1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: czerniak clark III breslow 0.9 cm?
mimy36

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 33142

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-03-21, 12:19   Temat: czerniak clark III breslow 0.9 cm?
8 węzłów z przerzutami to niestety dużo, na Twoim miejscu poszedłbym jeszcze na USG najbliższych węzłów chłonnych, jeśli tu była mowa o szyjnych, to dobrze by było zbadać węzły nadobojczykowe. Jak zapewne wiesz, komórki nowotworowe stwierdzone w węzłach rozsiewają się w znaczącej większości poprzez chłonkę do kolejnych węzłów. Wydaje mi się również, że jeśli stwierdzono 8 węzłów meta, to zasadne by było zrobić tomografię głowy.

Decydujące w Waszym przypadku będą kolejne badania. USG jest również dobrym badaniem pod kątem szukania ewentualnych dalszych przerzutów, tylko pójdźcie do dobrego lekarza.

Odnośnie rokowań, myślę, że nikt Ci nie powie konkretów, które być może chciałbyś usłyszeć. Rzeczywiście sytuacja jest poważna, ale nie beznadziejna. Nie myśl tak, że nie można mówić o całkowitym wyleczeniu! Wszystko jest możliwe! Zarówno Ty, jak i najbliżsi pójdźcie do solidnego psychoonkologa, który by Wam opowiedział, jak dużo zależy od nastawienia psychicznego nie tylko chorego, ale i jego najbliższego otoczenia.
Ale opowiem Ci o jednej beznadziejnej sytuacji. Moja Żona leżała na oddziale z jedną Panią. U tej Pani 20 lat temu stwierdzono czerniaka. Zaraz potem pojawiły się przerzuty do płuc. Lekarze położyli na nią tzw. krzyżyk. Zdecydowała się na naświetlenia i chemioteriapię. Po chemii wszystkie guzy w płucach zniknęły. Ileś tam lat po tym, przy jednym z badań stwierdzono przerzuty do wątroby. Operacyjnie guz usunięto. Było wszystko ok. I dwa lata temu tej Pani zmarł mąż. Po roku pojawił się guz w mózgu, ona twierdzi, że to od emocji i silnego stresu. Nie wiem, jak sobie poradziła z tym guzem, ale wiem, że sobie poradziła. Rzecz w tym, że 20 lat żyła z czerniakiem krążącym sobie po organizmie. Ja uważam, że starsze pokolenie jest ulepione z innej, lepszej gliny :)

Głowa do góry. Trzeba myśleć pozytywnie.
Wszystkiego dobrego. Pogadam z "Najwyższym" o Tobie i Twojej Rodzinie.
  Temat: czerniak clark III breslow 0.9 cm?
mimy36

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 33142

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-03-11, 22:31   Temat: czerniak clark III breslow 0.9 cm?
O ile znam mniej więcej procedury, to wydaje mi się, że raczej nie wycina się wszystkich węzłów chłonnych nie mając potwierdzenia, że w węźle wartowniczym jest przerzut... Odnośnie samych przerzutów - spokojnie, jeszcze ich, jak rozumiem, nie stwierdzono.
Druga rzecz, nawet gdyby wystąpiły, stosuje się naświetlania i bywa, że przynoszą one efekty. Można skorzystać z badań klinicznych i podawać leki, które również mają optymistyczne wyniki - patrząc na doświadczenia amerykańskich lekarzy. Chcę Ci powiedzieć, żebyś nie zakładał od razu najgorszych scenariuszy. Na zamartwianie się zawsze jeszcze będzie czas.

Informuj proszę, bo sam jestem ciekawy o co tu chodzi.
  Temat: czerniak clark III breslow 0.9 cm?
mimy36

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 33142

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-03-11, 10:41   Temat: czerniak clark III breslow 0.9 cm?
Hmm... Pit,
Nie wiem skąd informacja, że dalszych przerzutów się nie operuje? W mojej ocenie, do chwili, kiedy jest nadzieja, to lekarze jednak robią, co w ich mocy. Gdyby mi lekarz powiedział, że nie ma sensu czegoś jeszcze robić, to zapytałbym jeszcze 5 innych o ich zdanie.

Mnie zastanawia co innego - nie wykonuje się zazwyczaj, według mojej wiedzy, ekstrakcji węzłów chłonnych bez ich wcześniejszego zbadania pod kątem histopatologicznym.

Jak rozumiem, na tę chwilę wiemy, że Twoja Mama miała czerniaka (choć i tu są wątpliwości) i czekacie na wynik badania po usunięciu węzłów. Czyli spokojnie trzeba się uzbroić w cierpliwość. Teraz tak - nawet jeśli okaże się, że wśród węzłów były również przerzutowe, to po pierwsze - można zastosować naświetlania, po drugie należy się skupić na dalszej diagnostyce. Wymuś badania głowy, klatki piersiowej i jamy brzusznej. Niech mama również dokładnie ogląda swoje ciało pod kątem ewentualnych zmian wtórnych.

Sytuacja nie jest jeszcze beznadziejna. Postaraj się opanować stres i zarażaj mamę optymizmem. Głowa to najważniejszy organ w leczeniu nowotworów.

Trzymam kciuki!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group