałem parę zmian na skórze które mi się nie podobają ale to nic niepokojącego
Na wcześniejszej wizycie pytałem o jakieś badania ale Pani doktor powiedziała że na razie nie potrzeba, a teraz się dowiedziałem że muszę zrobić TK do 26 czerwca...
No ale po godzinie dzwonienia po szpitalach i przychodniach udało mi się ustalić na 12 czerwiec.
Poza tym czuje się dobrze, mam jeszcze tą wysypkę na twarzy ale jest coraz lepiej.

pozdrawiam
 
Strona 1 z 5
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group